Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

Огородження мурашників у лісі


Назад Назад

Огородження мурашників у лісі

У цьому році, їдучі по центральній дорозі Долина-Хуст, кожний буде приємно здивований турботою працівників лісництв ДП «Вигодський лісгосп» про мурашки. Всі мурашники роду Formica вздовж лісових доріг і в лісових масивах обладнані огородженнями в три жердини, причому, як відносно великі, так і ново зароджені. У цілому по ДП «Вигодський лісгосп» було огороджено і розселено на 100 га - 140 штук мурашників.

Там, де височіють мурашині купи, ліс завжди чистий від шкідників, адже один середніх розмірів мурашник знищує за день більше кілограма комах, у тому числі гусениць-п'ядунів, яких так не люблять у своєму меню лісові птахи. Не дивлячись на те, що дах мурашника побудований в основному з голок - він не промокає від дощу, і тому в мурашнику як і в кожному будинку затишно, сухо і тепло. Входи і виходи мурашки обов’язково закривають перед дощем і по вечорах, як у казці Віталія Біанкі про те, як мурашка поспішала додому.

Якщо ненароком пошкодити мурашник то в найближчий вечір, і в дощ мурашник не зможе закритися, а значить загинуть мурашині лялечки і яйця. До того ж у мурашок і без людини вистачає природних ворогів - мурашками люблять ласувати кроти, жаби, ящірки і деякі птахи, наприклад, дятли.

Величезною є та користь, яку людина отримує від маленьких мурашок. Лісові мурашки будують собі будинки як в ґрунті, так і над ним. Численні ходи мурашок роблять ґрунт більш пухким, а це покращує умови дихання корінням дерев і рослин. Добуваючи собі їжу, мурашки приносять в ходи і камери мурашника величезну кількість комах та їх личинок. Це величезний внесок в оздоровлення лісової екосистеми. Людина, борючись за виживання дерев, регулює чисельність шкідливих комах в лісі, таких наприклад, як короїд-типограф, розвішуючи феромонні пастки. Однак, мурашки, ці неперевершені помічники, полегшують трудомісткий процес боротьби людини з шкідливими комахами. Безсумнівно, і те, що в місцях, де проживає мурашина сім'я, підтримується рослинний баланс, прискорюється розкладання рослинності, поліпшується структура ґрунту.

Кажуть, що краще раз побачити, ніж кілька разів почути. Найкраще поспостерігати за життям цих дивовижних комах, або намагатися якомога подальше відійти від мурашників і зберігати їх у спокої. Адже любити і охороняти можна тільки те, що добре знаєш і цінуєш.

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX