Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

НОВИНИ ЛІСГОСПУ


Дитячі малюнки на конкурс „ Діти – спадкоємці Карпатських пралісів ”.

Дитячі малюнки на конкурс „ Діти – спадкоємці Карпатських пралісів ”.

  З нагоди Міжнародного дня лісу, з метою пропаганди дбайливого ставлення до природи і лісу серед підростаючого покоління, а також з метою зміцнення екологічної самосвідомості і виявлення талановитих дітей в області художньої творчості, профспілка Державного підприємства «Вигодське лісове господарство» за сприяння директора Олександра Борисовича Матусевича з 01 лютого по 21 березня 2019 року, вже традиційно проводить конкурс малюнків „Діти – спадкоємці Карпатських пралісів”.

Мета конкурсу: Формування свідомої позиції молоді щодо питань відповідального лісогосподарювання, турботливого відношення до лісів Карпат та їх мешканців, правил поведінки у лісі та користування лісовими дарами. Організатори конкурсу в особі директора та профспілковий комітет лісгоспу цим заходом підкреслюють важливість збереження лісів в Карпатах і виховання у підростаючого покоління любові до природи. За задумом організаторів, участь в конкурсі допоможе багатьом дітям усвідомити цінність лісу і висловити свою любов до нього за допомогою малюнку.

Взяти участь в конкурсі на добровільних засадах могли учні дошкільних і середніх загальноосвітніх установ двох вікових категорій:

з 4 до 10 років (включно);

з 11 до 16 років (включно).

Усі малюнки були розміщені для голосування 5 березня на сторінці ДП «Вигодський лісгосп» в мережі «Facebook», яке тривало до 17 березня 24:00. У кожній віковій категорії були визначені переможці, які посіли 1,2 та 3 місце, а також один навчальний заклад, що отримав найвищий середній бал і були визначені як переможці конкурсу.

На конкурс приймалися роботи, виконані в будь-якій техніці малювання - масло, акварель, туш, кольорові олівці і т. д. Діти із 20 навчальних закладів, беручи участь у творчому конкурсі, намалювали, яким вони бачать рідний ліс тепер і в майбутньому. Конкурс дитячих малюнків «Діти – спадкоємці Карпатських пралісів» стартував 01 лютого.  Маленькі конкурсанти з різних куточків Долинщини малювали праліс і його багатий тваринний світ. З 247 малюнків членами журі було вибрано по три роботи від кожної вікової групи та з кожного навчального закладу.

Дата публікації: 22.03.2019 | Кількість переглядів: 231 | Детальніше...
У ДП «Вигодський лісгосп» приступили до весняної посадки

У ДП «Вигодський лісгосп» приступили до весняної посадки

  На сторінках календаря вже середина березня, а це свідчить про те, що на території державного підприємства «Вигодське лісове господарство» активно розпочалася весняна посадка лісу.

У поточному році наше підприємство має виконати лісовідновлення на загальній площі 308,5 га, з них: посадка лісових культур на площі 108,0 га, сприяння природньому поновленню на площі 200,5 га.

Минулого вівторка (19 березня) працівники Мало-Тур’янського лісництва приступили до посадки модрини європейської із закритою кореневою системою в кварталі 20 виділі 8 площею 1,0 га, урочище «Полюк». Посадковий матеріал в кількості 300 штук був взятий із  Шевченківського базового лісового розсадника для подальшої посадки сіянців на лісовій ділянці. З розсадника вибиралися дворічні сіянці модрини європейської.

Майстри лісу разом з лісничим Мало-Тур’янського лісництва Раком Андрієм Юрійовичем та робітницями на лісокультурних роботах здійснили уведення головної породи, а саме модрини європейської у місцях її відсутності.

Дата публікації: 20.03.2019 | Кількість переглядів: 221 | Детальніше...
Всеукраїнська науково-практична конференція "Відтворимо ліси разом"

Всеукраїнська науково-практична конференції «Відтворимо ліси разом»

З 14 по 15 березня 2019 року у м. Києві Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді спільно з Навчально-науковим інститутом лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів і природокористування України за підтримки Державного агентства лісових ресурсів України та Товариства лісівників України була проведена Всеукраїнська науково-практична конференція «Відтворимо ліси разом». Тема конференції: «Науковий пошук молоді у лісовідновленні та лісозбереженні».

       Цей захід проводився з метою привернення уваги  державних і громадських організацій до проблем збереження біологічного різноманіття лісових екосистем, відтворення та розширення площі високопродуктивних стійких насаджень; підвищення фахового рівня керівників учнівських лісництв, а також  сприяння співпраці закладів освіти, органів державної влади, громадських організацій в поліпшенні ефективності роботи учнівських лісництв.

         До участі в конференції були запрошені представники ДП «Вигодський лісгосп», а саме лісничий Шевченківського лісництва Тисяк Василь Васильович, майстер дільниці (лісового розсадника) Федорич Наталія Василівна, головний менеджер з адміністративної діяльності Малета Євген Миколайович та керівник учнівського Шевченківського лісництва – вчитель біології Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ступеня Тисяк Галина Миколаївна.

Дата публікації: 19.03.2019 | Кількість переглядів: 298 | Детальніше...
Відбулось оцінювання малюнків

У залі засідань контори ДП "Вигодського лісгоспу" 04.03.2019 року відбулось публічне оцінювання конкурсних робіт.

У Конкурсі «Діти спадкоємці - Карпатських пралісів»» взяли участь близько 300 дітей - від чотирьох до шістнадцяти років з 20 навчальних закладів. З цих робіт, які нам прислали з усіх куточків Долинщини ми вибрали найкращі, на нашу думку, роботи. Ми вважаємо, що абсолютно всі малюнки гідні нагороди - всі роботи яскраві, талановиті, художні, креативні! Але за умовами конкурсу необхідно вибрати переможців.

Дякуємо всім за участь, за яскравий прояв творчого таланту! Висловлюємо велику подяку батькам, вчителям і наставникам за їхню працю! Окрему подяку висловлюємо тим, хто надіслав оригінали малюнків поштою. З ваших чудових робіт ми оформили окрему картинну галерею в соціальній мережі «Facebook”, де відвідувачі нашого сайту можуть поставити свої «like» на вподобаних малюнках, за результатами глядацьких симпатій буде вибраний переможець у цій номінації.

Дата публікації: 05.03.2019 | Кількість переглядів: 268 | Детальніше...
Cемінар-навчання щодо нових стандартів на круглі лісоматеріали

Cемінар-навчання щодо нових стандартів на круглі лісоматеріали

У зв’язку із введення в дію з 01.01.2019 р. нових стандартів (ДСТУ), які гармонізовані з європейськими нормами, на лісоматеріали круглі, у ДП «Вигодське лісове господарство» відбулися неодноразові семінари-навчання по цій тематиці з директорами та бухгалтерами всіх підвідомчих підприємств обласного управління лісового і мисливського господарства.

А сьогодні 12 лютого 2019 року у конторі ДП «Вигодський лісгосп» проведена технічна рада - навчання всіх майстрів лісу, працівників нижнього складу та всіх відповідальних осіб, які залучені до електронного обліку деревини. У її роботі взяли участь головні спеціалісти лісгоспу, спеціалісти виробничого відділу, провідний інженер електронного обліку деревини, керівники структурних підрозділів, лісничі, майстри нижнього складу.

Дата публікації: 12.02.2019 | Кількість переглядів: 416 | Детальніше...
Семінар-навчання бухгалтерів державних лісогосподарських підприємств

Семінар-навчання бухгалтерів державних лісогосподарських підприємств по питанню електронного обліку лісопродукції за європейською системою стандартизації

Як ми вже знаємо, 01 січня 2019 року наше підприємство перейшло на європейські стандарти класифікації та вимірювання лісо та пилопродукції. У цих стандартах дуже істотно змінені підходи до визначення розмірно-якісних характеристик лісо та пиломатеріалів. Якщо раніше ділова деревина (лісоматеріали круглі) в Україні розподілялася на три сорти (I, II, III) і мала ряд сортиментів за їх призначенням, то з 2019 року деревина розподіляється на чотири класи якості (A, B, C, D) з відсутнім визначенням їх напрямків використання.

Принцип класифікації за європейською системою стандартизації лісоматеріалів круглих не базується на призначенні сортиментів, а в основі його - показники розміру і якості колод; більший діаметр і мінімальний вміст будь-яких вад деревини при встановленому приросту - вищий клас якості: до класу якості А прийнято відносити лісоматеріали найвищого класу якості, які в більшості беруться з нижньої частини колоди, з чистою деревиною або з незначними недоліками, які не обмежують її використання; до класу якості В прийнято відносити лісоматеріали середнього класу якості, без особливих вимог до чистої деревини і сучками в межах середнього значення для кожної породи; до класу якості С прийнято відносити лісоматеріали нижче середнього класу якості, в яких вирішуються ті недоліки, які незначно знижують природні властивості деревини, як матеріалу; до класу якості D має бути віднесено ті лісоматеріали, що не відповідають жодному з класів якості А, B, C, але з якихось ще може бути отримано пиломатеріали для подальшого використання; всі інші лісоматеріали круглі, з яких неможливо отримання пиломатеріалів для загального використання, класифікуються, як:

а) деревина дров'яна для промислового використання, довжиною 2,0-4,0 метра (виробництва тріски технологічної або паливного призначення, розколювання на паливну деревину і т. д.);

б) деревина дров'яна для непромислового використання, довжиною до 2,0 метрів (може бути реалізована фізичним і юридичним особам в якості палива).

Перехід до нової стандартизації обумовлений розвитком нових технологій переробки деревини та євроінтеграційних процесів в лісовій галузі України.

Дата публікації: 07.02.2019 | Кількість переглядів: 380 | Детальніше...
Лютий в Карпатах

Лютий в Карпатах

Карпатські гори особливо красиві взимку. Своєю чарівною красою природа нашого краю приваблює всіх і дарує невимовне задоволення.  Зима в Карпатах — це вкриті снігом гори, неймовірно свіже гірське повітря, море емоцій та вражень. Чистий пухнастий сніг, все навколо іскриться, виблискує ... Легко дихається в зимовому смерековому лісі. Коли в горах володарює її Величність Зима, наступає благодатна пора тишини і спокою. Добре провести тут вихідні та святкові дні! Останній місяць зими – лютий, передвісник весни, природа прокидається після довгого сну в очікуванні довгожданої весни.

Сонце помаленьку піднімається догори над горизонтом, починає подекуди припікати, ще трохи і настане Стрітень - свято зустрічі зими з весною. Морозний і суровий місяць січень плавно переходить в холодний і непривітний місяць лютий, початок якого часто характеризується хуртовинами з сильними поривами крижаного вітру. Час від часу на небі встановлюється яскрава безхмарна погода, сонце вже частіше і яскравіше світить, відірвавшись ще далі від лінії горизонту, але пригрівати воно почне тільки аж з середини лютого.

Затихає інколи хуртовина. Сильний вітер, змінюючи подекуди свій напрямок, дрібним сніжком-крупкою так і норовить дістатися до тебе, засипаючи обличчя і руки. Але мете-мете, і крізь снігову пелену раптом прогляне ясне сонячне світло, і на душі теж неначе трохи посвітлішає. Інколи холодна погода змінюється першими відлигами. Сонце тепер довше стоїть над горизонтом, і хоч його промені ще дуже слабкі, проте в лісі з'являються перші проталини, а на вербі пробиваються м'якими пухнастими темно-коричневими крапочками бруньки - передвісники швидкої весни. Сніг починає твердіти і покривається обмерзлою скоринкою, стежки тепер добре протоптані, а дороги мають тверду колію.

  Але довго ще бути зимі, і заметілям, і морозам, ще рано відпускати їм заснулу природу, але все ж друга половина лютого це вже тепла зима, і порухи весни стають більш і більш помітними.

Дата публікації: 04.02.2019 | Кількість переглядів: 239 | Детальніше...
Кривавий злочин на Вишківському перевалі

30 січня 2019 року між урочищами Кривий звір та Вишківський перевал, мешканцем села Мислівка, на центральній дорозі Р21 Долина-Хуст, було помічено поранену козулю, яка ходила по трасі, залишаючи пособі кривавий слід. Він телефоном повідомив про це єгеря Людвиківського лісництва ДП «Вигодський лісгосп» Андрія Нича, який відловив та на руках приніс поранену тварину у лісництво.

Дата публікації: 01.02.2019 | Кількість переглядів: 1053 | Детальніше...
Впровадження нових методів класифікації та обліку лісопродукції

30.01.2019 року на базі ДП «Вигодський лісгосп» відбувся семінар-нарада «Впровадження нових методів класифікації та обліку лісопродукції за допомогою гармонізованих європейських стандартів» за участю начальника управління, його заступника, начальників відділів управління, керівників підвідомчих підприємств, головних лісничих та головних інженерів.

Порядок денний:

  1. Аналіз матеріалів інвентиразації залишків лісопродукції на початок року.
  2. Відстрочка на заготівлю 2018 року.
  3. Правила класифікації та аналіз методів визначення об’ємів лісопродукції згідно діючих нових стандартів якості деревини.
  4. Наявність та робота проміжних складів.
Дата публікації: 31.01.2019 | Кількість переглядів: 735 | Детальніше...
Конкурс малюнків 2019 „Діти – спадкоємці Карпатських пралісів”

З нагоди Міжнародного дня лісу, профспілка Державного підприємства «Вигодське лісове господарство» за сприяння директора Олександра Матусевича з 01 лютого по 21 березня 2019 року, вже традиційно проводить конкурс малюнків „Діти – спадкоємці Карпатських пралісів”. Запрошуємо дітей, учнівську молодь та адміністрації навчальних закладів Долинщини взяти участь у конкурсі (вікове обмеження для конкурсантів – до16 років).

Мета конкурсу: Формування свідомої позиції молоді щодо питань відповідального лісогосподарювання, турботливого відношення до лісів України та їх мешканців, правил поведінки у лісі та користування лісовими дарами.

01.02 по 24.02 збір конкурсних робіт.

Дата публікації: 29.01.2019 | Кількість переглядів: 994 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX