Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

Свято вишиванки 16 травня 2019 року


Назад Назад

Свято вишиванки припадає на кінець весни - на теплий сезон, коли ми вже прощаємося з набридлими пальтами, куртками та плащами, а значить, можна сміливо демонструвати ошатний національний одяг, але на жаль, погода цієї весни не дозволяє в повній мірі насолодитися цим святом. З року в рік це  національне дійство проводиться в третій четвер останнього весняного місяця.

Вперше з такою ініціативою відзначати День вишиванки в Україні виступили в 2006 році студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Тоді ж у вишиванки одяглися як студенти так і викладачі.

Незабаром ця студентська ініціатива хвилею прокотилася по всій Україні, і тепер у цей весняний день на вулицях багатьох міст нашої країни все частіше і частіше можна побачити людей, одягнених в національний український стрій.

При цьому історія вишиванки в Україні нараховує вже не одну сотню років. У кожному регіоні зберігалася своя специфіка, кольору, орнамент і техніка виконання вишивки. Навіть у нашій місцевості можна завжди відрізнити гуцульську вишивку від бойківської. Вишитий одяг для бойків та вишивка в  їх оселях мала велике значення. Через ці візерунки і малюнки наші прабабусі прагнули залучити в сім'ю благополуччя і любов. А самі вишиванки вважалися оберегом і символом краси.

Працівники лісової галузі підтримують національну культуру та шанують народні українські традиції, які символізують зв’язок поколінь, будять патріотичні почуття, дають натхнення до праці та боротьби за свободу і незалежність нашої країни. Вишиванка — це не просто одяг, а своєрідний оберіг та символ єдності українського народу. За вже сформованою традицією 16 травня співробітники ДП «Вигодський лісгосп» прийшли на роботу у вишиванках!

Співпрацівники приходять на роботу у вишиванках не вперше, а саме на День Прапора України, великі релігійні свята. Таким чином, ми показуємо, що пишаємося нашими традиціями та культурною спадщиною.

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX