Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ГАЛУЗІ

Лісові господарства Прикарпаття через бюрократичні перепони не можуть прибрати вітровальну деревину


Назад Назад

Лісові господарства Прикарпаття через бюрократичні перепони не можуть прибрати вітровальну деревину
Наприкінці червня 2017 року Прикарпаттям пронісся буревій. Стихія, що вирувала три дні, повикорчовувала та поламала дерева на площі 700 га. Найбільше постраждали ліси Ворохтянського лісгоспу. Тут негода пошкодила насадження на площі 212 гектарів (14 100 куб. метрів). З них на площі 12 га пройшлись суцільні вітровали.

Значних втрат зазнало й Коломийське лісове господарство Івано-Франківського ОУЛМГ. Так, у Чернелицькому лісництві вітровал повалив насадження дуба та ясеня, а на території Печеніжинського лісгоспу – ялини.
Територією Кутського лісового господарства вітровали пройшли у грудні 2017 року, де пошкодили старовікові насадження бука.
Лісівники державних підприємств готові прибрати повалену деревину та не допустити розвитку шкідників, хвороб лісу, економічних втрат від знецінення деревини, але їхні дії обмежують Закон України «Про природно-заповідний фонд України» та відсутній порядок погодження проведення лісогосподарських заходів на територіях природно-заповідних фондів місцевого значення.
Також через прийняті постанови Кабінету Міністрів України № 1010 від 13.12.2017 р., № 989 від 13.10. 2017 р. та № 1026 від 13.10. 2017 р. ускладнюється боротьба з розвитком шкідників на ділянках, де пройшов суцільний вітровал на площі більше 1 га.

Відео https://youtu.be/8AEMCJkc1Rk

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX