Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ Новини галузі

В Україні хочуть скасувати подвійне оподаткування на лісові землі


Назад Назад

 Верховній Раді України зареєстровано законопроект №10221 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо визначення податку за лісові землі".

Читайте також: "Який штраф передбачено за несвоєчасно сплачений єдиний податок".

Так, документ розроблений з метою скасування внесених Законом України від 10.07.2018 р. №2497-VIII змін до ПКУ, якими передбачається ще один податок на всі лісові землі (фактично подвійне оподаткування).

Зокрема, п. 7 розділу І цього Закону внесено зміни до ПКУ, зокрема у п. 273.1 ст. 273 зазначено, що податок на лісові землі складається із земельного податку та рентної плати, що визначається податковим законодавством. Тобто до змін податок за лісові землі справлявся як складова рентної плати, а вже після змін податок за лісові землі складається із земельного податку та рентної плати (був один платіж, а стало два платежі, причому порядку взаємозаліку не передбачено, тобто наявне подвійне оподаткування).

Як зазначається, відмінити новий податок на лісові землі пропонується у законопроекті №10221, яким передбачено внесення змін до ст. 273 ПКУ шляхом повернення попередньої редакції п. 273.1 вказаної статті та виключення п. 723.3, який був доданий як нова норма відповідно до закону №2497-VIII від 10.07.2018 р.

 

Проект вносить
народний депутат України
Ю.В. Бублик

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Податкового кодексу України
щодо визначення податку за лісові землі 


Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

І. У статтю 273 Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2011, № 13-14, № 15-16, № 17, ст.112) внести такі зміни:
Пункт 273.1 викласти у такій редакції:

«273.1. Податок за лісові землі справляється як складова рентної плати, що визначається податковим законодавством.»;
Пункт 273.3 виключити.

ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Голова Верховної Ради                         України А. ПАРУБІЙ

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо визначення податку за лісові землі» 

Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту 

Верховною Радою України було прийнято Закон України від 10.07.2018 № 2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств», який набрав чинності з 15.08.2018 року. Поява відповідної зміни стала можливою внаслідок порушення регламентних норм, коли між першим та другим читанням була внесена правка, яка жодним чином не кореспондується з положеннями законопроекту, що були ухвалені в першому читанні.

А саме: пунктом 7 розділу ІІ цього Закону внесено зміни до Податкового кодексу, зокрема у пункті 273.1 статті 273 зазначено, що податок на лісові землі складається із земельного податку та рентної плати, що визначається податковим законодавством. Тобто, до змін податок за лісові землі справлявся як складова рентної плати, то після змін податок за лісові землі складається із земельного податку та рентної плати (був 1 платіж, а стало 2 платежі, причому порядку взаємозаліку не передбачено, тобто наявне подвійне оподаткування).

Звертаю увагу на те, що зміни до Податкового кодексу стосовно подвійного оподаткування були внесені без обговорення у сесійній залі, і в Закон, який не мав відношення до лісової галузі.

Науковці, громадська рада при Держлісагентстві, Всеукраїнська громадська організація «Товариство лісівників України», асоціація «Меблідеревпром», Українська асоціація деревообробного обладнання, Українське товариство мисливців і рибалок та інші регіональні представники лісової галузі України, схвильовані змінами до фермерського Закону № 2497-VIII від 10 липня 2018 року, а саме положеннями пункту 7 розділу І Закону, яким внесено зміни до статті 273 «Оподаткування земельних ділянок, наданих на землях лісогосподарського призначення (незалежно від місцезнаходження), земельним податком» Податкового кодексу України. Тому вважаю, що Парламент, крім запровадження комплексу заходів для підтримки та розвитку як лісового господарства, так і громад, має відмінити новий податок на лісові землі.


Цілі і завдання прийняття законопроекту 
Даний проект Закону розроблений з метою скасування внесених Законом України від 10.07.2018 № 2497-VIII змін до Податкового кодексу України, якими передбачається ще один податок на всі лісові землі (фактично подвійне оподаткування). 

Загальна характеристика й основні положення законопроекту
Законопроектом вносяться зміни до статті 273 Податкового кодексу України шляхом повернення попередньої редакції пункту 273.1 статті та виключення пункту 723.3, який був доданий в якості нової норми відповідно до закону № 2497-VIII від 10 липня 2018 року. 

Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання
У даній сфері правового регулювання діє Податковий кодекс України. Прийняття цього Закону не потребує внесення змін до інших законів України. 

Фінансово-економічне обґрунтування законопроекту
Прийняття законопроекту не потребує виділення додаткових коштів із Державного та місцевих бюджетів у зв’язку з тим, що вказана в Законі № 2497-VIII від 10 липня 2018 року норма Податкового кодексу надає можливість впровадження змін щодо місцевих податків та зборів не раніше 2020 року, тобто з потачку нового бюджетного періоду, як передбачено статтею 285 Податкового кодексу України.

Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту
Прийняття проекту забезпечить скасування впливу додаткового податкового навантаження на діяльність суб’єктів господарювання (платників податків) лісової галузі, що надасть можливість для розвитку лісового господарства.

Народний депутат України             Ю.В. Бублик

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX