Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

Лісовпорядкування в ДП «Вигодський лісгосп»


Назад Назад

Лісовпорядкування в ДП «Вигодський лісгосп»

У ДП «Вигодський лісгосп» 18 червня 2019 року почалися роботи з лісовпорядкування. Останнє лісовпорядкування у нас проводилося в 2008 році.


Лісовпорядкування - це система заходів щодо забезпечення раціонального використання лісового фонду лісгоспу, підвищення ефективності лісового господарства в цілому.

Проводиться лісовпорядкування державними лісовпорядними організаціями у нас це Львівська державна лісовпорядна експедиція. При проведенні лісовпорядкування виконуються геодезичні роботи, здійснюється комплексна оцінка лісу і земель лісового фонду, вивчаються природні умови, визначаються і уточняються межі територій лісництва, виявляються лісові ресурси, породний і віковий склад лісів. При лісовпорядкуванні оновлюються лісовпорядні матеріали, уточняється розподіл лісів на групи, на категорії захисності, обґрунтовується перевід лісів з однієї групи в іншу.

«Лісокористування без лісовпорядкування сліпе - тобто якщо ми не хочемо керувати лісами нашого лісгоспу наосліп, то нам без лісовпорядкування ніяк не обійтися», - пояснив головний лісничий ДП «Вигодський лісгосп» Штука Віталій Анатолійович.

Лісовпорядкування - це основа лісового господарства, нагадав всім перед початком лісовпорядкування у відділі лісового господарства начальник відділу Оріхівський Степан Миколайович.

«Для оптимізації витрат на проведення лісовпорядних робіт ми повинні поєднувати як наземні так і дистанційні способи, аналітико-вимірювальне дешифрування з окомірною таксацією та дешифруванням аеро- і космічних знімків в Google Earth Pro », - переконаний інженер-таксатор Львівської державної лісовпорядної експедиції Ігор Михайлович Цодер.

Для цього повинна рости і професійна компетенція інженерів-таксаторів. Уже сьогодні інженери-таксатори у своїй роботі використовують польові планшетні комп'ютери. «Використання програмних компонентів при наземних способах таксації дозволяє мінімізувати часові та фінансові витрати на камеральні роботи, що, в свою чергу, знижує загальні витрати на виконання таксаційних робіт», - підкреслив начальник партії Кривко Роман Іванович. Нові програмні розробки, дозволяють поєднувати і автоматично оновлювати лісотаксаційну картографічну базу даних на рівні лісництва. На допомогу сучасному таксатору і лазерний далекомір, і електронна мірна вилка.

На сьогоднішній день лісовпорядні роботи розпочалися у Свічівському лісництві.

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX