Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

У Свічівському лісництві проведено колективне тренування по таксації лісу


Назад Назад

 У ДП «Вигодське лісове господарство», а саме у Свічівському лісництві проведено колективне тренування по таксації лісу. Працівники відділу лісового господарства, начальник відділу, головний лісничий та лісничі всіх лісництв спільно з таксаторами Львівської державної лісовпорядної експедиції взяли участь у колективному тренуванні по таксації лісу. Спільне тренування проведено перед початком лісовпорядних робіт, які в поточному році планується виконати у ДП «Вигодський лісгосп» на загальній площі понад 59 тис. га.

Перед виїздом у Свічівське лісництво начальник партії  Кривко Роман Іванович провів маленьку нараду, де ознайомив учасників тренінгу про роль і завдання лісовпорядкування для лісового господарства, і які нові законодавчі зміни пройшли в цій сфері. Зокрема, Роман Іванович відмітив, що  на даний час виконуються дві категорії інвентаризації лісів: господарська (базове лісовпорядкування); оперативна (безперервне лісовпорядкування). Базове лісовпорядкування є основою для розроблення перспективних проектів організації та розвитку лісового господарства на 10 років. А основним завданням безперервного лісовпорядкування є підтримання в актуалізованому стані інформації про лісовий фонд.

Далі учасники тренінгу виїхали безпосередньо на лісові ділянки Свічівського лісництва, а саме в урочище Яловий для проходження колективного тренінгу. Таке колективне тренування проводиться перед початком польових робіт по таксації лісів з метою перевірки готовності інженерів-таксаторів до оцінки кількісних і якісних показників лісів, вироблення єдиного підходу для призначення лісогосподарських заходів, знайомству з лісорослинними умовами кожного лісництва.

Крім цього, в процесі тренування відбувається знайомство інженерів-таксаторів з працівниками лісництва та інженерами відділу лісового господарства, встановлюється діловий контакт, який триватиме весь польовий сезон.

Для колективного тренування на пробному полігоні підібрані найбільш поширені насадження, які характерні для Свічівського лісництва, представлені як різноманітністю так і по породному складу, будовою, віковою і товарною структурою, продуктивністю, типами лісу, походженням. Для окомірно-вимірювальної таксації було закладено три тренувальні пробні площі в кв.12 вид.59 пл. 0,5 га ТПП-1; кв.11 вид.37. пл. 0,6 га ТПП-2; кв.12 вид.59 пл. 0,5 га ТПП-3.

Під час колективного тренування учасники тренінгу відпрацювали навички по визначенню таксаційних характеристик насаджень на пробних площах, призначенням необхідних заходів, уточнювали умови їх призначення відповідно до змін в лісовому законодавстві. Застосовуючи окомірно-вимірювальний спосіб таксації лісу, визначали висоту і товщину дерев, вік підросту, кількість ярусів, склад насаджень. Всі дані сумісно з інженерами-таксаторами заносили в спеціальні картки таксатора.

Дане тренування необхідне як таксаторам, яким належить виконати великий комплекс робіт під час лісовпорядкування, так і працівникам лісництва, які прийматимуть результати роботи, і без сумніву матиме позитивний вплив на якість лісовпорядних робіт в подальшому у ДП «Вигодський лісгосп».

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX