Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

НОВИНИ ЛІСГОСПУ


Виїзд працівників лісгоспу на Вишківський перевал та оглядовий майданчик

Виїзд працівників лісгоспу на Вишківський перевал та оглядовий майданчик

  Настав липень, середина літа. В цьому році ця пора не дуже тепла та сонячна. Але все рівно не дивлячись на капризи погоди, хочеться виїхати на природу, відпочити на свіжому повітрі, насолодитись гірськими краєвидами. Літо дарує можливість влаштувати незабутній відпочинок від повсякденних справ і турбот! І цей час треба використовувати з задоволенням і з користю. І самий раз провести яскравий і запам'ятовуючий виїзд працівників лісгоспу на природу, який допоможе згуртувати колектив і додасть співробітникам нових сил для подальшої плідної роботи.

Завдячуючи підтримці директора лісгоспу та в технічній організації заходу головному лісничому, виїзд пройшов весело і цікаво, важливо правильно все спланувати і підготувати.

По дорозі у Вишківське лісництво наша маленька екскурсійна група відвідала рекреаційне місце «Жакля-2» Шевченківського лісництва, де ми помилувалися річкою Свіча з її перекатами і бурхливим потоком та самим рекреаційним місцем з яскравими забавками для дітей і лежаками для дорослих біля ріки.

Потім наша дорога пролягла до Ільм’янського лісництва. На мості через Свічу, який веде до контори Ільм’янського лісництва, нас зустріла невеличка дружелюбна рижо-біла собачка, яка супроводжувала нас під час оглядин форельного господарства. Там ми побачили басейни з рибою; де вирощують ставкову форель, короп, стерлядь з родини осетрових. З живності: три веселі кабанчики, які бігли до нас, сподіваючись від гостей на якісь ласощі для них. Оглянувши церкву на території Ільм’янського лісництва в супроводі нашого маленького рижо-білого «гіда», і сфотографувавшись на мості,  ми повернулись до автобуса і поїхали в напрямку села Мислівка. 

Дата публікації: 19.07.2018 | Кількість переглядів: 922 | Детальніше...
Життя посвятила одній справі.

Життя посвятила одній справі.

            У ДП «Вигодське лісове господарство» працюють чудові фахівці, відданні своїй справі, з глибокою потребою в душі садити, вирощувати і оберігати ліс. Працівникам лісового господарства потрібно не просто посадити дерево. Його треба виростити, захистити від шкідників, хвороб і вогню. У величезну справу по збереженню лісових багатств району була вкладена і частинка праці Марії Андріївни Данчук, багатолітнього керівника відділу лісового господарства.

Багато у нас є важливих і цікавих професій, але думається мені, що сама цікава професія - професія лісівник. З моєї чималої практики в лісовому господарстві, я вважаю, що лісівнику необхідні різноманітні знання. Йому приходиться не тільки вирощувати і охороняти ліс, а захищати його від хвороб, лікувати дерева, вміло проводити рубки догляду за лісом, а також охороняти диких тварин, птахів і комах. Лісівник повинен бути водночас і землеміром - адже він робить зйомки місцевості, малює план-схему лісосік. Лісівник в той же час це невеличкий архітектор і художник -  повинен скласти проекти нових лісів, які повинні бути не тільки продуктивними, але й красивими, особливо ті, які розташовані ближче до населених пунктів. Ось, яка різноманітна діяльність лісівника.

Найцікавіша родзинка у роботі лісівника, як на мене, то це посадити і виростити нові ліси. Перед тим, як посадити маленьке деревце, треба подумати про розміщення його на лісосічній площі, про сумісність деревних порід. Бо якщо цього не зробити, то рослини можуть заважати одна одній і розгортається гостра, непримиренна боротьба за існування.

Дата публікації: 08.07.2018 | Кількість переглядів: 1484 | Детальніше...
Оглядовий майданчик у Вишківському лісництві

На днях, на Вишківському перевалі, праворуч нової дороги, на невеличкому схилі від неї, відкрилася для відвідування цікавий оглядовий майданчик, і який гарантовано полюбляють автотуристи, котрі їдуть в напрямку Закарпаття, або звідти. Оглядові майданчики, як правило, використовуються лише для двох цілей, а саме - для того, щоб сфотографуватися в красивій обстановці і набрати в соціальній мережі якомога більше відміток «like», або ж для того, щоб помилуватися відкриваючими з висоти панорамними видами. І яку б мету не переслідувала людина - ці місця завжди будуть популярні.

Осягнути неосяжне найпростіше зверху. У гарну погоду туристи, зійшовши з дороги на оглядовий майданчик, можуть помилуватися  панорамою Карпат. Перед їхнім зором відкриваються чудові види на львівську сторону, зокрема на Рожанку, Славське і підйомники на ньому та на Закарпаття, зокрема на хребти Боржавський та Чорна Рипа, які розташовані на межі Львівської та Закарпатської областей. Потрясаючий вид на  урочища «Сіда», «Городище», у тому числі і на знаменитий гірський хребет Вишківський Горган. Площадка  розмістилася біля нової дороги, яка веде у лісові масиви Слобідського лісництва і приблизно на відстані два кілометри від центральної дороги Долина-Хуст. З неї також можна побачити без будь-яких технічних засобів дивовижної краси пейзажі на заповідник «Січка» та  долину витоки ріки Мізунка.

         На ці прекрасні місця можна дивитися до нескінченності. І, власне кажучи, краса місцевої природи нікого не залишить байдужим. Прекрасний огляд і цілком заслужена порція адреналіну в крові туристам гарантується.

Дата публікації: 05.07.2018 | Кількість переглядів: 2538 | Детальніше...
Через глобальне потепління та шкідників на Франківщині вимирають смереки. ВІДЕО

Протягом червня фахівці ДП «Івано-Франківськлісозахист» проводили у Вигодському лісгоспі лісопатологічне обстеження, при якому виявили значні площі всихання ялини.
Причиною масового пошкодження карпатської ялини лісопатологи називають глобальне потепління, посушливі погодні умови, нестачу продуктивної вологи у ґрунті, періодичні буревії та розповсюдження стовбурових шкідників. Смерекові насадження Карпат не витримують таких умов, тому фахівцям доводиться проводити різні лісогосподарські заходи.
Для уникнення масового заселення ялини короїдом-типографом, лісопатологи радять лісівникам якнайшвидше забрати дерево з лісу при його початковому заселенні шкідниками. Чим коротший період виявлення осередків короїда до їх ліквідації, тим кращими є перспективи збереження насадження. Більше того, невчасно проведені санітарні рубки без урахування темпів розповсюдження стовбурових шкідників призводять також до значних економічних втрат.
Однак через прогалини у законодавстві лісівники не можуть ефективно та вчасно боротися зі шкідником. Ускладнює процес сезон тиші, який тривав з 1 квітня по 15 червня, протягом цього часу лісівники не могли здійснювати заходи по боротьбі з шкідниками. Але саме в цей період короїд масово розмножується, інформує прес-служба Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства.
На думку експертів, щоб змінити ситуацію, варто якнайшвидше запровадити тимчасові рекомендації, що допоможуть вчасно реагувати на появу шкідника.

Дата публікації: 27.06.2018 | Кількість переглядів: 644 | Детальніше...
Чи можна їздити в ліс на машині?

Wjazd samochodem do lasu - kiedy można, a kiedy nie wolno?

Czy można wjechać samochodem do lasu?

Do lasu wjeżdżamy z różnych powodów. Nie ma znaczenia, czy jedziemy na grzyby, chcemy dostać się w bardziej malownicze miejsce w górach, czy latem staramy się dotrzeć na plażę.

Właściciele SUV-ów czy crossoverów mogą poczuć się zachęceni możliwościami swojego nabytku i spróbować ułatwić sobie życie, przejeżdżając przez las lub pozostawiając w nim samochód, nawet jeżeli droga nie jest w najlepszym stanie. Niestety, nie każdą drogą leśną możecie się poruszać, o czym warto wiedzieć zanim spotkacie się z leśnikiem czy policjantem.

Drogi leśne rządzą się odwrotnymi prawami niż drogi publiczne. Kierowcy są przyzwyczajeni, że nie mogą korzystać tylko z tych dróg, na których wjeździe stoi znak B-1 — zakaz ruchu. Każda inna jest dostępna.

Дата публікації: 20.06.2018 | Кількість переглядів: 832 | Детальніше...
ПРО ПРЕДСТАВЛЕННЯ ГОЛОВНОГО ЛІСНИЧОГО ДП «ВИГОДСЬКИЙ ЛІСГОСП»

ПРО  ПРЕДСТАВЛЕННЯ ГОЛОВНОГО ЛІСНИЧОГО 

ДП «ВИГОДСЬКИЙ ЛІСГОСП»

14 червня 2018 року директор ДП «Вигодський лісгосп» представив колективу відділу лісового господарства та інженерно-технічним працівникам контори лісгоспу нового керівника лісового господарства. Головним лісничим став Віталій Анатолійович Штука, який працював до цього лісничим Вишківського лісництва.

Штука Віталій Анатолійович народився 09 вересня 1971 року в селі Сапанів Кременецького району Тернопільської області.

У 1986 році поступив в Муромцевський лісотехнічний технікум по спеціальності «лісове господарство» і у 1990 році закінчив його з червоним дипломом.

У 1990-1992 роках проходив службу в лавах Радянської Армії.

Після служби із 1993 по 1996 роки продовжив навчання (заочно) в Українському Державному Лісотехнічному університеті. Здобув вищу освіту по спеціальності «інженер лісового господарства».

З 1992 по 2000 роки – технік - лісівник Свічівського лісництва.

З 2000 по 2007 роки - помічник лісничого Свічівського лісництва.

З 2007 по березень 2011 роки - помічник лісничого Шевченківського лісництва.

Дата публікації: 14.06.2018 | Кількість переглядів: 1084 | Детальніше...
Затверджені проекти, що фінансуються Спільним Моніторинговим Комітетом

7 червня 2018 року – затверджені перші проекти, що фінансуються за Програмою, обраною Спільним Моніторинговим Комітетом

24-25 квітня 2018 року представниками національних та регіональних влад Угорщини, Словаччини, Румунії та України, членами Об’єднаного моніторингового комітету (СМК) були відібрані для фінансування на другому засіданні СМК, яке відбулося у Кошице, Словаччина, п’ять великих інфраструктурних проектів на загальну суму 22 млн. євро. Одним з учасників переможців у проекті під назвою «Дороги до здорових лісів: стійкі, адаптивні, різноманітні та сталі ліси у прикордонних регіонах України та Словаччини» став ДП «Вигодський лісгосп».

Дата публікації: 12.06.2018 | Кількість переглядів: 655 | Детальніше...
Перевірка стану охорони праці у ДП «Вигодський лісгосп»

8 червня у ДП «Вигодське лісове господарство» була проведена перевірка стану охорони праці, головним спеціалістом відділу використання лісових ресурсів Держлісагентства Мусійовським А.Й.

Для контрольного огляду спеціаліст Держлісагенства комісійно оглянув  ділянку у Слобідському лісництві, на якій проводиться рубка головного користування, яку здійснює лісозаготівельна бригада лісгоспу, у складі 4-х чоловік.

Дата публікації: 12.06.2018 | Кількість переглядів: 612 | Детальніше...
Міжнародний день мисливця 2018

У село Шаланки, що на Виноградівщині, сьогодні з’їхалися мисливці та лісівники зі всієї області і навіть з-за кордону – хтось похизуватися трофеями, хтось зі своїми собаками, а хтось показати, на що здатен як кухар. Місцевість обрали не випадково, адже цей край славиться давньою історією полювання.

Це свято відвідала і делегація з Івано-Франківської області, в яку входила єгерська служба Вигодського лісгоспу, зокрема Вертепний А. Л. - провідний районний мисливствознавець, Микуляк І.І. ст. єгер, Микитин І.Б. ст. єгер, Роздольський С.Й. єгер, Головка М.М. єгер, Галів В.М.,  Жаба В.В. єгер.

Дата публікації: 08.06.2018 | Кількість переглядів: 743 | Детальніше...
Рекреаційне місце біля урочища «Жолобок»

Рекреаційне місце біля урочища «Жолобок»

Нарешті прийшло довгоочікуване літо, і порадувало нас щедрим теплом. Тому саме час вирушити на відпочинок до лісу або річки всією сім'єю. Але куди можна з'їздити на відпочинок, так щоб було, чим зайняти дитину і зацікавити дорослих? Які рекреаційні місця є на території ДП «Вигодський лісгосп»?

Нове рекреаційне місце, третє по рахунку на території Шевченківського лісництва по трасі Долина-Хуст, що недавно було створено між урочищами «Погорілий» та «Жолобок». Рекреаційне місце знаходиться в 21 км від міста Долини, у ялиновому лісі, в рекреаційній зоні на березі ріки Свіча у напрямку Закарпаття. Це місце підійде тим, хто бажає спілкуватися з природою без зайвого шуму і тим, хто любить активний відпочинок біля води і лісу. Хвойний ліс, близькість річки і гірський рельєф - ідеальне місце для відпочинку і оздоровлення. Тут є облаштований дитячий майданчик з різноманітними яскравими ігровими конструкціями, які відразу стануть затребувані дітлахами. Такий дитячий майданчик повинен стати прекрасним доповненням атмосфери будь-якого рекреаційного місця. Різнобарвні ігрові конструкції і веселий безтурботний, завзятий дитячий сміх - гідна альтернатива робочим будням. Невеличкий пляж з шезлонгами, з дерев’яними сходами, які ведуть до гірської швидкоплинної ріки Свіча, і де можна отримати задоволення від споглядання бурхливого гірського потоку.

Дата публікації: 06.06.2018 | Кількість переглядів: 1317 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX