Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

НОВИНИ ЛІСГОСПУ


Вигодський лісгосп відвідав експерт Німецького державного банку розвитку

15 березня 2018 року у ДП "Вигодський лісгосп", завітав німецький експерт Вінфрід Зюсс. Директор підприємства Олександр Матусевич провів презентацію досягнень та поділився планами на найближчий час.

Вони разом відвідали Центр спадщини Вигодської вузькоколійки, потім лісничий Василь Тисяк ознайомив гостя з досягненнями лісонасіневого центру при Шевченківському лісництві. У Людвиківському лісництві було продемонстровано ділянки лісу (зокрема і ті, що розроблялись з допомогою канатної установки МОЗ-300), на прикладі яких можна наочно спостерігати за впливом несприятливих екологічних чинників та їх наслідки – деградацію насаджень. Тут знаходяться дерева з явними ознаками хвороб, всихання та пошкоджені вітровалами, і причинами цього є враження грибами, рослинами – паразитами, шкідниками.

Дата публікації: 16.03.2018 | Кількість переглядів: 817 | Детальніше...
Учні Вигодської ЗОШ з лісничим А. Янцуром встановили 10 шпаківень та 5 годівниць

Учні Вигодської школи разом з лісничим Малотурянського лісництва Янцуром Анатолієм Володимировичем встановили 10 шпаківень та 5 годівниць у шкільному сквері та ознайомилися з практичними заходами щодо охорони птахів та місць їх мешкання і захисту лісу від шкідників.

Дата публікації: 15.03.2018 | Кількість переглядів: 1152 | Детальніше...
Шпаківні на шкільному дворі

Люди давно помітили, яку велику користь приносять птахи в боротьбі з комахами, захищаючи городи, поля, сади і ліс від ненаситних прожер. Допомога птахам – лиш один із моментів великої природоохоронної роботи.

14 березня в перший день весни по старому стилю, лісничий Мало-Тур’янського лісництва Янцур Анатолій Володомирович сумісно з учнями 10-го класу повісили десять шпаківень і п’ять годівниць на території Вигодської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Разом з працівником школи Жиляковим Володимиром будиночки для птахів розвішували і самі діти.  Один з десятикласників першим забрався на драбину з дерев'яним будиночком в руках. Хлопчику не терпілося повісити свою шпаківню на найвище дерево в шкільному дворі.

"Якщо чесно, я трохи боюся висоти, - зізнався він. - Але дуже хочу, щоб у пташок були свої будиночки і вони не були голодними ні взимку, ні влітку!" Після того, як будиночки для птахів були розвішані, діти поклали в них хліб, зерно. Перші мешканці нових будинків прилетіли до кінця акції.

"Спасибі лісничому Мало-Тур’ׄянського лісництва за розуміння і допомогу, - сказала вчитель біології Рак Світлана Іванівна. - Якщо дитина доглядає за тваринами або птахами - це значить, вона виросте доброю і чуйною людиною. Та й у птахів будуть новенькі будиночки для того, щоб вигодувати своїх пташенят! 

Дата публікації: 14.03.2018 | Кількість переглядів: 863 | Детальніше...
Підгодівля диких звірів взимку у Вигодському лісгоспі

Підгодівля диких звірів взимку - важливий захід, який проводиться мисливським господарством щорічно. Коли настають холоди і в лісі все замерзає, лісовій звірині стає все складніше добути їжу, а особливо з холодним сніговим початком цьогорічної весни. Щоб, залишившись без їжі, виснажена звірина не стала здобиччю хижаків та не пішла з лісу в пошуках корму в населені пункти, лісова охорона допомагає тваринам пережити важкий період.

Про те, як і чим підгодовували диких тварин зимою 2018 року, розповідає провідний районний мисливствознавець Анатолій Вертепний.

Дата публікації: 05.03.2018 | Кількість переглядів: 866 | Детальніше...
ДП «Вигодський лісгосп» має право на правдиву відповідь

Негативна інформація про ДП «Вигодський лісгосп» у ЗМІ поширюється різними людьми і структурами з різними цілями, незважаючи на це ми готові вести максимально відкритий діалог в інформаційній площині та інформувати всі зацікавлені сторони про нашу господарську діяльність. Неправдива інформація, може зганьбити і принизити людську гідність працівників та ділову репутацію цілої організації. Ми вважаємо, що ДП «Вигодський лісгосп» має право на спростування  озвученої інформації і право на правдиву відповідь.

Колектив Вигодського лісгоспу дізнавшись про сюжет, який вийшов у неділю ввечері на проросійському телеканалі, був обурений тим як журналісти популістично нарізали фрагменти відзнятого відео та коментарі жителів села Мислівка і подали телеглядачеві.

Дата публікації: 28.02.2018 | Кількість переглядів: 2094 | Детальніше...
У Львові триває кампанія декларування податку на прибуток та частини чистого прибутку за 2017 рік

В рамках проведення кампанії декларування податку на прибуток та частини чистого прибутку за 2017 рік у Львівському управлінні Офісу великих платників проведено зустріч з керівництвом Державного підприємства «Вигодське лісове господарство». Слід зазначити, що підприємство є єдиним на Західній Україні великим платником податків у лісової галузі.
Лісгосп є лідером галузі за усіма показниками, не тільки в Західному регіоні, а й в Україні.

Дата публікації: 14.02.2018 | Кількість переглядів: 1208 | Детальніше...
Шановні друзі, оголошуємо конкурс малюнків „Червонокнижні види тварин і рослин у Карпатах”

З нагоди Міжнародного дня лісу, профспілка Державного підприємства «Вигодське лісове господарство» за сприяння депутата Івано-Франківської обласної ради Олександра Матусевича з 01 лютого по 21 березня, вже традиційно проводить конкурс малюнків „Червонокнижні види тварин і рослин у Карпатах”. Запрошуємо дітей, учнівську молодь та адміністрації навчальних закладів Долинщини взяти участь у конкурсі (вікове обмеження для конкурсантів – до16 років).

Мета конкурсу: Формування свідомої позиції молоді щодо питань відповідального лісогосподарювання, турботливого відношення до лісів України та їх мешканців, правил поведінки у лісі та користування лісовими дарами.

Дата публікації: 01.02.2018 | Кількість переглядів: 1084 | Детальніше...
Вигодський лісгосп чемпіон Ів-Фр області з міні футболу 2017

23 січня в Івано-Франківську відбувся великий фінал з міні-футболу серед лісівників. У вирішальній грі зійшлися спортсмени Вигодського, Гринявського та Рогатинського державних лісових господарств Івано-Франківської області.

Запеклі футбольні ігри завершились впевненою перемогою лісівників державного підприємства «Вигодський лісгосп». Перевагу в матчах вони здобули з рахунком Вигода-Рогатин – 5:0, Вигода-Гринява – 5:0.

В нагороду лісівникам дістались шкіряні м`ячі та почесні кубки.

Дата публікації: 23.01.2018 | Кількість переглядів: 1075 | Детальніше...
Чому інвестору не раді?

Ігор СОБОЛЕВСЬКИЙ: У Карпатах немає місця для великої лісопилки

Микола ПЕТРИЧУК
За Карпати, а точніше, за основний ресурс гірських районів Прикарпаття — ліс, уже тривалий час точиться, по суті, справжня війна. Гостра, але — і це дуже небезпечно — тиха і не публічна, а відтак майже не відома широкій громадськості краю. Війна, в якій жорстке протистояння ведеться відразу на декількох, образно кажучи, плацдармах.

На з’їзді Асоціації деревообробних підприємств Прикарпаття, який у жовтні 2017 року відбувся в Івано-Франківську (про цю подію «Галичина» розповідала 24 жовтня у публікації «Розпиляти і вивезти?»), її голова Ігор Соболевський карту, так би мовити, фронтів у цій війні змалював так: в останні роки деревообробники Прикарпаття і загалом Західної України весь час борються — проти експансії «Швайкгофера», проти намагань скасувати мораторій на експорт деревини, проти намірів уряду передати держлісгоспи в концесію у приватні руки та намагань Державного агентства лісових ресурсів України провести «ненормальну» реформу лісового господарства країни, проти електронних торгів заготовленою деревиною.

Редакція «Галичини» вирішила за доцільне докладніше розповісти краянам про ці виклики. Бо вони загрожують не лише бізнесу, а й громадам Івано-Франківщини.

Дата публікації: 22.01.2018 | Кількість переглядів: 863 | Детальніше...
Облрада пропонує Кабміну скасувати Стратегію реформування лісового господарства

У зверненні депутати просять скасувати рішення Кабміну від 15 листопада 2017 року щодо схвалення Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року та пропонують розглянути проект, розроблений фахівцями лісової галузі, міжнародними експертами та усіма зацікавленими сторонами з подальшим доопрацюванням, обговоренням у суспільстві та узгодженням з галузевою профспілкою.

Йдеться також про відмову від ідеї створення єдиного лісогосподарського підприємства (компанії). Депутати просять унеможливити приватизацію державних лісогосподарських підприємств або передачу їх у концесію.

У зверненні не оминається і питання фінансування бюджетної програми "Ведення лісового і мисливського господарства, охорони і захисту лісів" на 2018 рік в сумі не менше 730 млн грн, що складає 30% від потреби. Також пропонується передбачити фінансування у розмірі 25 млн грн на програму "Дослідження, прикладні розробки та підготовка наукових кадрів у сфері лісового господарства".

59 депутатів підтримали звернення.

 

Дата публікації: 22.01.2018 | Кількість переглядів: 891 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ][ 35 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX