Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

НОВИНИ ЛІСГОСПУ


Cемінар-навчання щодо нових стандартів на круглі лісоматеріали

Cемінар-навчання щодо нових стандартів на круглі лісоматеріали

У зв’язку із введення в дію з 01.01.2019 р. нових стандартів (ДСТУ), які гармонізовані з європейськими нормами, на лісоматеріали круглі, у ДП «Вигодське лісове господарство» відбулися неодноразові семінари-навчання по цій тематиці з директорами та бухгалтерами всіх підвідомчих підприємств обласного управління лісового і мисливського господарства.

А сьогодні 12 лютого 2019 року у конторі ДП «Вигодський лісгосп» проведена технічна рада - навчання всіх майстрів лісу, працівників нижнього складу та всіх відповідальних осіб, які залучені до електронного обліку деревини. У її роботі взяли участь головні спеціалісти лісгоспу, спеціалісти виробничого відділу, провідний інженер електронного обліку деревини, керівники структурних підрозділів, лісничі, майстри нижнього складу.

Дата публікації: 12.02.2019 | Кількість переглядів: 517 | Детальніше...
Семінар-навчання бухгалтерів державних лісогосподарських підприємств

Семінар-навчання бухгалтерів державних лісогосподарських підприємств по питанню електронного обліку лісопродукції за європейською системою стандартизації

Як ми вже знаємо, 01 січня 2019 року наше підприємство перейшло на європейські стандарти класифікації та вимірювання лісо та пилопродукції. У цих стандартах дуже істотно змінені підходи до визначення розмірно-якісних характеристик лісо та пиломатеріалів. Якщо раніше ділова деревина (лісоматеріали круглі) в Україні розподілялася на три сорти (I, II, III) і мала ряд сортиментів за їх призначенням, то з 2019 року деревина розподіляється на чотири класи якості (A, B, C, D) з відсутнім визначенням їх напрямків використання.

Принцип класифікації за європейською системою стандартизації лісоматеріалів круглих не базується на призначенні сортиментів, а в основі його - показники розміру і якості колод; більший діаметр і мінімальний вміст будь-яких вад деревини при встановленому приросту - вищий клас якості: до класу якості А прийнято відносити лісоматеріали найвищого класу якості, які в більшості беруться з нижньої частини колоди, з чистою деревиною або з незначними недоліками, які не обмежують її використання; до класу якості В прийнято відносити лісоматеріали середнього класу якості, без особливих вимог до чистої деревини і сучками в межах середнього значення для кожної породи; до класу якості С прийнято відносити лісоматеріали нижче середнього класу якості, в яких вирішуються ті недоліки, які незначно знижують природні властивості деревини, як матеріалу; до класу якості D має бути віднесено ті лісоматеріали, що не відповідають жодному з класів якості А, B, C, але з якихось ще може бути отримано пиломатеріали для подальшого використання; всі інші лісоматеріали круглі, з яких неможливо отримання пиломатеріалів для загального використання, класифікуються, як:

а) деревина дров'яна для промислового використання, довжиною 2,0-4,0 метра (виробництва тріски технологічної або паливного призначення, розколювання на паливну деревину і т. д.);

б) деревина дров'яна для непромислового використання, довжиною до 2,0 метрів (може бути реалізована фізичним і юридичним особам в якості палива).

Перехід до нової стандартизації обумовлений розвитком нових технологій переробки деревини та євроінтеграційних процесів в лісовій галузі України.

Дата публікації: 07.02.2019 | Кількість переглядів: 507 | Детальніше...
Лютий в Карпатах

Лютий в Карпатах

Карпатські гори особливо красиві взимку. Своєю чарівною красою природа нашого краю приваблює всіх і дарує невимовне задоволення.  Зима в Карпатах — це вкриті снігом гори, неймовірно свіже гірське повітря, море емоцій та вражень. Чистий пухнастий сніг, все навколо іскриться, виблискує ... Легко дихається в зимовому смерековому лісі. Коли в горах володарює її Величність Зима, наступає благодатна пора тишини і спокою. Добре провести тут вихідні та святкові дні! Останній місяць зими – лютий, передвісник весни, природа прокидається після довгого сну в очікуванні довгожданої весни.

Сонце помаленьку піднімається догори над горизонтом, починає подекуди припікати, ще трохи і настане Стрітень - свято зустрічі зими з весною. Морозний і суровий місяць січень плавно переходить в холодний і непривітний місяць лютий, початок якого часто характеризується хуртовинами з сильними поривами крижаного вітру. Час від часу на небі встановлюється яскрава безхмарна погода, сонце вже частіше і яскравіше світить, відірвавшись ще далі від лінії горизонту, але пригрівати воно почне тільки аж з середини лютого.

Затихає інколи хуртовина. Сильний вітер, змінюючи подекуди свій напрямок, дрібним сніжком-крупкою так і норовить дістатися до тебе, засипаючи обличчя і руки. Але мете-мете, і крізь снігову пелену раптом прогляне ясне сонячне світло, і на душі теж неначе трохи посвітлішає. Інколи холодна погода змінюється першими відлигами. Сонце тепер довше стоїть над горизонтом, і хоч його промені ще дуже слабкі, проте в лісі з'являються перші проталини, а на вербі пробиваються м'якими пухнастими темно-коричневими крапочками бруньки - передвісники швидкої весни. Сніг починає твердіти і покривається обмерзлою скоринкою, стежки тепер добре протоптані, а дороги мають тверду колію.

  Але довго ще бути зимі, і заметілям, і морозам, ще рано відпускати їм заснулу природу, але все ж друга половина лютого це вже тепла зима, і порухи весни стають більш і більш помітними.

Дата публікації: 04.02.2019 | Кількість переглядів: 318 | Детальніше...
Кривавий злочин на Вишківському перевалі

30 січня 2019 року між урочищами Кривий звір та Вишківський перевал, мешканцем села Мислівка, на центральній дорозі Р21 Долина-Хуст, було помічено поранену козулю, яка ходила по трасі, залишаючи пособі кривавий слід. Він телефоном повідомив про це єгеря Людвиківського лісництва ДП «Вигодський лісгосп» Андрія Нича, який відловив та на руках приніс поранену тварину у лісництво.

Дата публікації: 01.02.2019 | Кількість переглядів: 1214 | Детальніше...
Впровадження нових методів класифікації та обліку лісопродукції

30.01.2019 року на базі ДП «Вигодський лісгосп» відбувся семінар-нарада «Впровадження нових методів класифікації та обліку лісопродукції за допомогою гармонізованих європейських стандартів» за участю начальника управління, його заступника, начальників відділів управління, керівників підвідомчих підприємств, головних лісничих та головних інженерів.

Порядок денний:

  1. Аналіз матеріалів інвентиразації залишків лісопродукції на початок року.
  2. Відстрочка на заготівлю 2018 року.
  3. Правила класифікації та аналіз методів визначення об’ємів лісопродукції згідно діючих нових стандартів якості деревини.
  4. Наявність та робота проміжних складів.
Дата публікації: 31.01.2019 | Кількість переглядів: 926 | Детальніше...
Конкурс малюнків 2019 „Діти – спадкоємці Карпатських пралісів”

З нагоди Міжнародного дня лісу, профспілка Державного підприємства «Вигодське лісове господарство» за сприяння директора Олександра Матусевича з 01 лютого по 21 березня 2019 року, вже традиційно проводить конкурс малюнків „Діти – спадкоємці Карпатських пралісів”. Запрошуємо дітей, учнівську молодь та адміністрації навчальних закладів Долинщини взяти участь у конкурсі (вікове обмеження для конкурсантів – до16 років).

Мета конкурсу: Формування свідомої позиції молоді щодо питань відповідального лісогосподарювання, турботливого відношення до лісів України та їх мешканців, правил поведінки у лісі та користування лісовими дарами.

01.02 по 24.02 збір конкурсних робіт.

Дата публікації: 29.01.2019 | Кількість переглядів: 1173 | Детальніше...
Лісових мешканців тут частують щотижня…

Державне підприємство «Вигодське лісове господарство» активно працює та дбає не лише про флору нашого краю, але й про фауну. Традиційно в зимовий період на підприємстві  триває активна підгодівля дичини.  Напередодні підготовлюють та закуповують корми, облаштовують майданчики для підгодівлі і вже тоді частують звірину смаколиками. Поліпшення умов життя диких тварин на заселених ними територіях забезпечує зростання їхньої чисельності. Про це свідчать результати ведення мисливського господарства у багатьох країнах світу. Особливо вони вагомі в Німеччини, Швеції. Тут дуже багато кабанів, козуль, лосів. За останнє десятиліття багато зробила для примноження дичини сусідня Польща. І хоч у нашій країні часто – густо ситуації бувають плачевні, в основному через браконьєрів,  на Долинщині стараються, щоб все було на рівні. До прикладу, на території угідь ДП «Вигодське ЛГ» водиться поверх двох сотень оленів, стільки ж козуль, трохи менше кабанів. І, що важливо, ведеться активна боротьба з браконьєрством. Чим живе сьогодні мисливське господарство та чим полюбляє ласувати звірина взимку, питаємо головного районного  мисливствознавця Анатолія Вертепного.

Дата публікації: 23.01.2019 | Кількість переглядів: 651 | Детальніше...
Колишньому лісничому Ільм’янського лісництва - 70 років!

07 січня колишньому лісничому Ільм’янського лісництва Шутці Ігорю Васильовичу виповнилось 70 років. 70 років - чималий життєвий термін для кожної людини. Але те, що встиг зробити за ці роки Ігор Васильович в лісовій справі, заслуговує на велику повагу. Ліс - одне з головних багатств нашого краю, те чим пишалася й пишається Галичина протягом багатьох століть. Карпатський ліс був відомий ще задовго до того, як віднайшли поклади нафти і газу на території Долинщини. Збереження лісів - одна з головних задач нашої держави, і без людей, які знали і любили цю справу, виконання цього завдання просто неможливе.

Професійне життя Ігоря Васильовича було напрочуд насичене і цікаве. Більше 40 років свого життя він присвятив роботі на благо нашого краю і лісу.

За цей період пройшов шлях від робітника Бескидського лісопункту Вигодського лісокомбінату тресту «Прикарпатліс» до лісничого Ільм’янського лісництва найбільшого в області лісового господарства - ДП «Вигодський лісгосп».

Дата публікації: 21.01.2019 | Кількість переглядів: 759 | Детальніше...
Привітання директора лісгоспу з Новим Роком та Різдвом Христовим

Новорічні і Різдвяні свята це чарівні дні як для малих так і дорослих. У ці дні ми знову відчуваємо себе трохи дітьми і віримо в чудеса, в добрі і хороші зміни у нашому житті. Так нехай всі найпотаємніші бажання кожного з нас здійсняться у Новому Році. Давайте скажемо «спасибі» 2018 року, що минає, за ті події в нашому житті, які зробили нас сильнішими і мудрішими. Розкриймо двері для наступаючого року і пустимо в своє життя все довгоочікуване і цікаве.

Новорічні свята – це той час, коли прийнято підбивати підсумки, оцінювати здійснені справи, намічати плани на майбутнє. Добігає кінця ще один цікавий, насичений різними економічними і політичними подіями і, безумовно, продуктивний рік для нашого колективу. Наше підприємство - ДП «Вигодське лісове господарство» має чимало приводів для гордості. При складних економічних і політичних умовах в країні, нам вдалося весь рік продуктивно працювати, відповідати на різного роду виклики, долати всілякі перешкоди. Ми впевнено просуваємося вперед і не зупиняємося на досягнутому. В майбутньому нас чекає модернізація виробництва, будівництво нових лісових доріг і  ремонти існуючих лісовозних шляхів, нові проекти - все це для наших працівників і лісового господарства в цілому.

На наступний рік перед нами стоять такі ж амбітні завдання як і в попередньому році. Крім цього, нам належить реалізувати євро проект під назвою «Дороги до здорових лісів: стійкі, адаптивні, різноманітні та сталі ліси у прикордонних регіонах України та Словаччини» і вкрай важливо виконати його своєчасно.

Дата публікації: 27.12.2018 | Кількість переглядів: 691 | Детальніше...
Новорічні ялинки 2018-2019

   Наближаються зимові свята. З гарним настроєм приходять і нові турботи. Пора вибирати подарунки, обдумувати елементи декору в будинку. А що за Новий рік без новорічної ялинки? Зараз багато хто використовує штучні замінники, щоб не брати участь у вирубці лісів, але кількість прихильників живої і пахучої лісової красуні в будинку все так само велике. Саме тому ДП «Вигодське лісгосп» активно займається заготівлею новорічних ялинок. В цей сезон плануються зрубати біля 1000 дерев.

   Напередодні Нового року та Різдвяних свят ДП «Вигодський лісгосп» пропонує для реалізації новорічні ялинки від рубок на трасах магістральних газопроводів, з розрубки траси лісових доріг та з плантацій новорічних ялинок за погодженням з обласним управлінням лісового та мисливського господарства.

Дата публікації: 13.12.2018 | Кількість переглядів: 1078 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ][ 35 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX