Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ Новини галузі

«Україна може втратити соснові ліси»


Назад Назад

                                                                              Як зупинити зменшення біорізноманіття у країні?

На 5 червня припадає Всесвітній день охорони довкілля. Сьогодні біорізноманіття флори, фауни та мікробіоти України складає 72 тисячі видів. При цьому, за даними фахівців, кількість видів, які потребують захисту, збільшилася на 35%. Науковці так описують основні загрози біорізноманіттю: знищення природного середовища існування тваринного світу і місць зростання рослин, їхні фрагментація та деградація, по-друге, негативний вплив глобальних змін клімату, третє — поширення в Україні чужорідних видів хвороб і шкідників. 

Екологи називають основною причиною зникнення видів рослин і тварин — руйнування екосистем, тобто місць, де ці види звикли рости чи жити. Це руйнування відбувається як внаслідок людської діяльності, так і внаслідок змін клімату та інших чинників. Це є причиною вимирання 83% ссавців і 85% птахів. Сьогодні фахівці акцентують увагу навіть не на ролі людського фактору у цих змінах, а на впливі змін клімату та поширенні шкідників, які «виживають» аборигенні види.

«У результаті глобального потепління збільшується кількість генерацій шкідників лісу: якщо раніше деякі види комах завдавали шкоди лісам протягом життя одної-двох генерацій, зараз роблять це протягом трьох-чотирьох. Вони ще й дуже активно поширюються. Прогнози такі, що найближчим часом Україна може зовсім втратити свої соснові ліси у доступному для огляду майбутньому. Така сама ситуація спостерігається і з іншими шкідниками, зокрема кліщами і колорадським жуком, — говорить Тамара КУТОНОВА, провідний фахівець проекту ФАО (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН) з питань зміни клімату. — У свою чергу ліси мають унікальну властивість поглинати парникові гази, які власне спричиняють зростання температури. Але старіючі, деградуючі ліси, навпаки, продукують велику кількість парникових газів. Те саме справедливо і для ґрунтів: якщо за ними грамотно доглядають, вони поглинають парникові гази, при неправильному управлінні вони, навпаки, виділяють їх».

До речі, для України ФАО розробила проект стратегії зі зміни клімату для сільського, лісового і рибного господарств до 2030 року. Тамара Кутонова додає: «Одна зі складових цього документа, який йде як додаток, є програма реалізації цієї стратегії до 2023 року. Документ уже готовий, зараз він знаходиться на етапі узгодження. Він містить оновлену оцінку ризиків».

Оксана МИКОЛЮК, «День»

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX