Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ГАЛУЗІ

Україна може втратити ліси через масове нашестя комах-шкідників


Назад Назад

Україна може втратити ліси через масове нашестя комах-шкідників

 Україна зіткнулася з проблемою знищення значної частини лісів на своїй території через нашестя комах-шкідників, які активізувалися через глобальне потепління.

Про це в коментарі «112.Украіна» заявили фахівці. 

«Якщо раніше деякі види комах завдавали шкоди лісам протягом життя 1-2 генерацій, зараз роблять це протягом 3-4. Плюс вони дуже активно поширюються. Прогнози такі, що найближчим часом Україна може зовсім втратити свої соснові ліси в найближчому майбутньому », - говорить провідний фахівець проекту ФАО з питань зміни клімату Тамара Кутонова. 

«До нас зверталися лісники з Житомирської області. Вони стурбовані такою проблемою як короїд-типограф, жук буквально знищує їх посадки. У Житомирській області розвиток весняних процесів зараз відбувається в середньому на місяць раніше, ніж 30 років тому назад. Ці жуки починають свою діяльність на місяць раніше. І, природно, з таким теплим вереснем, як найчастіше буває в останні роки, вони, починаючи з середини березня і до замерзання, встигають багаторазово розмножитися », - додає начальник відділу агрометеорології українського Гідрометцентру Тетяна Адаменко. 

За її словами, така ж ситуація спостерігається і з іншими шкідниками, зокрема кліщами і колорадським жуком, який зимує тепер на меншій глибині. Це означає, що з ґрунту він може піднятися на поверхню набагато швидше, ніж раніше. 

ФАО констатує і прогнозує зростання попиту на засоби захисту рослин. Через зміни клімату лісу також частіше страждають від буреломів і пожеж.

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX