Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ГАЛУЗІ

Google простежить за лісами


Назад Назад

Продовольча та сільськогосподарська організація при ООН (ФАО) у партнерстві з інтернет-гігантом створила нову онлайн-платформу для моніторингу та звітності щодо стану лісів.

Новий електронний сервіс, що має на меті збільшити ефективність звітності та поліпшити ситуацію з прозорістю у лісовій галузі, була презентована 5 березня 2018 року у місті Толука, Мексика. Дієвий моніторинг, впорядкування даних про розміри лісових насаджень та зміни у землекористуванні мають важливе значення у досягненні цілей сталого розвитку лісу. Нова система також допоможе державним лісовим агентствам в адаптації до кліматичних змін та їх наслідків.

Інструмент для моніторингу лісів було створено ФАО за фінансової підтримки Європейського союзу та уряду Фінляндії. У найближчі місяці сервіс почнуть активно використовувати по всьому світу, оскільки у 2020 році намічено вихід спеціального організації щодо оцінки світових лісових ресурсів.

«Оцінка стану світових лісових ресурсів неможлива без обґрунтованих та надійних даних, – коментує старший експерт ФАО з лісового господарства Ансі Пеккарінен. – Нова платформа дозволить країнам поліпшити власні можливості зі збору найновіших та найточніших даних про ліс, значно полегшить процес звітності та дозволить якнайкраще оцінити прогрес в реалізації Плану розвитку сталого лісокористування 2030».

Новий сервіс має чисельні нові функції, до яких відноситься спрощене введення та візуалізація даних, функції збору та аналізу матеріалів. Платформа має зручний інтерфейс, до якого можна інтегрувати вже існуючі таблиці, звіти та іншу цифрову інформацію. Для подальшого спрощення процесу звітування, особливо для країн, де інформація про ліси обмежена або недоступна, платформа надає можливість отримувати доступ до зовнішньої інформації, а також геопросторових даних від глобальних сервісів дистанційного зондування.

Платформа використовує Google Earth Engine, що забезпечить усіх національних координаторів ФАО безкоштовним доступом до глобальних хмар даних та аналітичних інструментів, а також до обчислювальних потужностей Google.

«Результат базується на нашому продуктивному трьохрічному партнерстві з ФАО, яке ми задекларували на Конференції по клімату у Парижі у 2015 році, – заявила директор Google Earth Ребекка Мур. – Ми з радістю надаємо всім країнам рівний доступ до найсучасніших технологій для підтримки глобальних заходів щодо клімату та сталого розвитку лісового господарства».

Інструмент дозволить отримати доступ до супутникових зображень та інших геопросторових даних для відстеження національного лісового багатства навіть людям без попереднього досвіду дистанційного зондування.

 ДОВІДКА

ФАО – організація ООН, основним завданням якої є боротьба з голодом. ФАО діє як форум, де розвинені країни на рівних обговорюють і погоджують політичні рішення в сфері продовольчої безпеки. Організація була заснована на конференції в Квебеці 16 жовтня 1945 року. ФАО діє як провідна установа, що займається проблемами розвитку сільських регіонів і сільськогосподарського виробництва в системі ООН. Девіз організації на латинській мові – fiat panis – перекладається як «та буде хліб».

Ігор Симисенко
06/03/2018 

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX