Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

НОВИНИ ЛІСГОСПУ


Осінь у буковому лісі

... І коли, немов з бука лісового,

Пристрасть злітає – шаленого листя,

Оголюється першооснова,

Голий стовбур твоєї суті.

Відкривається графіка гілок

На просторі осінніх небес.

І не треба випадкових чудес -

Одноденок або одноліток.

Гей, листя! Старій, старій!

І з мене облітай скоріш!

(Давид Самойлов)

Йдучи, в підніжжі гори Осій, по маленькій стежці, яка в’ється біля вузької колії, я доходжу до так званих «Кульбудок» в Старому Мізуні, і повертаю направо, починаю підніматися крутою гірською стежкою на вершину гори, яка височіє перед Вигодською міською лікарнею.

О, Господи, цей підйом ніколи не скінчиться! Спочатку замість стежки - русло потоку, усипане круглими, легкими під ногою камінням, а потім стежка переходить в тверду ґрунтову доріжку, переплетену коріннями букових дерев, а десь приблизно і з середини гори, вимальовується алейка з обох боків, поросла сосною звичайною. Згодом, доріжка усипана невеличким скельними камінцями, починає круто підніматися нагору, і нарешті, підйом кінчається! Стежка виводить на вершину гори, а навкруги віковий, буковий ліс. Ніщо не може зрівнятися з тією радістю, яку відчуваєш на вершині гори. Піднімаєшся без кінця в гору, і коли зовсім втомишся, йдеш механічно, нічого вже не помічаючи навкруги, раптом закінчується підйом, віє гірським повітрям, доріжка біжить вже по гребню гори в сторону села Новоселиця, і очам відкриваються нескінченні сині далі – захоплюючий вид на села Старий Мізунь, Пациків, селище Вигоду і вдалині село Шевченково з центральною дорогою на «Шандру».

Дата публікації: 06.12.2018 | Кількість переглядів: 796 | Детальніше...
В рамках Проекту Міжнародної організації праці відбувся тренінг щодо безпеки та гігієни праці у ліс

В рамках Проекту Міжнародної організації праці відбувся тренінг щодо безпеки та гігієни праці  у лісовому господарстві/сільському господарстві.

15 листопада у ДП «Вигодський лісгосп» проходив тренінг «Безпека та гігієна праці - методи управління ризиками (оцінка і контроль) та специфіка їх застосування інспекторами праці у лісовому господарстві/сільському господарстві», який проводився в рамках Проекту Міжнародної організації праці (МОП) за фінансування Європейським Союзом. Керівником і головним організатором цього тренінгу був заступник директора департаменту – начальник відділу нагляду в АПК та СКС департаменту нагляду в промисловості на об’єктах підвищеної небезпеки Радіонов Микола Олександрович.

Тренінг проводили менеджер Проекту ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці» Сантуш Антоніу (Португалія), національний координатор проекту ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці» Литвин Софія, менеджер з виробничої безпеки у FMCG кандидат технічних наук IGC NEBOSH, ТОВ «Реймос» Богданова Ольга Віталієвна та експерт з систем запобігання нещасним випадкам DNG Safeti Григоренко Дмитро Миколайович.

Дата публікації: 16.11.2018 | Кількість переглядів: 762 | Детальніше...
Польовий практичний семінар у Мізунському лісництві

Польовий практичний семінар по питаннях лісовідновлення на принципах наближеного до природи лісництва у Мізунському лісництві 

На базі Мізунського лісництва 13 листопада 2018 року відбувся польовий практичний семінар за участю головного лісничого ДП «Вигодський лісгосп» Штуки Віталія Анатолієвича, а також лісничих та помічників лісничих всіх лісництв  ДП «Вигодський лісгосп».

Головне завдання семінару - створити дискусійний майданчик для обміну досвідом і обговорення кращої практики в сферах лісовідновлення та лісокористування. Такі дискусії допомагають домогтися високої ефективності у питаннях організації робіт по рубках догляду, відведення лісосік під рубки догляду, створення лісових культур, збереження при цьому біорізноманіття та соціальної цінності лісів.

Дата публікації: 13.11.2018 | Кількість переглядів: 846 | Детальніше...
Осіння посадка лісу 2018 у Людвиківському лісництві

У Вигодському лісгоспі завершується осіння кампанія 2018 року по висадці лісу. 01 листопада у Людвиківському лісництві працівниками підприємства заліснювалися зруби після суцільно санітарної рубки 2018 року.

Заліснювали ділянки у КВ.7  площею 0,9 га (4,5 тисяч сіянців на гектар) в урочищі Бризнець, тут висадили Ялину Європейську, Ялицю Білу, Бук.

Так у Людвиківському лісництві протягом жовтня-листопада заліснили площу 7,7 га і висадили 38,5 тисячі сіянців нових дерев, основних лісоутворюючих порід.

Дата публікації: 02.11.2018 | Кількість переглядів: 678 | Детальніше...
Осіння посадка лісу 2018 у Собольському лісництві

У Вигодському лісгоспі триває осіння кампанія 2018 року по висадці лісу. 29 жовтня у Собольському лісництві працівниками підприємства заліснювалися зруби після суцільно рубки.

Заліснювали ділянку у КВ.12  площею 1,1 га (5,5 тисяч сіянців на гектар) в урочищі Соболиця, тут висадили Ялину Європейську, Модрину, Ялицю Білу, Бук.

Так у Собольському лісництві протягом жовтня заліснили площу на 6,8 га і висадили 34 тисячі сіянців нових дерев, основних лісоутворюючих порід.

Дата публікації: 01.11.2018 | Кількість переглядів: 729 | Детальніше...
Екологічна ініціатива головного лісничого «Посади своє дерево»

Початок екологічної ініціативи «Посади своє дерево» поклав головний лісничий ДП «Вигодський лісгосп» Віталій Анатолієвич Штука. Ідея народилася під час осінньої посадки лісу із залученням в посадку якомога більшої кількості людей. Наочно показати всім, яка важка праця у людей які саджають ліс, а скільки років потрібно за ним доглядати, щоб отримати повноцінний деревостан. Тому завжди у пошані праця наших лісівників, а особливо робітниць на лісокультурних роботах. І  на допомогу їм прийшли працівники контори лісгоспу, а це працівники бухгалтерії і планово-економічного відділу на чолі з головним бухгалтером Вінтонів А.М., провідний інженер з ОП та ТБ Кузів І.М. та інженери відділу лісового господарства.

Дата публікації: 31.10.2018 | Кількість переглядів: 790 | Детальніше...
Виїзна нарада керівництва Івано-Франківського ОУЛМГ

26 жовтня 2018 року на базі ДП «Вигодський лісгосп» відбулася виїзна нарада керівництва Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства з директорами державних лісогосподарських підприємств. Відкрив нараду начальник обласного управління Руслан Васильович Осташук, зазначивши, що в планах обласного управління - відвідати якомога більше лісогосподарських підприємств області, адже саме такі поїздки дозволяють обмінятися досвідом і наочно побачити реальні досягнення працівників конкретного лісгоспу.

Початком робочої поїздки делегації стало відвідування нижнього складу нашого підприємства. Нижній склад   призначений для прийому, зберігання та первинної обробки деревини, а також відвантаження готової продукції споживачам, який включає в себе ділянки з розкряжівлі і погрузки деревини. Керує роботою нижнього складу Кос Ярослав Дмитрович. Начальник управління і директора підвідомчих підприємств побували на всіх об'єктах нижнього складу, безпосередньо цікавилися роботою підприємства по відвантаженню лісопродукції, і поспілкувався з начальником нижнього складу Косом Ярославом Дмитровичем та головним інженером лісгоспу Заяць Ігором Антоновичем. Як зазначив Ігор Антонович, в колективі постійно йде пошук нових можливостей для нарощування виробничих потужностей.  А це і нові робочі місця, і більш дбайливе використання лісових ресурсів та збільшення заробітної плати, і своєчасна сплата податків тощо. Оренда сучасної пилорами з допоміжним обладнанням - це лише перший крок по стратегії розвитку переробки деревини на підприємстві. Інвестиції, вкладені в розвиток виробництва, створять створити додатково ще декілька десятків робочих місць дадуть підприємству фундамент для стабільної роботи.

Дата публікації: 29.10.2018 | Кількість переглядів: 786 | Детальніше...
ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР УЧНІВСЬКИХ ЛІСНИЦТВ У ШЕВЧЕНКІВСЬКОМУ ЛІСНИЦТВІ

Протягом багатьох років одним з найважливіших напрямків роботи Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ступенів є природоохоронна діяльність. Для реалізації даного напрямку діяльності на базі цієї школи ще в далекому 1968 році було організовано Шевченківське учнівське лісництво. Керувала роботою лісництва так звана учнівська Рада лісництва. До її складу входили: викладач біології, лісничий Шевченківського лісництва та інженери відділу лісового господарства Вигодського лісокомбінату.

За роки існування членами учнівського лісництва було виконано багато корисної роботи. В ті часи на території школи і Шевченківського лісництва учнями учнівського лісництва було висаджено багато листяних і хвойних дерев: ялини, ялиці, буки, модрини, липи, каштани, туї західні і кулясті, форзиції, пірамідальні тополі, клени-явори та інші дерева.

Дата публікації: 26.10.2018 | Кількість переглядів: 928 | Детальніше...
Посадка лісу учнями шкільного лісництва

Сьогодні в шкільному лісництві, що функціонує на базі Шевченківського лісництва, нараховується більше як 40 юних лісівників. Керівником шкільного лісництва є вчитель біології Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Галина Миколаївна Тисяк. Шкільне лісництво тісно співпрацює з Шевченкіським лісництвом, яким  ефективно керує -  лісничий Тисяк Василь Васильович.

23.10.2018 року учні шкільного лісництва під керівництвом лісничого Шевченківського лісництва Тисяка Василя Васильовича та майстра дільниці лісового розсадника  Федорич Наталії Василівни, брали активну участь у осінній посадці лісу на території Шевченківського лісництва у кварталі 18 виділ 46 площею 1,2 га, урочище «Погорілий». Ділянка вийшла з під санітарної рубки, причина рубки - вітровально-буреломна ділянка на якій при лісопатологічному обстеженні було обліковано 90% пошкодженої деревини. Материнська порода (головна порода) – бук лісовий (Бкл).

Перед початком посадки, технічний інструктаж з посадки лісу, охорони праці та техніки безпеки провела з учнями майстер дільниці лісового розсадника - Наталія Василівна. Лісничий Шевченківського лісництва Василь Васильович прочитав учням коротеньку лекцію про переваги посадки лісу сіянцями із закритою кореневою системою.

Дата публікації: 24.10.2018 | Кількість переглядів: 837 | Детальніше...
Семінар-тренінг на тему: «Сучасні методи проектування, будівництва та експлуатації лісових автомобіл

Семінар-тренінг на тему: «Сучасні методи проектування, будівництва та експлуатації лісових автомобільних доріг»

18 жовтня 2018 року, фахівцям лісового господарства підвідомчих підприємств Івано-Франківського обласного управління лісового і мисливського господарства, які проходять курси підвищення кваліфікації за навчальними програмами, розробленими в НЛТУ України за напрямком: «Сучасні методи проектування, будівництва та експлуатації лісових автомобільних доріг», було проведено виїзний семінар-тренінг у ДП «Вигодський лісгосп» на базі Людвиківського лісництва в урочищі «Пустий Горб» де заплановано в 2019 рік будівництво лісової автомобільної дороги протяжністю 4,3 км. Основне завдання, яке ставилося перед слухачами курсів - вивчення сучасних методів планування транспортного освоєння лісового масиву, проектування, будівництва та експлуатації лісових автомобільних доріг.

У результаті вивчених дисциплін слухачі курсів повинні були на семінарі-тренінгу продемонструвати свої знання з:

•             головних засад транспортного освоєння лісового масиву;

•             головні технічні норми щодо проектування лісотранспортної мережі;

•             способи визначення ґрунтових і гідрологічних умов місцевості;

•             принципи роботи навігаційних GPS-приймачів;

•             особливості камерального та польового трасування осі дороги;

Дата публікації: 19.10.2018 | Кількість переглядів: 739 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ][ 35 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX