Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

НОВИНИ ЛІСГОСПУ


За підсумками І півріччя 2018 року Вигодський лісгосп один з кращих в області

Директор підприємства Олександр Матусевич, головний лісничий Віталій Штука, головний інженер Ігор Заяць взяли участь в колегії, на якій підбивались  підсумки роботи лісогосподарських підприємств Івано-Франківського управління лісового та мисливського господарства за І півріччя 2018 року.

Обласним управлінням сплачено до зведеного бюджету 125,9 млн грн (з них 30 млн грн ДП «Вигодським лісгоспом»), що на 18,9 млн грн більше 1 півріччя 2017 року. Рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів ДП «Вигодський лісгосп» сплатив до державного бюджету 3,5 млн. грн., а до місцевих (сільських) бюджетів 3,8 млн. грн.

Дата публікації: 20.08.2018 | Кількість переглядів: 733 | Детальніше...
Практичне навчання лісорубів у лісі

14.08.2018 року у ДП «Вигодське лісове господарство» відбулися практичні заняття  з лісорубами 6-го розряду (вальниками лісу) на території Шевченківського лісництва в кв.18; вид.46 пл.0,6 га – суцільна санітарна рубка.

Тут на практиці відпрацьовувалися питання валки лісу, обрізка гілок, розкряжування деревини, навантаження деревини на рухомий склад (лісовозні автомобілі).

Дата публікації: 17.08.2018 | Кількість переглядів: 718 | Детальніше...
Екскурсійний тур - Хотинська фортеця, Кам’янець-Подільський та Чернівці

Екскурсійний тур - Хотинська фортеця, Кам’янець-Подільський та Чернівці

Нарешті працівники лісгоспу змогли вибратися відпочити. Планувалася ця поїздка ще в 20 числах червня, але  здійснилися наші задуми лишень у серпні. Мета поїздки - Поділля: огляд Хотинської і Кам’янець-Подільських фортець, а також місто Чернівці і Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. 11 серпня о 7 годині ранку до контори лісгоспу під’їхав комфортабельний автобус єврокласу з чарівним гідом-екскурсоводом панею Юлією та водієм паном Орестом і ми відправились у подорож.

Отже по порядку – Хотинська фортеця. Ті, хто подорожує Поділлям не оминають своєю увагою історично значущу і надзвичайно мальовничу Хотинську фортецю. Її 40-метрові стіни зберегли для нас безліч свідчень про великі і славні битви, перемоги і поразки. Саме тут в 1621 році українсько-польське військо зупинило турецьку навалу, позбавивши Європу від неминучої експансії турків-османів. Масштаби тих подій годі собі й уявити: 300 тисяч турків і 100 тисяч татар під керівництвом султана Османа ІІ проти лише 57 тисяч поляків Яна Кароля Ходкевича і 40 тисяч козаків Петра Конашевича Сагайдачного. Дух тих славних часів і до сих пір присутній біля стін цієї легендарної фортеці. Завдяки своєму героїчному минулому і вдалому розташуванню, Хотинська фортеця прославилася у відомих кінострічках  «Захар Беркут», «Тарас Бульба», «Три мушкетери», «Айвенго» і багатьох інших. Про все це, цікаво і натхненно розповідав нам наш гід, який ще з дитинства закохався в цю романтичну і легендарну твердиню - пан Денис.

Дата публікації: 14.08.2018 | Кількість переглядів: 1162 | Детальніше...
Публікації у соцмережах «про затримані вагони з лісом» не відповідають дійсності

08 серпня 2018 року у селі Новий Мізунь, місцевими правоохоронними органами була проведена перевірка документів на лісопродукцію, навантажену на платформи та лісовози. Лісопродукція заготовлена та навантажена на верхніх складах у Собольському, Солотвинському, Бистрівському лісництвах, Вигодського лісгоспу. Вся лісосировина є промаркована, прочіпована та має відповідні супровідні документи. Жодних офіційних повідомлень про невідповідність чи будь-які порушення з боку місцевих правоохоронних органів до ДП «Вигодський лісгосп» не поступало.

Дата публікації: 10.08.2018 | Кількість переглядів: 1569 | Детальніше...
Семінар на тему: «Встановлення лісогосподарських знаків та розшифровка написів на них».

Семінар на тему: «Встановлення лісогосподарських знаків та розшифровка написів на них».

02 серпня та 09 серпня 2018 року начальник та фахівці відділу лісового господарства, організували і провели теоретичне заняття з майстрами лісу всіх лісництв ДП «Вигодське лісове господарство» на тему: «Встановлення лісогосподарських знаків та розшифровка написів на них». Заняття було проведено в два тури, так як не всі майстри лісу одночасно могли прибути в контору лісгоспу для участі в семінарі.

Під час заняття учасники зібрання дізналися, які є лісогосподарські знаки, і як їх правильно встановлювати на землях лісового фонду. Заняття вів начальник відділу лісового господарства – Степан Миколайович Оріхівський.

Стовпи і кілки різного призначення, застосовуються при організації території лісгоспу в процесі лісовпорядкування. За призначенням вони поділяються на квартальні стовпи, квартальні вказівні, граничні господарські, візирні, візирні вказівні стовпи, стовпи на пробних площах, а також кілки пікетні. До натурних лісовпорядних знаків можуть відноситися і кам'яні піраміди або брили на вершинах гір в кам’яних розсипах, де немає лісу.

Дерев'яні стовпи і кілки виготовляють з деревини свіжозрубаних дерев. Стовпи і кілки повністю очищають від кори, сучки обрубують біля самої основи дерева. «Щоки» на стовпах повинні мати гладку поверхню, глибина їх на стовпі - не менше 2,5 см. Написи на них роблять чорною масляною фарбою з використанням трафарету, передбаченого стандартом. Стовпи встановлюють в землю з комлевої сторони.

Квартальні стовпи встановлюють в місцях перетину квартальних просік.

Дата публікації: 09.08.2018 | Кількість переглядів: 1640 | Детальніше...
Обласні змагання з волейболу 2018

07 серпня у Долинській спортивній школі відбувся перший етап обласних змагань з волейболу серед колективів Івано-Франківського Обласного Управління Лісового та Мисливського Господарств. Ці змагання організовані за сприяння профспілкових організацій та з метою покращення спортивно масової та оздоровчої роботи серед працівників галузі, ведення здорового способу життя.

Дата публікації: 07.08.2018 | Кількість переглядів: 799 | Детальніше...
Виїзд працівників лісгоспу на Вишківський перевал та оглядовий майданчик

Виїзд працівників лісгоспу на Вишківський перевал та оглядовий майданчик

  Настав липень, середина літа. В цьому році ця пора не дуже тепла та сонячна. Але все рівно не дивлячись на капризи погоди, хочеться виїхати на природу, відпочити на свіжому повітрі, насолодитись гірськими краєвидами. Літо дарує можливість влаштувати незабутній відпочинок від повсякденних справ і турбот! І цей час треба використовувати з задоволенням і з користю. І самий раз провести яскравий і запам'ятовуючий виїзд працівників лісгоспу на природу, який допоможе згуртувати колектив і додасть співробітникам нових сил для подальшої плідної роботи.

Завдячуючи підтримці директора лісгоспу та в технічній організації заходу головному лісничому, виїзд пройшов весело і цікаво, важливо правильно все спланувати і підготувати.

По дорозі у Вишківське лісництво наша маленька екскурсійна група відвідала рекреаційне місце «Жакля-2» Шевченківського лісництва, де ми помилувалися річкою Свіча з її перекатами і бурхливим потоком та самим рекреаційним місцем з яскравими забавками для дітей і лежаками для дорослих біля ріки.

Потім наша дорога пролягла до Ільм’янського лісництва. На мості через Свічу, який веде до контори Ільм’янського лісництва, нас зустріла невеличка дружелюбна рижо-біла собачка, яка супроводжувала нас під час оглядин форельного господарства. Там ми побачили басейни з рибою; де вирощують ставкову форель, короп, стерлядь з родини осетрових. З живності: три веселі кабанчики, які бігли до нас, сподіваючись від гостей на якісь ласощі для них. Оглянувши церкву на території Ільм’янського лісництва в супроводі нашого маленького рижо-білого «гіда», і сфотографувавшись на мості,  ми повернулись до автобуса і поїхали в напрямку села Мислівка. 

Дата публікації: 19.07.2018 | Кількість переглядів: 1080 | Детальніше...
Життя посвятила одній справі.

Життя посвятила одній справі.

            У ДП «Вигодське лісове господарство» працюють чудові фахівці, відданні своїй справі, з глибокою потребою в душі садити, вирощувати і оберігати ліс. Працівникам лісового господарства потрібно не просто посадити дерево. Його треба виростити, захистити від шкідників, хвороб і вогню. У величезну справу по збереженню лісових багатств району була вкладена і частинка праці Марії Андріївни Данчук, багатолітнього керівника відділу лісового господарства.

Багато у нас є важливих і цікавих професій, але думається мені, що сама цікава професія - професія лісівник. З моєї чималої практики в лісовому господарстві, я вважаю, що лісівнику необхідні різноманітні знання. Йому приходиться не тільки вирощувати і охороняти ліс, а захищати його від хвороб, лікувати дерева, вміло проводити рубки догляду за лісом, а також охороняти диких тварин, птахів і комах. Лісівник повинен бути водночас і землеміром - адже він робить зйомки місцевості, малює план-схему лісосік. Лісівник в той же час це невеличкий архітектор і художник -  повинен скласти проекти нових лісів, які повинні бути не тільки продуктивними, але й красивими, особливо ті, які розташовані ближче до населених пунктів. Ось, яка різноманітна діяльність лісівника.

Найцікавіша родзинка у роботі лісівника, як на мене, то це посадити і виростити нові ліси. Перед тим, як посадити маленьке деревце, треба подумати про розміщення його на лісосічній площі, про сумісність деревних порід. Бо якщо цього не зробити, то рослини можуть заважати одна одній і розгортається гостра, непримиренна боротьба за існування.

Дата публікації: 08.07.2018 | Кількість переглядів: 1623 | Детальніше...
Оглядовий майданчик у Вишківському лісництві

На днях, на Вишківському перевалі, праворуч нової дороги, на невеличкому схилі від неї, відкрилася для відвідування цікавий оглядовий майданчик, і який гарантовано полюбляють автотуристи, котрі їдуть в напрямку Закарпаття, або звідти. Оглядові майданчики, як правило, використовуються лише для двох цілей, а саме - для того, щоб сфотографуватися в красивій обстановці і набрати в соціальній мережі якомога більше відміток «like», або ж для того, щоб помилуватися відкриваючими з висоти панорамними видами. І яку б мету не переслідувала людина - ці місця завжди будуть популярні.

Осягнути неосяжне найпростіше зверху. У гарну погоду туристи, зійшовши з дороги на оглядовий майданчик, можуть помилуватися  панорамою Карпат. Перед їхнім зором відкриваються чудові види на львівську сторону, зокрема на Рожанку, Славське і підйомники на ньому та на Закарпаття, зокрема на хребти Боржавський та Чорна Рипа, які розташовані на межі Львівської та Закарпатської областей. Потрясаючий вид на  урочища «Сіда», «Городище», у тому числі і на знаменитий гірський хребет Вишківський Горган. Площадка  розмістилася біля нової дороги, яка веде у лісові масиви Слобідського лісництва і приблизно на відстані два кілометри від центральної дороги Долина-Хуст. З неї також можна побачити без будь-яких технічних засобів дивовижної краси пейзажі на заповідник «Січка» та  долину витоки ріки Мізунка.

         На ці прекрасні місця можна дивитися до нескінченності. І, власне кажучи, краса місцевої природи нікого не залишить байдужим. Прекрасний огляд і цілком заслужена порція адреналіну в крові туристам гарантується.

Дата публікації: 05.07.2018 | Кількість переглядів: 2740 | Детальніше...
Через глобальне потепління та шкідників на Франківщині вимирають смереки. ВІДЕО

Протягом червня фахівці ДП «Івано-Франківськлісозахист» проводили у Вигодському лісгоспі лісопатологічне обстеження, при якому виявили значні площі всихання ялини.
Причиною масового пошкодження карпатської ялини лісопатологи називають глобальне потепління, посушливі погодні умови, нестачу продуктивної вологи у ґрунті, періодичні буревії та розповсюдження стовбурових шкідників. Смерекові насадження Карпат не витримують таких умов, тому фахівцям доводиться проводити різні лісогосподарські заходи.
Для уникнення масового заселення ялини короїдом-типографом, лісопатологи радять лісівникам якнайшвидше забрати дерево з лісу при його початковому заселенні шкідниками. Чим коротший період виявлення осередків короїда до їх ліквідації, тим кращими є перспективи збереження насадження. Більше того, невчасно проведені санітарні рубки без урахування темпів розповсюдження стовбурових шкідників призводять також до значних економічних втрат.
Однак через прогалини у законодавстві лісівники не можуть ефективно та вчасно боротися зі шкідником. Ускладнює процес сезон тиші, який тривав з 1 квітня по 15 червня, протягом цього часу лісівники не могли здійснювати заходи по боротьбі з шкідниками. Але саме в цей період короїд масово розмножується, інформує прес-служба Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства.
На думку експертів, щоб змінити ситуацію, варто якнайшвидше запровадити тимчасові рекомендації, що допоможуть вчасно реагувати на появу шкідника.

Дата публікації: 27.06.2018 | Кількість переглядів: 758 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ][ 35 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX