Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

НОВИНИ ЛІСГОСПУ


Чи можна їздити в ліс на машині?

Wjazd samochodem do lasu - kiedy można, a kiedy nie wolno?

Czy można wjechać samochodem do lasu?

Do lasu wjeżdżamy z różnych powodów. Nie ma znaczenia, czy jedziemy na grzyby, chcemy dostać się w bardziej malownicze miejsce w górach, czy latem staramy się dotrzeć na plażę.

Właściciele SUV-ów czy crossoverów mogą poczuć się zachęceni możliwościami swojego nabytku i spróbować ułatwić sobie życie, przejeżdżając przez las lub pozostawiając w nim samochód, nawet jeżeli droga nie jest w najlepszym stanie. Niestety, nie każdą drogą leśną możecie się poruszać, o czym warto wiedzieć zanim spotkacie się z leśnikiem czy policjantem.

Drogi leśne rządzą się odwrotnymi prawami niż drogi publiczne. Kierowcy są przyzwyczajeni, że nie mogą korzystać tylko z tych dróg, na których wjeździe stoi znak B-1 — zakaz ruchu. Każda inna jest dostępna.

Дата публікації: 20.06.2018 | Кількість переглядів: 994 | Детальніше...
ПРО ПРЕДСТАВЛЕННЯ ГОЛОВНОГО ЛІСНИЧОГО ДП «ВИГОДСЬКИЙ ЛІСГОСП»

ПРО  ПРЕДСТАВЛЕННЯ ГОЛОВНОГО ЛІСНИЧОГО 

ДП «ВИГОДСЬКИЙ ЛІСГОСП»

14 червня 2018 року директор ДП «Вигодський лісгосп» представив колективу відділу лісового господарства та інженерно-технічним працівникам контори лісгоспу нового керівника лісового господарства. Головним лісничим став Віталій Анатолійович Штука, який працював до цього лісничим Вишківського лісництва.

Штука Віталій Анатолійович народився 09 вересня 1971 року в селі Сапанів Кременецького району Тернопільської області.

У 1986 році поступив в Муромцевський лісотехнічний технікум по спеціальності «лісове господарство» і у 1990 році закінчив його з червоним дипломом.

У 1990-1992 роках проходив службу в лавах Радянської Армії.

Після служби із 1993 по 1996 роки продовжив навчання (заочно) в Українському Державному Лісотехнічному університеті. Здобув вищу освіту по спеціальності «інженер лісового господарства».

З 1992 по 2000 роки – технік - лісівник Свічівського лісництва.

З 2000 по 2007 роки - помічник лісничого Свічівського лісництва.

З 2007 по березень 2011 роки - помічник лісничого Шевченківського лісництва.

Дата публікації: 14.06.2018 | Кількість переглядів: 1306 | Детальніше...
Затверджені проекти, що фінансуються Спільним Моніторинговим Комітетом

7 червня 2018 року – затверджені перші проекти, що фінансуються за Програмою, обраною Спільним Моніторинговим Комітетом

24-25 квітня 2018 року представниками національних та регіональних влад Угорщини, Словаччини, Румунії та України, членами Об’єднаного моніторингового комітету (СМК) були відібрані для фінансування на другому засіданні СМК, яке відбулося у Кошице, Словаччина, п’ять великих інфраструктурних проектів на загальну суму 22 млн. євро. Одним з учасників переможців у проекті під назвою «Дороги до здорових лісів: стійкі, адаптивні, різноманітні та сталі ліси у прикордонних регіонах України та Словаччини» став ДП «Вигодський лісгосп».

Дата публікації: 12.06.2018 | Кількість переглядів: 775 | Детальніше...
Перевірка стану охорони праці у ДП «Вигодський лісгосп»

8 червня у ДП «Вигодське лісове господарство» була проведена перевірка стану охорони праці, головним спеціалістом відділу використання лісових ресурсів Держлісагентства Мусійовським А.Й.

Для контрольного огляду спеціаліст Держлісагенства комісійно оглянув  ділянку у Слобідському лісництві, на якій проводиться рубка головного користування, яку здійснює лісозаготівельна бригада лісгоспу, у складі 4-х чоловік.

Дата публікації: 12.06.2018 | Кількість переглядів: 736 | Детальніше...
Міжнародний день мисливця 2018

У село Шаланки, що на Виноградівщині, сьогодні з’їхалися мисливці та лісівники зі всієї області і навіть з-за кордону – хтось похизуватися трофеями, хтось зі своїми собаками, а хтось показати, на що здатен як кухар. Місцевість обрали не випадково, адже цей край славиться давньою історією полювання.

Це свято відвідала і делегація з Івано-Франківської області, в яку входила єгерська служба Вигодського лісгоспу, зокрема Вертепний А. Л. - провідний районний мисливствознавець, Микуляк І.І. ст. єгер, Микитин І.Б. ст. єгер, Роздольський С.Й. єгер, Головка М.М. єгер, Галів В.М.,  Жаба В.В. єгер.

Дата публікації: 08.06.2018 | Кількість переглядів: 845 | Детальніше...
Рекреаційне місце біля урочища «Жолобок»

Рекреаційне місце біля урочища «Жолобок»

Нарешті прийшло довгоочікуване літо, і порадувало нас щедрим теплом. Тому саме час вирушити на відпочинок до лісу або річки всією сім'єю. Але куди можна з'їздити на відпочинок, так щоб було, чим зайняти дитину і зацікавити дорослих? Які рекреаційні місця є на території ДП «Вигодський лісгосп»?

Нове рекреаційне місце, третє по рахунку на території Шевченківського лісництва по трасі Долина-Хуст, що недавно було створено між урочищами «Погорілий» та «Жолобок». Рекреаційне місце знаходиться в 21 км від міста Долини, у ялиновому лісі, в рекреаційній зоні на березі ріки Свіча у напрямку Закарпаття. Це місце підійде тим, хто бажає спілкуватися з природою без зайвого шуму і тим, хто любить активний відпочинок біля води і лісу. Хвойний ліс, близькість річки і гірський рельєф - ідеальне місце для відпочинку і оздоровлення. Тут є облаштований дитячий майданчик з різноманітними яскравими ігровими конструкціями, які відразу стануть затребувані дітлахами. Такий дитячий майданчик повинен стати прекрасним доповненням атмосфери будь-якого рекреаційного місця. Різнобарвні ігрові конструкції і веселий безтурботний, завзятий дитячий сміх - гідна альтернатива робочим будням. Невеличкий пляж з шезлонгами, з дерев’яними сходами, які ведуть до гірської швидкоплинної ріки Свіча, і де можна отримати задоволення від споглядання бурхливого гірського потоку.

Дата публікації: 06.06.2018 | Кількість переглядів: 1448 | Детальніше...
Мурахи - санітари лісу

Не лай, як укусять ніжку істоти ці малі.

Мурашки друзі лісу, їх добрі лікарі.

Хто влітку, буваючи в лісі, не зустрічав мурашники - куполоподібні гнізда мурах! Світ безперервно рухомих і не знаючих спокою комах. Нерідко можна побачити, як мурашка, відшукавши на дереві гусеницю, яка ушкоджує лист дерева, впивається челюстями в її м'яке тільце і кусає, поки обоє не падають на землю. Гусениця звивається, хоче втекти, але підоспілі мурашки чіпляються за неї, оббризкують її кислотою, послаблюючи цим свою жертву, і тягнуть її до мурашника. Мурашки – часті гості і на наших садово-городніх ділянках. Значення мурашки в природі надзвичайно велика. Її статус по відношенню до лісу дуже високий. Ще зі шкільної парти кожному відомо, що не можна розоряти мурашині гнізда. Ці комахи охороняються державою і спеціально розселяються штучно на нові місця. Недарма своєю користю вони заслужили звання «мурашки-санітари лісу».

Яку користь приносять мурахи лісі? Мурашки, які оселилися на відмерлій деревині, прискорюють її розкладання, таким чином звільняючи ліс від хворих екземплярів. Мурахи є розповсюджувачами насіння багатьох рослин. Збираючи їх і перетягуючи додому, по дорозі вони втрачають якусь частину. Так рослини розмножуються на всій лісовій території. Як і бджоли, мурахи є запилювачами для квітів, поїдаючи солодкий нектар.

На території України мешкає близько 70 видів мурах, в основному - в лісах. Найбільшу користь приносять види, які відносяться до роду і підроду Форміка, відомі під назвою «руді лісові мурахи». Ці комахи – хижаки, причому всеїдні. Протягом року одна сім'я мурашок знищує більше 10 мільйонів різних шкідників. Звичайно, знищенням шкідників займаються і птиці, але мурахи більш плідно справляються з цим завданням, швидше приблизно в 20 разів. Якщо на гектар лісу є бодай три-чотири мурашині сім’ї, то шкідникам тут робити нічого. Мурашки – невсипущі санітари лісу.

Дата публікації: 01.06.2018 | Кількість переглядів: 1826 | Детальніше...
17 травня в Україні відзначають День вишиванки. Працівники ДП «Вигодського лісгоспу» не залишили без

17 травня в Україні відзначають День вишиванки. Працівники ДП «Вигодського лісгоспу» не залишили без уваги це свято і прийшли на роботу у вишитих сукнях і сорочках.

  День вишиванки — національний символ, що єднає українців у всіх куточках світу. Українська вишиванка супроводжує українців з найдавніших часів. Ще Геродот писав, що одяг скіфів прикрашала вишивка.

Працівники лісової галузі підтримують національну культуру та шанують народні українські традиції, які символізують зв’язок поколінь, будять патріотичні почуття, дають натхнення до праці та боротьби за свободу і незалежність нашої країни. Вишиванка — це не просто одяг, а своєрідний оберіг та символ єдності українського народу.

Вишиванка сьогодні це модно, круто і патріотично! За вже сформованою традицією 17 травня співробітники ДП «Вигодський лісгосп» прийшли на роботу у вишиванках!

Рік від року вишиванка стає все популярнішою, і свято в її честь, яке вже стало традиційним, незмінно прикрашає вулиці міст, селищ і сіл України колоритними і яскравими вбраннями.

Співпрацівники приходять на роботу у вишиванках не вперше, а саме на День Прапора України, великі релігійні свята. Таким чином, ми показуємо, що пишаємося нашими традиціями та культурною спадщиною.

Дата публікації: 17.05.2018 | Кількість переглядів: 729 | Детальніше...
Рослини та тварини з Червоної книги України

                 Рослини та тварини з Червоної книги України

        Громадська екологічна організація «Еко-Галич» за сприянням Посольства Фінляндії в Україні в партнерстві з Міністерством екології та природних ресурсів в Україні, Державним природознавчим музеєм НАН України та Івано-Франківською обласною радою, випустили короткий визначник прикарпатського лісівника. Видання здійснено в рамках проекту «Збереження біологічного різноманіття в умовах ведення лісового господарства Прикарпаття». Цей «червонокнижний» путівник було роздано директорам лісгоспів на колегії Івано-Франківського обласного і мисливського господарства, яка відбулася 8 травня. В подальшому у нашому лісгоспі визначник прикарпатського лісівника роздано всім майстрам лісу кожного лісництва для детального ознайомлення і вивчення.

        У визначнику охарактеризовано «червонокнижну» флору і фауну лісової екосистеми Івано-Франківської області. Наведено описи зовнішнього вигляду деяких найбільш типових видів з метою їх визначення у природі, звернуто увагу на особливості поширення й екології цих рослин і тварин. Нариси супроводжуються фотографіями.

     Автори видання, а саме Бучко В.В., Скільський І.В., Смірнов Н.А., Бокотей І.І., Чорней І.І. нагадують нам у вступному слові, що Червона книга України заснована в 1976 році, і вперше опублікована в 1980 році. До третього видання Червоної книги України занесені 826 видів рослин і 542 види тварин. З них більше третини зустрічаються в межах Прикарпаття, а значна кількість тісно пов’язана з лісовими масивами, зокрема і з територією ДП «Вигодського лісгоспу».

Дата публікації: 11.05.2018 | Кількість переглядів: 1168 | Детальніше...
Короїд-типограф – шкідник ялинових дерев.

Прийшла раптова спека, навіть тоді, коли ще за календарем останній місяць весни. Синоптики попереджують, що спекотна погода утримається до кінця травня. І настав час згадати про нашого небезпечного лісового шкідника – короїда-типографа, тим більше, що як з'ясувалося, сам він забувати про наші карпатські ліси не збирається.

Короїд-типограф це напевно одне з найбільш відомих шкідливих лісових комах, він отримав популярність завдяки загибелі від його активної діяльності, тисячі гектарів лісу, в старих ялинниках, які в результаті масового розмноження цього шкідника всохли за останні десятки років. На жаль, зараз ми бачимо, що кількість короїда-типографа дуже висока, і з настанням сприятливих умов, а саме, теплої і жаркої погоди, лісам загрожує новий підйомом кількості цього шкідника, а значить і загибеллю нових ділянок смерекового лісу.

Що то за шкідник і звідки він узявся?

Цей жук є практично на всій території Євразії, і зустрічається від Атлантики до Тихого океану. У звичайних умовах короїд-типограф - це досить нешкідливий житель ялинового лісу, який не завдає йому особливої шкоди. Власне кажучи, короїд і ялина - 1000 років співіснують разом цілком успішно. Шкідником цей жук стає лише в умовах, коли ліс освоєний господарською діяльністю людини, дуже сильно перетворений, і коли людина порушує у лісі усі механізми саморегуляції, самопідтримки лісових систем. І тут короїд отримує на стільки багато переваг перед ялиною (своєю жертвою), що іноді розмножується до катастрофічних масштабів і у величезних кількостях.

Що це за жук короїд-типограф - це жук близько 4-5 мм, самки трохи більші, самці дрібніші, який живе і розмножується під корою, в основному ялини. В деяких випадках він може заселяти ялицю і сосну, але основною жертвою короїда-типографа є саме ялина, різні види ялин, насамперед, ялина європейська, ялина сибірська.

Дата публікації: 07.05.2018 | Кількість переглядів: 1261 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ][ 35 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX