Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ Новини галузі

НОВИНИ ГАЛУЗІ


«Ми будемо з лісами завжди», – Володимир Бондар

Депутат Волинської обласної ради, заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар розповів, що ліси постійно оновлюються, тож у їх вирубці немає нічого поганого.

Про це він розповів у інтерв’ю «Укрінформ».

За його словами, ліс століттями заготовляють та переміщають.

«Ви, напевно, здивуєтеся, коли я вам скажу, що практично кожна лісова ділянка Карпат, за невеликим винятком, у певний період була охоплена лісозаготівлями, а потім відновлена повністю. Така сама ситуація – в Поліській зоні. Ліс росте, він у природний спосіб відходить, він втрачає свої ділові якості – це живий організм – він має свій початок, він має свій кінець. На його місці виростає новий ліс. Це, або природний процес, або кропітка робота лісівників, завдяки якій ліси й відтворюються», - розповів Бондар.

Він зазначив, що лісове господарство створене для того, щоб у той час, коли відповідний ліс має найбільшу ділову вартість, його забрати. І це не стосується заповідних лісів.

«Не дочікуватися, коли він від старості упаде, а просто забрати його, коли він має природну вартість, – і на його місці посадити новий ліс, який так само буде рости і давати все те, що давав старий ліс. І тому лісова наука в Україні, яка налічує не десятки – сотні років, вона планує, як ця процедура має відбуватися. Сотні років визначеної процедури, написані нашими корифеями лісової науки», - сказав депутат Волиньради.

Дата публікації: 31.10.2018 | Кількість переглядів: 3317 | Детальніше...
Нові штрафи та кримінальна відповідальність за незаконну вирубку лісу

В Україні збільшилася адміністративна та кримінальна відповідальність за вирубку лісу. Після підписання президентом відповідного закону про збереження українських лісів і запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів збільшилися штрафи як за зрубану до новорічних свят ялинку, так і за незаконну вирубку ділянки лісу на продаж. Якщо йдеться про завдання істотної шкоди державі, то закон передбачає до 10 років ув’язнення. «Слово і Діло» розбиралося, кому й за що загрожує штраф, а хто може й сісти до в’язниці.
Якщо раніше за зрубану ялинку в лісі можна було відбутися штрафом у 85-170 гривень, то з 1 січня 2019 року, коли набуде чинності новий закон, за вирубану лісову красуню доведеться викласти від 170 до 255 гривень (10-15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян). Зловлений на гарячому лісник заплатить від 255 до 510 гривень (15-30 н. м. доходів громадян) штрафу.
Навряд чи браконьєрів зупинять нові штрафи, адже під час «новорічного» сезону вони заробляють істотно більші суми.

Дата публікації: 11.10.2018 | Кількість переглядів: 3183 | Детальніше...
Сьогодні до нас на #ЙОd прийшов відомий лісівник Роман Олійник. ВІДЕО

Роман Романович Олійник – кандидат лісотехнічних наук, навчався і за кордоном, але ще й досвідчений практик - півжиття пропрацював у лісовому господарстві на високих посадах. Знає систему вздовж, впоперек, зсередини і ззовні, її слабкі і сильні сторони. Не боїться чесно про це говорити. 

Судився з обласним і київським лісовим начальством і виграв. Написав свій варіант лісової реформи. Автор десятка аналітичних статей про українські ліси в «Дзеркалі тижня». Словом, на Прикарпатті Роман Олійник експерт з лісу номер один. Говоримо про те, чому лисіють Карпати і хто винен. Рубати чи не рубати. За що не люблять лісників і як повернути повагу. Як крадуть ліс і скільки. Чому хворіє ліс і що з ним буде через 10 чи 20 років. Як його рятувати. 
Дата публікації: 05.10.2018 | Кількість переглядів: 3149 | Детальніше...
Володимир Бондар: напрями реформування лісової галузі мають визначати професіонали

Необхідність продуманих і фахових змін у лісовій галузі обумовлена не тільки складною ситуацією, в якій вона опинилася, а перш за все нагальною потребою перегляду самого ставлення до лісового господарства, підтримки його подальшого розвитку.

На жаль, протягом останніх років у суспільстві свідомо, з досить неоднозначною, на моє переконання, метою, формується враження про неефективність і навіть протиправність ведення лісового господарства в країні.
Незважаючи на економічну скруту та інші негаразди, лісове господарство України продовжує демонструвати певну стабільність і позитивні тенденції.
Переконливим фактором є вагомий внесок лісової галузі до бюджетів усіх рівнів. У 2018 році сума сплачених податків сягне близько 6 мільярдів гривень, при цьому надходження коштів до місцевих бюджетів у 2017 році вперше перевищили мільярдний рубіж, а у 2018 очікуються на рівні 1,6 мільярда гривень.
На сьогодні кожне третє лісогосподарське підприємство має районоутворююче значення і є потужним, стабілізуючим чинником розвитку територіальних громад, насамперед у регіонах українського Полісся та Карпат.
Ми вдячні головам обласних державних адміністрацій та дуже цінуємо ту підтримку, яку лісівники отримують в областях, на місцевому рівні щодо широкого кола лісівничих питань: 
 • від збереження лісгоспів як самостійної виробничої одиниці до підтримки щодо недоцільності передачі лісів у концесію;
 • від запобігання масовому всиханню соснових насаджень до виділення коштів з обласних бюджетів на ведення лісового господарства в степовій зоні країни; 
 • від сприяння лісорозведенню шляхом виділення нових земель під заліснення до справедливої оцінки повсякденної роботи лісівників.
Ця повсякденна робота копітка й не завжди помітна.
Дата публікації: 01.10.2018 | Кількість переглядів: 2033 | Детальніше...
Люди для лісу - ліс для життя

Співдоповідь Голови товариства лісівників України   Юрія Марчука
З`їзд лісівників проходить в непростих умовах. На сході України йде війна, гинуть наші хлопці і мирні жителі, мільйони переселенців залишили домівки, наростає трудова міграція в ЄС. На цьому фоні наші проблеми сприймаються як незначні, і оцінюються за принципом: «Покричать і запрацюють». Кому не ліньки, піаряться на проблемах лісу, не розуміючи, що спеціалісти, професіонали своєї справи виховуються десятиліттями. Український ліс бачив війни і революції, був домівкою та ресурсом відновлення країни, але ніколи не був елементом «піар- технологій». "Політик думає про вибори, державний діяч – про власний народ" (сказав У. Черчіль). Сьогодні політична система будується на критиці всіх і вся, а не на розвитку і досягненнях. І, що ми маємо:

 • через падіння ВВП на 1 жителя країна перемістилась на 88 місце в рейтингу ООН;
 • недостатня увага розвитку промислового виробництва, випуску продукції з великою додатковою вартістю, призводить до зменшення доходів населення;
 • надмірне податкове навантаження;
 • щорічно на карті України зникає до 20 сіл;
 • не бачать перспективи і масово, по спрощеній процедурі, їдуть на навчання в Польщу наші діти, наші студенти масово влітку збирають ягоди в Німеччині.
Можна багато чого сказати ще у відповідь критикам, не думаю що в цих проблемах винні лісівники. Але ми замість того щоб розвиватись, щоб думати про перспективи, вимушені виправдовуватись. Так, не має безгрішних, і в лісовій сім`ї не без «виродка». Але в цьому залі представники 50 тисячного колективу вимагають поваги до своєї праці. Вимагають поваги до себе і своєї праці десятки тисяч ветеранів, які не працюють, але ліс -це їх життя.
25 тисяч лісової охорони, економісти і бухгалтери, працівники лісорозсадників, автотранспорту та цехів переробки, вальники лісу – це той кістяк лісового господарства, який створює, доглядає і охороняє ліси, це і Ви, шановні делегати З`їзду. Більше 200 працівників, мають державні нагороди, більше 150 – звання Заслуженого працівника лісового господарства. Більше 1000 чоловік воювали в зоні АТО – близько 200 нагороджені бойовими відзнаками. Ми втратили на фронті 15 наших лісових побратимів, 4 загинуло від рук браконьєрів та лісопорушників. Прошу вшанувати їх пам`ять хвилиною мовчання.
Сьогодні перед колективами стоять ряд викликів і про це вже сьогодні говорили:
 1. Нестабільність в прийнятті Законів, відсутність соціального захисту лісової охорони.
 2. Не вирішене питання державної підтримки лісового господарства.
 3. Одне із найбільших в Європі податкових навантажень.
Дата публікації: 27.09.2018 | Кількість переглядів: 2176 | Детальніше...
Володимир Бондар назвав три пріоритети, які необхідно терміново реалізувати у лісовій галузі

Сьогодні відбувся IV з’їзд лісівників України, в якому взяли участь майже 500 делегатів з усіх областей України, науковці, народні депутати України.

Під час виступу заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар звернув увагу на три пріоритети, які необхідно реалізувати, щоб лісова галузь змогла повноцінно функціонувати та розвиватися.

«По-перше, це вирішення питання фінансового забезпечення ведення лісового господарства в різних географічних зонах, сприяння довгостроковим інвестиціям в лісове господарство. По-друге, це забезпечення стабільності лісового, податкового і природоохоронного законодавства на довгостроковий період. Особливо це стосується термінового вирішення питання оподаткування земельним податком лісових земель. По-третє, це вдосконалення лісоуправління та зміна ставлення суспільства, громадськості, можновладних структур до представників лісівничих професій, до самого лісового господарства, як до соціально важливого сектору економіки, що робить надзвичайно важливу і корисну справу», - зазначив Володимир Бондар.

За його словами, відсутність протягом трьох останніх років фінансування лісового господарства фактично призвело до втрат професійних кадрів на півдні та сході країни, деградації систем лісовпорядкування та ефективного захисту лісів, до неможливості запровадження новітніх технологій та оновлення застарілої техніки та засобів виробництва. 

Дата публікації: 26.09.2018 | Кількість переглядів: 1851 | Детальніше...
«Прирікає лісову та деревообробну галузі на занепад», – Володимир Бондар про новий податок на «лісов

Третя неділя вересня в календарі знаменних дат присвячена тим, хто оберігає легені планети – своє професійне свято відзначають працівники лісової галузі.

В цей день волинські лісівники влаштували для себе і для волинян справжнє свято – в кожному районному центрі відбувалося дійство «На гостині у лісівників». На всіх, хто прийшов привітати працівників лісу зі святом чекали виставки, оригінальні фотозони, можливість поспілкуватися з працівниками лісового господарства, а також розважальна програма, духмяний чай, лісовий мед та інші солодощі, справжній козацький куліш та багато інших сюрпризів.

Найбільше серед волинських працівників лісової галузі пощастило ратнівчанам. Вручити нагороди та привітати підлеглих зі святом приїхав заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар, який є депутатом Волинської облради. За словами Володимира Нальковича, йому було приємно відвідати Волинь і Ратнівщину зокрема. Мав Володимир Бондар ще одну приємну і почесну місію – урочисто відкрити оновлену адміністративну будівлю ДП СЛАП «Ратнеагроліс» та кафе «Калина».

Дата публікації: 24.09.2018 | Кількість переглядів: 1908 | Детальніше...
З 1 січня всі державні лісогосподарські підприємства можуть припинити свою роботу

У виступі начальник управління Руслан Осташук зазначив, що коли відповідний закон вступить у дію, то лісогосподарські підприємства отримають додаткове податкове навантаження, що спричинить значний ріст ціни на лісопродукцію. Подорожчання сировини зачепить не тільки споживачів дров, деревообробників, а й виробників сувенірної продукції.

«Мені дуже прикро, що ви, Юрію Ігоровичу, живучи у найбільш лісистому районі області проігнорували думку лісівників. Сьогодні нам потрібно запропонувати свої зміни до закону, інакше з 1 січня всі державні лісогосподарські підприємства припиняють свою роботу»,  зауважив Руслан Осташук.

Дата публікації: 04.09.2018 | Кількість переглядів: 1779 | Детальніше...
ПОВАЛИТИ ДЕРЕВО ЗА ХВИЛИНУ, РОЗПИЛЯТИ КОЛОДУ ЗА СЕКУНДИ: НА БУКОВИНІ ВІДБУЛИСЯ ЗМАГАННЯ ЛІСОРУБІВ

Учасників змагань випробували на точність і швидкість.
У Сторожинецькому лісгоспі на Буковині на швидкість і вправність змагалися найкращі лісоруби краю. Для турніру використали лише сухостій - жодне здорове дерево не постраждало, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.
Перше завдання на точність – спиляти дерево, аби воно впало у визначений бік. Погрішність – не більше півметра. Поруч вже заготовані колоди розпилюють упоперек. Зрізаний шмат колоди має бути ідеально рівним. 
Наступне завдання – відпиляти шматок колоди так, аби не зачепити лист фанери, на якому вона лежить.

Кращі буковинські лісоруби змагалися на швидкість і вправність
Повалити 20-метрове дерево за хвилину, за лічені секунди відсікти гілки і розпиляти колоду - на Буковині на швидкість і вправність змагалися найкращі лісоруби краю. Для турніру використали лише сухостій - жодне здорове дерево не постраждало.
ТСН. 19:30 Вчора, 20:52
Чи не найскладніше – відокремити гілки та сучки від вже поваленого дерева. Тут, окрім точності, важлива і швидкість – досвідчені лісоруби впораються з 7-метровою колодою менш ніж за півхвилини. Утім, деякі учасники просто вражають своєю швидкістю – виконують завдання за 16 секунд.
Поки лісоруби б’ють рекорди швидкості та точності, поруч різьбяр бензопилою на очах у відвідувачів творить дерев’яну скульптуру. При цьому користується чотирма пилками.
Лісоруби зізнаються – уміння, які демонструють на змаганнях, навряд чи згодяться для щоденної праці у лісі. І тут-таки - просто на камеру - встановлюють рекорд України зі швидкісної заміни ланцюга на бензопилі: 11 секунд.

Кореспондент ТСН Олег Тудан 

Дата публікації: 17.08.2018 | Кількість переглядів: 1834 | Детальніше...
Закиди про тотальне вирубування лісу шкодять державі

Так вважає Голова Товариства лісівників України Юрій Марчук

– Юрію Миколайовичу, розумію, що Вам не вельми приємно говорити про так званий звіт сайту Еarthsight, але без розбору такого звіту ми не дійдемо істини. Ви, як науковець, добре знайомі з діяльністю профільних організацій. І добре орієнтуєтеся в реальних цифрах та балансах продажу деревини в Європі. То звідки взялися мільйони кубометрів вивезеного за кордон лісу та де дівся мільярд євро від так званої контрабанди лісу? І як ці мільйони кубів промайнули повз пильне око українських митників?
– Знаєте, нині в одній точці сфокусовано багато напрямків, які стали цікавими в передвиборній Україні. Традиційно, що у такі передвиборні роки загострюється ситуація політиками, які прагнуть заробити дивіденди на вибори, хтось дійсно хоче побороти негативні процеси, а хтось відпрацьовує різноманітні гранти. Яких тільки варіантів управління українським лісом не пропонувалося останнім часом, – то спочатку створюємо держкомпанію, то віддаємо всі лісгоспи в концесію, при цьому Південь три роки без бюджету, то звідкись з’являється стратегія, яку ніхто до цього не бачив, а потім Указ Президента України, яким потрібно впорядкувати всю систему. Численні поправки до Законів викликають суспільний резонанс, а тим часом сиплються звинувачення на лісівників. У ЗМІ з’явився документ, від якоїсь невідомої британської компанії. А вона дійсно невідома, за сім років, на міжнародних конференціях, консультаціях, форумах, на яких я побував, жодного разу такі експерти не з’являлися. І раптом вони вистрілюють таким документом, який просто таки обурив керівництво Уряду…

Але коли я починаю читати його, то бачу багато абзаців, які пам’ятаю зі звітів грантових організацій, експертів, які працюють сьогодні в Україні. Тому я вже не можу повірити в цифри, які ви згадували. Чи може бути в Україні 12 тисяч нелегальних пилорам? Чи можу я повірити цифрі, що ми сьогодні більше експортуємо пиломатеріалів, ніж переробляємо круглого лісу? Та ще й – «нелегального» лісу. Можливо, хтось не знає, що в Україні діє податкова система, при якій малий бізнес навіть не звітує з цього питання. 

Дата публікації: 16.08.2018 | Кількість переглядів: 1928 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ][ 35 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX