Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ Новини галузі

НОВИНИ ГАЛУЗІ


Вето на мораторій

Ігор СОБОЛЕВСЬКИЙ: ОЛІГАРХИ НАЦІЛИЛИСЯ ПОСТАВИТИ НА КОЛІНА ЛІСГОСПИ, ЗРУЙНУВАТИ ДЕРЕВООБРОБКУ І ПРИВАТИЗУВАТИ ЛІСИ

Микола ПЕТРИЧУК
За останні тижні сталися дві події, які заслуговують на те, аби про них докладніше розповісти нашим читачам, передусім тим, які працюють у держлісгоспах та на деревообробних і меблевих підприємствах краю.

  В. Гройсман  анонсував тотальні перевірки

18 липня відбулося засідання уряду, на якому в центрі уваги опинилося питання боротьби з контрабандою необробленої деревини. Вже по його завершенні прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на своїй сторінці у «Фейсбуці» написав емоційний пост: «За останні три-чотири тижні майже 1 000 вагонів лісу виїхали за межі України. Зазвичай це працює так: від нас вивозять «дрова», а за кордон вже заїжджає ліс-кругляк, ділова деревина високої якості. При цьому українські ліси вирубуються варварськими масштабами і продаються контрабандистами за копійки. Це не тільки тяжкий удар для екології України, а й знищення української лісопереробної галузі. Але контрабандисти забули, що самі задокументували свої злочини – під кожним вагоном, кожною партією лісу стоїть підпис конкретної людини на митному пункті».

Дата публікації: 14.08.2018 | Кількість переглядів: 1907 | Детальніше...
Олександр Кватирко: Питання лісової галузі давно стало політичним

В сучасних українських реаліях лісова галузь стала одним з основних ньюзмейкерів. 

Мораторій на експорт лісу-кругляка, сенсаційно-дивні дані з дослідження британської агенції Earthsight, засилля короїда, – «хранителів лісу» та їх чадо згадують все частіше. Нерідко питання лісової галузі переходить з економічно-господарської площини в суто політичну: в таких умовах десятки тисяч працівників державних лісгоспів ризикують втратити робочі місця, а державний та місцеві бюджети можуть залишитися без мільйонів гривень доходів.

Аби з’ясувати істину в найактуальніших питаннях лісової галузі, домовляємось про флеш-інтерв’ю з начальником Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександром Кватирком. В спекотний ранок п’ятниці в будівлі управління панує робоча атмосфера. 

На робочому місці застаємо і головного лісівника Волині. Олександр Кватирко дещо заклопотаний, але, як завжди, привітний. Лісівник тисне руку та запрошує присісти. На запитання відповідає лаконічно й точно, з військово-генеральською чіткістю та категоричністю. 

Дослідницька агенція з Британії Earthsight опублікувала досить суперечливе дослідження про вирубку лісів в Україні. Згідно з цими даними, сотні державних підприємств свідомо порушують правила заготівлі лісу. Зокрема, від 67 до 75% вирубок, за їх даними, є незаконними. Чи фіксувалися на Волині випадки незаконних рубок на державних лісових підприємствах?

Дата публікації: 14.08.2018 | Кількість переглядів: 2354 | Детальніше...
Квота, тюрма і мораторій на дрова

Верховна Рада встановила кримінальну відповідальність за контрабанду лісу

Микола ПЕТРИЧУК
3 липня парламент прийняв Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів». Народні обранці, здавалося б, нарешті таки почули громадськість, яка щодня у соцмережах б’є на сполох з приводу тотального вирубування лісів, зокрема у нас — на Закарпатті і Прикарпатті, Волині, Львівщині і Буковині (радимо, наприклад, зайти на сторінку спільноти «STOP — варварському знищенню Карпатських лісів» у «Фейсбуці», чи на сторінки у цій же соцмережі волонтерки «Карітасу» з Долини Зої  Соловйової й іванофранківки Лесі Геник). Та перш ніж поаплодувати нардепам, доречно дещо уважніше придивитися як до історії проходження закону в парламенті, так і до законотворчих норм, які він вводить.

На рік забули

Отож Олег Ляшко, Віктор Галасюк (голова Комітету  Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва), Олександра Кужель, Борислав Розенблат та ще шестеро нардепів ще 6 грудня 2016 року подали законопроект №5495 «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів». На той час його прийняття видавалося вкрай актуальним. Принаймні у пояснювальній записці автори законодавчої ініціативи «били» на те, що за перші 9 місяців 2016 року експорт кругляку, на який наклали мораторій, скоротився на 600 тис. тонн, зате на 200 тис. тонн зріс обсяг вивезення за кордон дров. «Це демонструє ймовірний масштаб контрабанди кругляку, — наголошували нардепи. — На жаль, невідомо скільки таких «дров» вивезли з України від того часу і до сьогодні».

Уже наступного дня Головне науково-експертне управління Верховної Ради і парламентський Комітет з питань промислової політики та підприємництва надали висновки щодо цього законопроекту. А 22 лютого 2017-го його надав і Комітет Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції. 

Дата публікації: 10.08.2018 | Кількість переглядів: 2567 | Детальніше...
БОРОНИТИ ГАЛУЗЬ ВІД НЕОБҐРУНТОВАНИХ НАПАДІВ

На запитання «Природи і суспільства» відповів заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар

– Володимире Нальковичу, якщо порівняти ситуацію з лісовим господарством зараз і 5 років тому, які позитивні чи негативні зміни відбулися в цій галузі? 
– Ми розриваємося, і не перший рік, між намаганням провести реформу лісового господарства, і намаганням інших структур, економічно потужних, бізнесових провести реформування лісового господарства в такий спосіб, щоб забезпечити собі максимальний економічний ефект. Ці структури не дивляться ні на соціальний, ні на людський фактори, є лише бажання заробити на цьому. Спочатку лісова галузь позбулася програми розвитку, і ми не маємо цілеспрямованого системного державного документа, який би характеризував, куди має рухатися лісова галузь. Свідомо чи ні, але його створення блокується. Галузь позбавлена перших керівників, які можуть вирішувати питання лісового господарства. 

Вже третій рік як державні підприємства позбавлені державного фінансування. Особливо боляче це вдарило по підприємствах південних, де за останні три роки звільнилася дуже велика кількість людей. На Півдні і на Сході ведення лісового господарства не є прибутковим, як скажімо, в Карпатах чи Поліссі. Там дуже складно знайти фахівця лісового господарства, який би дбав про ліс. Це завдає втрат і нашим ресурсним підприємствам, тому що частину ресурсу вони спрямовують до підприємств Півдня і Сходу. Це зробило неможливим підвищення заробітної плати, тому що економіка не спрацювала на плюс. 

Адже, якщо не заплатили гроші в тій же Львівській та Житомирській областях, то місцеві територіальні громади недоотримали коштів. Місцеві лісгоспи не змогли себе забезпечити відповідною технікою, а звідси – неможливість застосування технології розвитку ведення лісового господарства. 

Цього виявилося мало і галузь дискредитують різними нападками. Подивіться, як сьогодні чітко, як під диктовку, в різних засобах масової інформації використовують дані неурядової організації Earthsight, яка складається з однієї людини, нефахівця лісового господарства. 

Дата публікації: 08.08.2018 | Кількість переглядів: 2311 | Детальніше...
КОРОЇДИ Й ЛІСОЖЕРИ: ХТО НЕБЕЗПЕЧНІШИЙ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ЛІСІВ

"Україна Молода"
Доки закон зажерливості переважатиме закони моральні, жодне дерево в Україні не почуватиметься в безпеці.
Минулого тижня масове нищення лісових насаджень в Україні привернуло увагу одразу з кількох причин.
Найактуальніша для пересічного українця, від Києва до Карпат, — спровоковані зливами потопи.
Хи­жацьке вирубування смерек на Івано-Франківщині та в Закарпатті, дубів на Поліссі, змішаних лісів і паркових угідь довкола та всередині столиці з кожним роком чіпляє за живе все більше людей.
І змушує вдаватися до актів громадянської непокори не лише на словах. Бо втоплене на міському перехресті авто, залита повінню хата чи змитий гірським потоком хлів — це вже не абстрактне «природа — наш дім!», а таки твій особистий життєвий простір.
Резонанс у ЗМІ отримало також розслідування британської неурядової організації Earthsight щодо незаконного продажу української деревини за кордон.
Цю новину більше обговорювали «зелені» теоретики та позавладні політики. І все ж черговий міжнародний скандал, схоже, активізував державних функціонерів, змусив демонструвати, якими реальними діями можна ті ліси зберегти.
Скандал інспіровано?..
  Заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар тему розслідування британською неурядовою організацією Earthsight неконтрольованого експорту лісу в Європу спробував загасити контррозслідуванням. У Держлісагентстві з’ясували, на підставі яких документів ця організація оприлюднила своє звернення.
Зі слів Бондаря, оскільки організація розмiщується у Великобританії, зареєстрована в 2015 році і складається лише з однієї людини – директора (який, на його думку, не є фахівцем), її дослідження варті довіри лише частково.
«Представники Earthsight неофіційно зв’язувалися з нашими громадськими організаціями, активістами, які надавали їм свої дані. Хто ці активісти, які дані вони надавали, нам невідомо, але говорити, що це офіційні дані щодо вирубки, щодо експорту, сьогодні не можна. Вони не користувалися державними офіційними даними», — вважає заступник голови Державного агентства лісових ресурсів.
І зазначає, що розслідування побудоване на припущеннях, здогадках та висловлюванні неофіційних осіб, що суттєвих доказів не надають.
«Мало того, — почали виступати громадські активісти, які говорять, що дані, які в них узяли, перекручені й не відповідають дійсності, сфальсифіковані», — стверджує Бондар.
На його думку, скандал навколо розслідування був кимось інспірований і комусь безпосередньо вигідний.
Дата публікації: 31.07.2018 | Кількість переглядів: 2439 | Детальніше...
Уряд створить групи для аудиту вирубки лісів

Спільні аудит-групи, куди увійдуть представники ДФС, зокрема, податкової міліції, та Служби захисту економіки МВС, а також Мінагрополітики і Держгеокадастру, створять для проведення перевірки вирубки лісу. Про це під час засідання уряду заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, передає кореспондент УНН.

"Зараз з лісом розбираємось – сьогодні ми приймемо рішення на виконання доручень. Вже будуть спільні аудит-групи, куди увійде аудит-служба ДФС, податкової міліції та Служба захисту економіки МВС, плюс МінАПК і Держгеокадастр. Проаналізуємо і зробимо аудит всього, що було вирублено за останній період часу. І подивимось по кожному контракту – хто, куди, що вивозив і під яким виглядом", - заявив Гройсман.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко ветував закон щодо відповідальності за контрабанду лісу-кругляку.

Дата публікації: 31.07.2018 | Кількість переглядів: 2418 | Детальніше...
На Прикарпатті обговорили екологічні питання

Державні інспектори з охорони навколишнього середовища Івано-Франківщини за І півріччя здійснили 269 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства. За виявлені порушення склали 220 протоколів. 215 осіб притягнуто до адмвідповідальності, та 5 протоколів передано до судових органів.

Такі цифри оприлюднили на розширеному засіданні колегії державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області. В ньому взяли участь начальник Державної екологічної інспекції в області Ігор Стефурак, голова постійної комісії облради з питань екології та раціонального природокористування Андрій Левкович, керівники обласного управління екології та природних ресурсів, представники влади з районів, міст та ОТГ.

Забруднення атмосферного повітря, несанкціоновані вирубки лісів, відбір піщано-гравійної суміші, поводження з водними ресурсами та твердими побутовими відходами — основні екологічні проблеми Прикарпаття. Для ефективного їх вирішення члени колегії запропонували посилити держнагляд за додержанням вимог природоохоронного законодавства, забезпечити вжиття всіх передбачених законодавством заходів впливу щодо виявлених порушників.

«Маємо скоординувати спільні зусилля, розробити чітку стратегію органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів  задля зменшення екологічних ризиків та забезпечення екологічної безпеки мешканців краю», — підсумувала перший заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Марія Савка. 

Людмила СТРАЖНИК.
Івано-Франківська область.

Дата публікації: 30.07.2018 | Кількість переглядів: 2461 | Детальніше...
“Глобальна проблема”: Гройсман про боротьбу з вирубкою лісу

В Україні боротися з контрабандою лісу будуть за новою схемою, яка, зокрема, передбачає аерофотознімання лісництв на предмет незаконної вирубки дерев.

Як пояснив прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання Кабінету міністрів у четвер, 26 липня, була створена робоча група для перевірки державних підприємств, що належать до сфери управління Держлісагентства, і інших суб'єктів господарювання, діяльність яких пов'язана з вирубкою лісів і експортом лісоматеріалів.

«Госгеокадастр робить аерофотозйомку або залучаємо супутникові дані, ми порівнюємо їх за певний період часу – обчислюємо обсяги лісу. Беремо це лісове господарство – перевіряємо скільки було вирубано лісів, далі ми дивимося, що це були за рубки, і чи відповідали вони санітарним нормам, хто приймав рішення і так далі », – пояснив прем'єр.
Після цього, зазначив Гройсман, аудитори перевірять на які цілі пішла деревина: скільки на виробництво, а скільки на експорт.

Після цього таку ж інформацію запросять від європейських відомств. І весь цей ланцюжок пройде аудит. Зокрема, перевірка торкнеться і обсягів валютної виручки, яка повинна надійти в Україну.
«Ми підняли глобальну проблему і масштаби її будуть дуже серйозні», – резюмував прем'єр-міністр.

Дата публікації: 27.07.2018 | Кількість переглядів: 2003 | Детальніше...
Гройсман дав "зелене світло" скасуванню заборони перевірок лісгоспів під час рубок дерев

Зараз мораторій на здійснення перевірок поширюється і на екологічну інспекцію.

Про це міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак заявив на засіданні уряду в середу.
За його словами, Мінекології внесло проект постанови Кабміну, який стосується дотримання природоохоронного законодавства в лісах на момент рубок.
«Мораторій, який прийнятий на здійснення перевірок, у тому числі поширюється на екологічну інспекцію. Ми сьогодні не можемо перевіряти ситуацію і події, які відбуваються в лісах», - сказав він.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман підтримав таку ініціативу, але зазначив, що необхідно відпрацювати план перевірок, а також визначитися, як уряд оцінюватиме роботу контролюючих структур.
«Екологічний контроль необхідний. Я говорив про те, що неконтрольована вирубка фактично підриває екологію України. Ми повинні передати нащадкам більше лісів, більше природних і водних ресурсів, збережених і очищених, а не те варварство, яке відбувається зараз», - сказав прем'єр.
Як повідомляв УНІАН, у квітні 2015 року Верховна Рада ухвалила зміни до Закону «Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» (щодо мораторію на експорт лісо- і пиломатеріалів у необробленому вигляді). Цим документом запроваджується 10-річний мораторій на вивезення цієї продукції за межі митної території України.

Після запровадження мораторію в ЄС заявили, що заборона експорту суперечить нормам Угоди про асоціацію. Зняття мораторію є обов'язковою умовою отримання Україною третього траншу макрофінансової допомоги ЄС у розмірі 600 млн євро.

Дата публікації: 25.07.2018 | Кількість переглядів: 2050 | Детальніше...
Карпати лисіють на очах: хто наживає статки на незаконній вирубці лісів? (відео)

Чи настільки ситуація катастрофічна? І хто сприяє цьому бізнесу?

Ми підготували невелику добірку гучних контрабандних історій останнього часу. Подивіться.
Ешелон за Ешалон. Щодня протягом декількох років з Івано-Франківського вокзалу відправляються десятки вагонів, переповнених високоякісної деревиною. Звідки вантаж і куди прямує? Місцеві активісти оббили пороги усіх чиновницьких кабінетів – але відповіді так і не отримали, пишуть Версії з посиланням на , пишуть Версії з посиланням на.

“Ешелони лісу і то кругляка відправляється в сторону румуньської границі і ми у звязку із цим зверталися з офіційними зверненнями до дирекції залізничних перевезень, до прокуратури на жаль від правоохоронних структур чітких відповідей ми не отримали”, – розповідає Микола Грабовецький, журналіст, громадський активіст.

Карпати лисіють просто на очах. Десятки перевантажених лісовозів, і гори зрубаного молодняка. Ці кадри в кінці минулого року зняли активісти в Осмолодсько лісництві. А це відео наша знімальна група привезла в лютому з сусіднього Вигодського лісового господарства. І така ситуація майже по всій Івано-Франківській області.

“В дійсності ми фіксували факти незаконні, і ті спеціалісти які потім з ними виїзджали на місце безпосередньо оцінювали то десь в районі 20 процентів тих пеньків того лісу в дійсності було тою нормальною деревиною яку не можна було різати”, каже Тарас Кузь, громадський активіст.

 

Дата публікації: 23.07.2018 | Кількість переглядів: 1964 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ][ 35 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX