Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

НОВИНИ ЛІСГОСПУ


Міжнародною комісією ASI не знайдено жодного порушення законодавства в роботі ДП Вигодський лісгосп

9-10 жовтня поточного року аудиторською компанією ASI - Accreditation Services International (Оffice assessments. We check management, competence and decision - making process of Conformity Assessment Bodies)*, як і ряд інших лісгоспів України, було проведено оцінку відповідності господарської діяльності держпідприємства «Вигодський лісгосп». Перевірка охопила всі види діяльності лісгоспу, було опитано персонал, проведені польові виїзди, відбулися зустрічі зі співробітниками лісгоспу, проведений огляд документації.

Дата публікації: 16.10.2018 | Кількість переглядів: 574 | Детальніше...
Володимир Бондар заступник голови Держлісагентства зустрівся з колективом ДП Вигодський лісгосп

4 жовтня заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Бондар Володимир Налькович відвідав з робочою поїздкою ДП «Вигодський лісгосп». У рамках зустрічі Бондар Володимир Налькович та Матусевич Олександр Борисович з присутніми гостями з області, керівництвом Долинського району та колективом ДП «Вигодський лісгосп», обговорили різноманітні лісогосподарські теми, зокрема стан лісового господарства не тільки в нашому регіоні, але і вектори розвитку лісової галузі в цілому.

Дата публікації: 09.10.2018 | Кількість переглядів: 718 | Детальніше...
Як придбати дрова для населення у ДП "Вигодський лісгосп"?

Традиційно для домашніх господарств на зиму ґазди запасають дрова паливні. Хто ще не встиг подбати про паливо для господарства, може зробити це і зараз.

Як і де купити дрова?
Державне підприємство "Вигодське лісове господарство" традиційно реалізовує дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадянам, яким дрова потрібні для власних потреб, повинні здійснити візит у контору лісгоспу з паспортом і написати заяву про намір придбання дров. Далі –  оплатити вартість продукції у касі найближчого банку і з документами вже звертатись у лісництво. У найближчому до замовника лісництві або Нижньому складі, на основі квитанції про оплату і наряду на відпуск відвантажать лісопродукцію.

Дата публікації: 08.10.2018 | Кількість переглядів: 497 | Детальніше...
Осіння посадка лісу стартувала в ДП «Вигодський лісгосп»

Осіння посадка лісу стартувала в ДП «Вигодський лісгосп»

Прохолодне і дощове літо в нинішньому році нарешті попрощалося з нами і почалася казкова золота осінь в Карпатах. У цей період природа, готуючись до довгої і морозної зими, протягом трьох місяців осені, повільно засинає. І кожний місяць цього сезону готує нам свою особливу і неповторну казку. Вересень дарує бабине літо і унікальний оксамитовий сезон, жовтень кличе в походи по золотим і багряним лісах, листопад привертає до себе бадьорістю і свіжістю перших холодів.

Осінь - дивовижна пора року. Ліс і гори одягаються в золоті шати. Осіннє сонце ніжно обіймає і зігріває своїм останнім теплом все живе в природі. Вітер зворушливо шелестить багряним листям і освіжає поки ще тепле повітря. Днем по-літньому спекотно, і можна спокійно розташуватися на будь-якій лісовій галявині і насолодитися рідким співом птахів або нескінченно довго дивитися на блакитне небо, яке так і просить тебе протягнути руки і зануритися в білі купчасті хмари. Коли вже не буде сил поглинути очима всю цю неймовірну красу, можна пройтися осінніми стежками і відпочити в тиші лісів, збираючи гриби і осінні ягоди.

Саме в цей казковий час, на території ДП «Вигодське лісове господарство» лісівники приступили  до відновлення лісів. Відтворення лісу здійснюється посадковим матеріалом із закритою кореневою системою. Як розповідає інженер з лісовідновлення відділу лісового господарства Віктор Володимир Ярославович, тисячі сіянців ялини європейської, бука лісового, ялиці білої, клена-явора та модрини європейської спеціально для посівної компанії в 2018 році виростили в Шевченківському базовому розсаднику. Ця кількість дозволить відновити близько сотні гектарів земель лісового фонду, не зайнятих лісовими насадженнями.

Дата публікації: 02.10.2018 | Кількість переглядів: 534 | Детальніше...
Приватизувати й ліси?

Олександр Сич: Наповнення місцевих бюджетів має відбуватися не за рахунок банкрутства вітчизняної лісової галузі

Іван ГАВРИЛОВИЧ  Громадсько-політична газета Івано-Франківської області "Галичина" №82(5429) від 25 вересня 2018 року

Серед схвалених депутатами кількох звернень обласної ради до центральних органів влади чи не найвагоміше за своїм соціально-економічним значенням для Прикарпаття є те, у якому йдеться про необхідність вжити невідкладних заходів для недопущення знищення галузі лісового господарства та врегулювання статусу лісів. Ще на самому початку пленарного засідання народний депутат України від Івано-Франківщини Юрій Соловей, який прибув на сесію і ознайомився з її порядком денним, закликав депутатів «провести серйозну дискусію» і в жодному разі не подавати у зверненні обласної ради до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів пропозицію скасувати новий податок на землю, запровадження якого передбачено прийнятим 10 липня 2018 р. законом України, щоб тим самим не позбавити надходжень цього податку органи місцевого самоврядування, особливо в нашій області, де 42% території зайнято лісовими землями. 

– Я впевнений, – сказав він, – що Верховна Рада обмежить одним відсотком верхню планку ставки податку на землю і що буде створено окремий цільовий фонд – Державний фонд розвитку лісового господарства. 

О. Сич запропонував Ю. Солов’ю теж взяти участь у дискусії, яка розгорнеться при обговоренні питання, що вельми резонансне для лісової та деревообробної галузі Прикарпаття. Як поінформував доповідач – голова постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин Іван Приймак, новим законом податок на лісові землі поділено на земельний податок і рентну плату, прописано, що органи місцевого самоврядування або територіальні громади можуть встановлювати такі розміри ставок цього податку: до 3% — для земельних ділянок, нормативно-грошова оцінка яких проведена, і 5% від такої оцінки одиниці площі по області — за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, тобто ті, нормативно-грошової оцінки яких не проведено. 

Але ці ставки податку явно непідйомні для виконання. Адже при застосуванні максимальної ставки треба буде сплатити за рік аж 1 300 грн. податку з одного гектара лісових угідь. В ціні одного кубометра деревини податок і рентна плата в сумі становитимуть 600 грн. За таких розкладів комунальні агролісогосподарські підприємства, у яких ресурси ділової деревини обмежені, помруть одразу. і держлісгоспи таке фантастичне навантаження за короткий час доб’є повністю, бо розмір податку перевищуватиме суму їх доходів.

Дата публікації: 01.10.2018 | Кількість переглядів: 482 | Детальніше...
FSC П’ятниця у ДП «Вигодський лісгосп»

28 вересня працівники Вигодського лісгоспу разом із учнями Вигодської та Шевченківської шкіл приєдналися до святкування FSC-П'ятниці – акції, що проводиться сьогодні у всьому світі задля підвищення обізнаності щодо відповідального управління та збереження наших лісів.

У залі засідань гостей привітав та подякував за цікавість до роботи працівників лісу директор підприємства Олександр Матусевич. Начальник лісового відділу Степан Оріхівський розповів про цінність лісу та його значення, про лісистість нашого регіону та про Лісову опікунську раду (Forest Stewardship Council®, FSC), яка була створена в 1993 році в м. Торонто (Канада) за ініціативи групи екологічних організацій, лісових компаній, трейдерів, а також лісових профспілок та інших зацікавлених сторін. Державне підприємство «Вигодське лісове господарство ще у 2012 добровільно пройшло перевірку та отримало сертифікат FSC, а у 2017 році підтвердило всі стандарти на черговому аудиті.

Дата публікації: 01.10.2018 | Кількість переглядів: 764 | Детальніше...
Вигодський лісгосп переміг в командному чемпіонаті Долинщини – 2018

16 вересня в Будинку Культури селища Вигода відбувся Командний відкритий чемпіонат Долинщини - 2018 присвячений Дню працівників лісової промословості та Дню селища Вигода.
В чемпіонаті прийняли участь 8 команд з Долинщини та Рожнятівщини, а саме: "Брошнів" (Брошнівська ОТГ), "Рожнятів" (Рожнятів), "Витвиця" (Витвицька ОТГ), НГВУ "Долинанафтогаз", "Колос" та ПК "Прометей" ( всі Долина) та дві команди господарів - "Вигода" що представляла селищну раду та "Вигодський лісгосп" (Вигода). Турнір відбувся за підтримки директора Вигодського держлісгоспу Олександра Матусевича та Вигодського селищного голови Ярослава Наума, які з вітальним словом звернулися до учасників на відкритті турніру.

Дата публікації: 19.09.2018 | Кількість переглядів: 460 | Детальніше...
Прикарпатські лісівники відзначили своє професійне свято

14 вересня у Галицькому національному природному парку відбулося святкування Дня працівника лісу.

З нагоди свята привітали лісівників начальник обласного управління Руслан Осташук, голова обласної адміністрації Олег Гончарук, заступник голови обласної ради Сергій Басараб, голова Галицької районної ради Павло Андрусяк, голова Галицької райдержадміністрації Микола Попович, представник оперативного командування «Захід» підполковник Андрій Рисюк.

Дата публікації: 18.09.2018 | Кількість переглядів: 479 | Детальніше...
Він повернувся в лоно рідних гір

В день Працівника лісу кожен лісівник вартий всякої похвали, але буде справедливо повести розмову про тих, що вже дійсно чогось досягли в лісівничій справі і зуміли на ділі підтвердити відданість рідним лісам.

    Вже п’ятнадцятий рік поспіль відзначає своє професійне свято майстер лісу Вишківського лісництва Анатолій Іванович Петровський. Здавалося б він був приречений пов’язати своє життя з працею в лісі: бо батьківське обійстя прилаштувалося неподалік смерекових насаджень, та звідтіля, згори, відкривається мальовнича панорама на рідне село Вишків , на гірські лісові масиви, що потопають в блакитній імлі Сенечова, а головне – батько Іван був знаним у Вигодському лісокомбінаті і однойменному лісгоспі висококваліфікованим спеціалістом лісового господарства, займаючи керівні посади в ряді лісництв. Але не так склалося.

Дата публікації: 13.09.2018 | Кількість переглядів: 611 | Детальніше...
Екологічна комісія рекомендувала встановити ставку земельного податку в розмірі 0,1%

Відбулось розширене засідання постійної комісії районної ради з питань екології, використання земельних ресурсів, ведення лісового господарства та розвитку туризму.

Враховуючи наведені дані, постійна комісія вирішила рекомендувати органам місцевого самоврядування району переглянути прийняті рішення щодо встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2018 – 2019 роки. При цьому врахувавши пропозиції Вигодського лісгоспу та Асоціації деревообробних підприємств Прикарпаття встановити ставку податку в розмірі 0,1% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

Дата публікації: 10.09.2018 | Кількість переглядів: 702 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX