Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ Новини галузі

НОВИНИ ГАЛУЗІ


Незаконна вирубка лісу. Як українські лісозаготівники обходять закон

Перевірити українські лісові господарства на предмет незаконної вирубки лісу доручив українським фіскалам, правоохоронцям та спецвідомствам прем’єр-міністр Володимир Гройсман за матеріалами сайту https://nv.ua/ukr/index.html Він заявив, що це реакція на повідомлення міжнародних організацій про масштабні факти контрабанди лісу-кругляку до ЄС. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Глава уряду уже звернувся до Генпрокуратури з проханням розслідувати незаконне вивезення лісу за кордон і передав наявні у нього факти, а також анонсував звернення до НАБУ. Укрзалізниці доручено перевіряти поїзди та робити фотофіксацію фактів контрабанди лісу. Він також закликав громадськість моніторити ситуацію на пунктах пропуску.

“Державна аудиторська служба, Державна фіскальна служба, Національна поліція почали ретельні перевірки господарської діяльності усіх лісгоспів країни з конкретними даними накладних, хто підписував, хто відвантажував, яка митниця і прізвище митника, який оформлював”, – сказав Гройсман.

Уряд буде звертатися до іноземних партнерів з Євросоюзу, щоб дізнатися обсяги вивезеного за кордон лісу-кругляка. За даними Гройсмана, лише протягом останніх трьох тижнів за межі України вийшла майже тисяча вагонів з деревиною. Прем’єр підписав висновок до закону, що криміналізує контрабанду лісу. Цей документ був ухвалений 3 липня. Він звернувся до президента України з проханням підписати закон.

Документ набуде чинності з 1 січня наступного року і обмежуватиме внутрішнє споживання лісоматеріалів до 25 млн кубометрів на рік.

Дата публікації: 19.07.2018 | Кількість переглядів: 1996 | Детальніше...
На Сумщину приїхали кадровики лісових управлінь з усієї України

На Сумщині проходить семінар фахівців по роботі з персоналом обласних управлінь Держлісагентства
У понеділок, 9 липня, під керівництвом Сектору з персоналу Держлісагентства України на Сумщині розпочав роботу Всеукраїнський семінар спеціалістів по роботі з персоналом обласних управлінь відомства.
Проходитиме захід до 13 липня включно, на базі державного підприємства «Тростянецьке лісове господарство».
«Кадрова політика у будь-якій організації є базовою. Адже це робота з людьми, які є безпосередніми працівниками, професіоналами у своїй діяльності. Фахівці по роботі з персоналом повинні досконало володіти всіма законодавчими аспектами праці, знати антикорупційне, пенсійне законодавство, постанови про стимулювання. Тобто мати багаж знань досить об'ємний. Складністю у роботі кадрових служб є те, що у законодавство, яке регламентує умови праці досить часто вносяться зміни. Тому, Держлісагентство системно працює над тим, щоб фахівці, які ведуть в областях кадрову роботу, завжди вчасно проходили відповідні навчання. Тому такі семінари – це система нашої роботи. Приємно, що інший бік заходу – пізнавальний. Перебуваючи кожного коку у різних регіонах ми знайомимось з особливостями організації праці, цікавими місцями регіону тощо. Для проведення цьогорічного семінару обрали Сумське управління», - зазначила у ході відкриття семінару завідувач Сектору з персоналу Держлісагенства Алла Святецька.
Поряд з тим, що кожного року змінюється місце проведення семінару, дрес-код для участі залишаються незмінними: у перший день заходу, на офіційному відкритті бути в українській вишиванці. Ця ідея додає заходу особливого колориту і родинної єдності.

Дата публікації: 13.07.2018 | Кількість переглядів: 2383 | Детальніше...
Володимир Бондар про реформування лісового господарства України. ВІДЕО

 

 

 

Виступ заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимира Бондаря під час національного діалогу "Реформування лісового господарства: перспективи та наслідки", 

Дата публікації: 10.07.2018 | Кількість переглядів: 2253 | Детальніше...
Про що йшлося під час засідання Товариства лісівників України у Боярці. Репортаж

Цього вівторка у Боярці на базі «Укрцентркадриліс» відбулася нарада з головами та вченими секретарями обласних рад Товариства лісівників України. У її роботі, крім заступника голови Державного агентства лісових ресурсів України і чинного депутата Волинської облради Володимира Бондаря, взяли участь завідувач сектору з персоналу Держлісагентства, заступник голови ТЛУ Алла Святецька, голова Громадської ради при Держлісагентстві, заслужений лісівник України, відмінник лісового господарства, член-кореспондент ЛАНУ, доктор економічних наук, професор кафедри лісового менеджменту НУБіП України та директор ВП НУБіП України «Боярська дослідна станція» Анатолій Карпук, директор «Укрцентркадриліс» Сергій Ірклієнко.

Вів нараду голова Товариства Юрій Марчук. Він був і головним спікером, і модератором цього лісівничого зібрання. Юрій Миколайович говорив про реалізацію стратегічних цілей діяльності Товариства лісівників України. На думку голови Товариства лісівників України, це вдасться зробити за умови консолідації не тільки лісівничої громадськості, а й науковців, журналістів, деревообробників, усіх небайдужих до долі лісу людей. Він, зокрема, зазначив, що зараз для товаристівців важливо зміцнитись організаційно, напрацювати діяльну платформу і розбудуватись чисельно, увійти у десятку найавторитетніших і впливових громадських об’єднань, з яким змушена була рахуватися і владна вертикаль, і політики, і бізнес. Наразі ж, наголосив Юрій Миколайович, ні Уряд країни, ні депутати Верховної Ради не поспішають дослухатися до голосу лісівників. Він розповів про досвід власного спілкування з Президентською командою, Кабміном, зокрема, й профільними міністерствами, депутатами Верховної ради, розбіжності у баченні Президента та Прем’єр-Міністра щодо лісової політики, долі галузі загалом.

Дата публікації: 10.07.2018 | Кількість переглядів: 1896 | Детальніше...
Дерева здатні на спілкування, емоції та інші прояви розумного життя

Всім відомо, що дерева очищають атмосферу, поглинаючи вуглекислий газ, і тим самим приносять людині неоціненну користь. Незважаючи на свою інертність, вони живуть досить інтенсивної, насиченим життям, інформує Ukr.Media.

Дерева вміють спілкуватися
За твердженням французького ботаніка Френсіса Галле, понад півстоліття присвятив вивченню дерев, ці дивовижні істоти спілкуються за допомогою запахів. Для передачі інформації вони комбінують різноманітні запахи на кшталт того, як ми будуємо фрази з окремих слів. Дерева адресують свої послання один одному, а також комах і навіть травоїдним тваринам.

При нападі на них дерева посилають сигнал тривоги, виділяючи спеціальні ароматичні ферменти, на який реагують їх «побратими». Листя дерев при цьому набувають неприємний токсичний присмак, щоб відлякати травоїдних.

На думку професора екології Сюзанни Симард, дерева можуть передавати один одному основні поживні речовини, що допомагає вижити деяким з них. Завдяки мережам, створеним симбіотичними грибами, дорослі дерева в екосистемі лісу підживлюють молоді рослини і передають їм вуглець та воду. Сюзанною Симард була висунута теорія про т.зв. «матріархи» - найбільш потужних і великих дерев, навколо яких формується молодняк. Якщо материнське дерево вмирає, шанси на виживання у молодих дичок сильно зменшуються.

Дерева вміють спати
Подібно людям, дерева ночами відпочивають, довела об'єднана команда австрійських, фінських та угорських дослідників. Для цього вчені вдалися до лазерного сканування інфрачервоним світлом, яке відбивається від листя.

Виявилося, що всі дерева в продовження ночі опускають гілки, при цьому змінюється і позиція листя. Зміни не дуже великі: так, дерева, що мають у середньому 5 метрів висоти, опускають гілки лише на 10 сантиметрів. Однак даний процес носить систематичний характер.

Дата публікації: 06.07.2018 | Кількість переглядів: 1645 | Детальніше...
Днями відбулася нарада Товариства лісників України

3 липня у Києві відбулася нарада з головами та вченими-секретарями обласних рад Товариства лісівників України.

Участь у нараді взяли голова Черкаської обласної громадської організації ТЛУ Василь Горда та вчений-секретар Анатолій Левицький.

Під час наради обговорювалася низка проблем лісової галузі, зокрема, щодо подальшої долі проекту Стратегії реформування, відсутності фінансування південних і східних регіонів, всихання хвойних лісів Полісся та смерек у Карпатах через зміни клімату і засилля шкідників.

Заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар, який приїхав, щоб зустрітися з головами та вченими секретарями ТЛУ, сказав, що у ЗМІ останнім часом дуже багато матеріалів, про те що лісівники масово рубають ліс і мало хто говорить про новостворені ліси. Про те, що жодна вирубана ділянка лісу не залишається незалісненою, про роботу служби охорони і захисту лісу, про звичайну буденну роботу зі створення нових лісових масивів майже немає матеріалів у ЗМІ. "Всі пишуть про ліс-кругляк і мало хто згадує, як лісівники на Херсонщині гасили лісову пожежу. Тому дуже важливо доносити до людей правдиву, не викривлену різними політичними силами інформацію про роботу лісівників", – наголосив він.

Про реалізацію стратегічних цілей діяльності Товариства лісівників України говорив голова Товариства Юрій Марчук. Він запропонував у вересні цього року скликати з’їзд лісівників України.

Перший заступник Голови ТЛУ Віктор Корнієнко доповів про виконання завдань орієнтовного плану діяльності Товариства у І півріччі 2018 року, заступник голови ТЛУ Алла Святецька розповіла про запровадження відзнак Товариства.

Дата публікації: 05.07.2018 | Кількість переглядів: 1703 | Детальніше...
Чисельність українських лісів жодним чином не зменшується. ВІДЕО

За статистикою, в Україні щорічний приріст – близько 40 мільйонів кубометрів лісу. Під вирубку йде не більше 20 мільйонів кубометрів, тобто половина, повідомляє Держлісагентство України.

На звільнених ділянках лісівники одразу висаджують нові дерева. Україна і Європа втрачає ліси не через кількість легальних чи нелегальних вирубок (кількість яких, до речі, становить не більше 20.000 кубометрів на рік), а через всихання лісів, яке спричиняє суттєва зміна клімату.

Через це шкідники лісу розмножуються з неймовірною швидкістю, перетворюючи ділову деревину на дрова, а недосконале законодавство не дозволяє вчасно проводити заходи, щоб боротися із цим шкідником. Які проблеми вирішують українські лісівники сьогодні, незважаючи на усі перепони — у коментарі Ресурсу заступника Голови Держлісагентства України Володимира Бондаря.

Дата публікації: 02.07.2018 | Кількість переглядів: 1995 | Детальніше...
Головне, щоб лісівники чули суспільство, а суспільство чуло лісівників, - Володимир Бондар на ІІІ Фо

Сьогодні заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар взяв участь у панельній дискусії про розвиток лісового господарства у рамках ІІІ Форуму місцевого розвитку, який відбувається у м. Трускавець Львівської області.
Разом з ним у дискусії взяли участь Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, Посол Сейму Республіки Польща Анна Палюх, Голова Сколівської районної ради Львівської області Микола Романишин.
«Світовий досвід показує те, що ведення лісового господарства має бути в руках фахівців, а саме у лісівників. І саме лісівники повинні приймати рішення в кожному окремому випадку, як працювати, як вести лісове господарство, які дерева відводити для заготівлі. Так є у всьому світі, і так має бути в Україні. Коли виконуються закони і правила, тоді суспільство буде розвиватися, і буде з лісом», - підкреслив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар, відповідаючи на питання модератора заходу.
Він навів приклад здійснення санітарно-оздоровчих заходів в Україні та за кордоном. «У Польщі, в Словенії, Австрії, коли в лісі знаходять хворе дерево, то його лісівник, на якого покладено такі обов’язки, відводе у рубку. Це займає декілька днів. А в Україні, коли всихання лісів набуло катастрофічних масштабів, лісівники щонайменше витрачають два місяці на отримання різних документів. І від цього, у першу чергу, страждає ліс, адже створюються сприятливі умови для поширення шкідників», - зазначив Володимир Бондар.

Дата публікації: 27.06.2018 | Кількість переглядів: 1877 | Детальніше...
На Вінниччині проходить розширене засідання виїзної колегії Державного агентства лісових ресурсів

Сьогодні у Вінниці, на базі обласного управління лісового та мисливського господарства, розпочалося дводенне розширене засідання виїзної колегії Державного агентства лісових ресурсів України.
У роботі колегії взяв участь перший заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Андрій Гижко. Під час звернення о присутніх Андрій Гижко озвучив актуальні проблеми діяльності лісового господарства, а також відзначив плідну співпрацю органів влади Вінниччини з лісівниками області в питаннях підвищення лісистості регіону.
Головуючий на засіданні колегії заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар, відзначив, що саме Вінниччина є полігоном передового досвіду в умовах Поділля з підвищення продуктивності лісів та збагачення їхнього породного складу.
Адже в межах України Поділля має найбільш сприятливі кліматичні та грунтові умови для розвитку і росту цінних аборигенних порід. 
На Вінниччині дубові насадження складають 80% площ лісових угідь – тут найкращі умови для вирощування дуба. В межах Подільського регіону насадження дуба звичайного займають близько 318 тис. га, з них майже 50% зростає у Вінницькій області – 152 тис. га. 
Під час колегії Держлісагентства, лісівники-фахівці лісового та мисливського господарства, науковці з усієї України обговорюють питання лісовідновлення та лісорозведення, сучасних методів формування високопродуктивних лісів майбутнього, ведення мисливського господарства. Вінницькі лісівники мають багатий багаторічний досвід вирощування дубових дібров і готові поділитися ним з колегами.
Про сучасний стан лісовідновлення та формування високопродуктивних лісових насаджень у дібровах Вінниччини на засіданні виступає Анатолій Бондар, начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства. 
За його словами, держпідприємства лісового господарства Вінниччини велику увагу приділяють питанням невиснажливого використання лісових ресурсів та формування біологічно стійких високопродуктивних насаджень: впродовж останніх 20-ти років тут впроваджують у виробництво власні, науково обгрунтовані, нові технології створення та вирощування лісових культур.
Окрім того, під час колегії буде обговорено питання санітарного стану лісів та масового всихання дерев через засилля шкідників.

Дата публікації: 27.06.2018 | Кількість переглядів: 1876 | Детальніше...
Як боротися із короїдом, - розповіли шацьким лісівникам науковці

Кожна людина знає, що ліси – це зелені легені планети. Але через нашестя короїда в соснових лісах для України ця проблема може обернутися екологічною катастрофою.

Про те, як зупинити «зелену пожежу» в лісах, як виявляти та як діяти – розповіли працівникам ДП «Шацьке УДЛГ» на нараді-семінарі наукові співробітники Поліського філіалу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства Василь та Олена Бородавки. У семінарі також взяли участь Людмила Цевух, в.о. Шацького селищного голови, Олександр Наумич, депутат Шацької районної ради, голова постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів, лісового господарства, державності, законності та правопорядку, та Микола Кузнєцов, заступник директора ДП «Шацьке УДЛГ».

Як відзначив на початку свого виступу Василь Бородавка, сьогодні Україна займає перше місце в Європі за темпами поширення короїду та всихання лісів. Дуже актуальною ця проблема в останні роки стала для Волинських регіонів. Тому головне завдання шацьких лісівників на сьогодні – зупинити нашестя шкідника та зберегти ліси району, адже ситуація, зважаючи на серйозність проблеми, ще є контрольованою та не набула широких масштабів, як у деяких районах області. Якщо ж короїда вчасно не зупинити, то через декілька років ця проблема може перерости в рівень національної безпеки для України, а площі ураження можуть збільшитися в 2-3 рази.

Дата публікації: 22.06.2018 | Кількість переглядів: 1876 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ][ 35 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX