Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

НОВИНИ ЛІСГОСПУ


Лісових мешканців тут частують щотижня…

Державне підприємство «Вигодське лісове господарство» активно працює та дбає не лише про флору нашого краю, але й про фауну. Традиційно в зимовий період на підприємстві  триває активна підгодівля дичини.  Напередодні підготовлюють та закуповують корми, облаштовують майданчики для підгодівлі і вже тоді частують звірину смаколиками. Поліпшення умов життя диких тварин на заселених ними територіях забезпечує зростання їхньої чисельності. Про це свідчать результати ведення мисливського господарства у багатьох країнах світу. Особливо вони вагомі в Німеччини, Швеції. Тут дуже багато кабанів, козуль, лосів. За останнє десятиліття багато зробила для примноження дичини сусідня Польща. І хоч у нашій країні часто – густо ситуації бувають плачевні, в основному через браконьєрів,  на Долинщині стараються, щоб все було на рівні. До прикладу, на території угідь ДП «Вигодське ЛГ» водиться поверх двох сотень оленів, стільки ж козуль, трохи менше кабанів. І, що важливо, ведеться активна боротьба з браконьєрством. Чим живе сьогодні мисливське господарство та чим полюбляє ласувати звірина взимку, питаємо головного районного  мисливствознавця Анатолія Вертепного.

Дата публікації: 23.01.2019 | Кількість переглядів: 506 | Детальніше...
Колишньому лісничому Ільм’янського лісництва - 70 років!

07 січня колишньому лісничому Ільм’янського лісництва Шутці Ігорю Васильовичу виповнилось 70 років. 70 років - чималий життєвий термін для кожної людини. Але те, що встиг зробити за ці роки Ігор Васильович в лісовій справі, заслуговує на велику повагу. Ліс - одне з головних багатств нашого краю, те чим пишалася й пишається Галичина протягом багатьох століть. Карпатський ліс був відомий ще задовго до того, як віднайшли поклади нафти і газу на території Долинщини. Збереження лісів - одна з головних задач нашої держави, і без людей, які знали і любили цю справу, виконання цього завдання просто неможливе.

Професійне життя Ігоря Васильовича було напрочуд насичене і цікаве. Більше 40 років свого життя він присвятив роботі на благо нашого краю і лісу.

За цей період пройшов шлях від робітника Бескидського лісопункту Вигодського лісокомбінату тресту «Прикарпатліс» до лісничого Ільм’янського лісництва найбільшого в області лісового господарства - ДП «Вигодський лісгосп».

Дата публікації: 21.01.2019 | Кількість переглядів: 624 | Детальніше...
Привітання директора лісгоспу з Новим Роком та Різдвом Христовим

Новорічні і Різдвяні свята це чарівні дні як для малих так і дорослих. У ці дні ми знову відчуваємо себе трохи дітьми і віримо в чудеса, в добрі і хороші зміни у нашому житті. Так нехай всі найпотаємніші бажання кожного з нас здійсняться у Новому Році. Давайте скажемо «спасибі» 2018 року, що минає, за ті події в нашому житті, які зробили нас сильнішими і мудрішими. Розкриймо двері для наступаючого року і пустимо в своє життя все довгоочікуване і цікаве.

Новорічні свята – це той час, коли прийнято підбивати підсумки, оцінювати здійснені справи, намічати плани на майбутнє. Добігає кінця ще один цікавий, насичений різними економічними і політичними подіями і, безумовно, продуктивний рік для нашого колективу. Наше підприємство - ДП «Вигодське лісове господарство» має чимало приводів для гордості. При складних економічних і політичних умовах в країні, нам вдалося весь рік продуктивно працювати, відповідати на різного роду виклики, долати всілякі перешкоди. Ми впевнено просуваємося вперед і не зупиняємося на досягнутому. В майбутньому нас чекає модернізація виробництва, будівництво нових лісових доріг і  ремонти існуючих лісовозних шляхів, нові проекти - все це для наших працівників і лісового господарства в цілому.

На наступний рік перед нами стоять такі ж амбітні завдання як і в попередньому році. Крім цього, нам належить реалізувати євро проект під назвою «Дороги до здорових лісів: стійкі, адаптивні, різноманітні та сталі ліси у прикордонних регіонах України та Словаччини» і вкрай важливо виконати його своєчасно.

Дата публікації: 27.12.2018 | Кількість переглядів: 545 | Детальніше...
Новорічні ялинки 2018-2019

   Наближаються зимові свята. З гарним настроєм приходять і нові турботи. Пора вибирати подарунки, обдумувати елементи декору в будинку. А що за Новий рік без новорічної ялинки? Зараз багато хто використовує штучні замінники, щоб не брати участь у вирубці лісів, але кількість прихильників живої і пахучої лісової красуні в будинку все так само велике. Саме тому ДП «Вигодське лісгосп» активно займається заготівлею новорічних ялинок. В цей сезон плануються зрубати біля 1000 дерев.

   Напередодні Нового року та Різдвяних свят ДП «Вигодський лісгосп» пропонує для реалізації новорічні ялинки від рубок на трасах магістральних газопроводів, з розрубки траси лісових доріг та з плантацій новорічних ялинок за погодженням з обласним управлінням лісового та мисливського господарства.

Дата публікації: 13.12.2018 | Кількість переглядів: 915 | Детальніше...
Осінь у буковому лісі

... І коли, немов з бука лісового,

Пристрасть злітає – шаленого листя,

Оголюється першооснова,

Голий стовбур твоєї суті.

Відкривається графіка гілок

На просторі осінніх небес.

І не треба випадкових чудес -

Одноденок або одноліток.

Гей, листя! Старій, старій!

І з мене облітай скоріш!

(Давид Самойлов)

Йдучи, в підніжжі гори Осій, по маленькій стежці, яка в’ється біля вузької колії, я доходжу до так званих «Кульбудок» в Старому Мізуні, і повертаю направо, починаю підніматися крутою гірською стежкою на вершину гори, яка височіє перед Вигодською міською лікарнею.

О, Господи, цей підйом ніколи не скінчиться! Спочатку замість стежки - русло потоку, усипане круглими, легкими під ногою камінням, а потім стежка переходить в тверду ґрунтову доріжку, переплетену коріннями букових дерев, а десь приблизно і з середини гори, вимальовується алейка з обох боків, поросла сосною звичайною. Згодом, доріжка усипана невеличким скельними камінцями, починає круто підніматися нагору, і нарешті, підйом кінчається! Стежка виводить на вершину гори, а навкруги віковий, буковий ліс. Ніщо не може зрівнятися з тією радістю, яку відчуваєш на вершині гори. Піднімаєшся без кінця в гору, і коли зовсім втомишся, йдеш механічно, нічого вже не помічаючи навкруги, раптом закінчується підйом, віє гірським повітрям, доріжка біжить вже по гребню гори в сторону села Новоселиця, і очам відкриваються нескінченні сині далі – захоплюючий вид на села Старий Мізунь, Пациків, селище Вигоду і вдалині село Шевченково з центральною дорогою на «Шандру».

Дата публікації: 06.12.2018 | Кількість переглядів: 606 | Детальніше...
В рамках Проекту Міжнародної організації праці відбувся тренінг щодо безпеки та гігієни праці у ліс

В рамках Проекту Міжнародної організації праці відбувся тренінг щодо безпеки та гігієни праці  у лісовому господарстві/сільському господарстві.

15 листопада у ДП «Вигодський лісгосп» проходив тренінг «Безпека та гігієна праці - методи управління ризиками (оцінка і контроль) та специфіка їх застосування інспекторами праці у лісовому господарстві/сільському господарстві», який проводився в рамках Проекту Міжнародної організації праці (МОП) за фінансування Європейським Союзом. Керівником і головним організатором цього тренінгу був заступник директора департаменту – начальник відділу нагляду в АПК та СКС департаменту нагляду в промисловості на об’єктах підвищеної небезпеки Радіонов Микола Олександрович.

Тренінг проводили менеджер Проекту ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці» Сантуш Антоніу (Португалія), національний координатор проекту ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці» Литвин Софія, менеджер з виробничої безпеки у FMCG кандидат технічних наук IGC NEBOSH, ТОВ «Реймос» Богданова Ольга Віталієвна та експерт з систем запобігання нещасним випадкам DNG Safeti Григоренко Дмитро Миколайович.

Дата публікації: 16.11.2018 | Кількість переглядів: 619 | Детальніше...
Польовий практичний семінар у Мізунському лісництві

Польовий практичний семінар по питаннях лісовідновлення на принципах наближеного до природи лісництва у Мізунському лісництві 

На базі Мізунського лісництва 13 листопада 2018 року відбувся польовий практичний семінар за участю головного лісничого ДП «Вигодський лісгосп» Штуки Віталія Анатолієвича, а також лісничих та помічників лісничих всіх лісництв  ДП «Вигодський лісгосп».

Головне завдання семінару - створити дискусійний майданчик для обміну досвідом і обговорення кращої практики в сферах лісовідновлення та лісокористування. Такі дискусії допомагають домогтися високої ефективності у питаннях організації робіт по рубках догляду, відведення лісосік під рубки догляду, створення лісових культур, збереження при цьому біорізноманіття та соціальної цінності лісів.

Дата публікації: 13.11.2018 | Кількість переглядів: 692 | Детальніше...
Осіння посадка лісу 2018 у Людвиківському лісництві

У Вигодському лісгоспі завершується осіння кампанія 2018 року по висадці лісу. 01 листопада у Людвиківському лісництві працівниками підприємства заліснювалися зруби після суцільно санітарної рубки 2018 року.

Заліснювали ділянки у КВ.7  площею 0,9 га (4,5 тисяч сіянців на гектар) в урочищі Бризнець, тут висадили Ялину Європейську, Ялицю Білу, Бук.

Так у Людвиківському лісництві протягом жовтня-листопада заліснили площу 7,7 га і висадили 38,5 тисячі сіянців нових дерев, основних лісоутворюючих порід.

Дата публікації: 02.11.2018 | Кількість переглядів: 538 | Детальніше...
Осіння посадка лісу 2018 у Собольському лісництві

У Вигодському лісгоспі триває осіння кампанія 2018 року по висадці лісу. 29 жовтня у Собольському лісництві працівниками підприємства заліснювалися зруби після суцільно рубки.

Заліснювали ділянку у КВ.12  площею 1,1 га (5,5 тисяч сіянців на гектар) в урочищі Соболиця, тут висадили Ялину Європейську, Модрину, Ялицю Білу, Бук.

Так у Собольському лісництві протягом жовтня заліснили площу на 6,8 га і висадили 34 тисячі сіянців нових дерев, основних лісоутворюючих порід.

Дата публікації: 01.11.2018 | Кількість переглядів: 581 | Детальніше...
Екологічна ініціатива головного лісничого «Посади своє дерево»

Початок екологічної ініціативи «Посади своє дерево» поклав головний лісничий ДП «Вигодський лісгосп» Віталій Анатолієвич Штука. Ідея народилася під час осінньої посадки лісу із залученням в посадку якомога більшої кількості людей. Наочно показати всім, яка важка праця у людей які саджають ліс, а скільки років потрібно за ним доглядати, щоб отримати повноцінний деревостан. Тому завжди у пошані праця наших лісівників, а особливо робітниць на лісокультурних роботах. І  на допомогу їм прийшли працівники контори лісгоспу, а це працівники бухгалтерії і планово-економічного відділу на чолі з головним бухгалтером Вінтонів А.М., провідний інженер з ОП та ТБ Кузів І.М. та інженери відділу лісового господарства.

Дата публікації: 31.10.2018 | Кількість переглядів: 647 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX