Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ Новини галузі

НОВИНИ ГАЛУЗІ


Вірю у лісову галузь

                         Інтерв’ю Віктора Червоного

Ми продовжуємо рубрику, у якій ведемо мову з колишніми керівниками лісової галузі. сьогодні гість редакції — Голова Державного комітету лісового господарства України 2005-2006 років, перший віце-президент Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь, Заслужений працівник лісового господарства України Віктор Червоний.

— Вікторе Олександровичу, як би Ви проаналізували той стан справ, у якому опинилася сьогодні галузь?

— Лісова галузь завжди показувала високу результативність, і нині вона продовжує ефективно працювати, на жаль, тільки на виживання, незважаючи на всі перепони, які їй чинять окремі політики. Сьогодні лісівників безпідставно звинувачують у «всіх гріхах».

Але треба бути об’єктивним: у кожній галузі є порядні і непорядні люди. На жаль, ми живемо у такому суспільстві сьогодні, де не можна сказати, що усі абсолютно чесно працюють, але у більшості - це фахові і чесні люди, які віддали все своє життя лісу. І сьогодні відбувається все це чисто з політичних інтересів окремих політиків, аби прибрати до рук - назвемо речі своїми іменами — останню державну власність. І весь час формують думку суспільства, що це - галузь злодіїв, вона працює неефективно, а раз неефективно. треба її реформувати, а реформувати яким чином? Треба передати у приватні руки! Це ж не нове!

Сьогодні вже якісь паростки надії з’явилися: в держбюджеті 2019 передбачені хоч невеличкі, але кошти для допомоги лісогосподарським підприємствам Півдня і Сходу. На щастя, нинішнє керівництво галузі дослухається до фахівців, але мінусом є те, що керівництво недоукомплектоване. Погано, коли в державі в багатьох сферах немає повноцінно призначених керівників, а працюють «виконуючі обов’язки», які не несуть повної відповідальності за свої рішення.

Я з великою повагою ставлюся до Володимира Бондаря, як до людини, яку знаю те з 2005 року як керівника Волинської області, і який має достатній досвід господарника і політика, і який, спираючись на підтримку фахівців лісогосподарської галузі, може достатньо ефективно управляти галуззю (якби йому ще дали б таку можливість!).

Галузь вистояла за рахунок солідарності здорових сил і за рахунок фінансової підтримки ресурсних областей. Ситуацію вдалося утримати під контролем.

Дата публікації: 04.02.2019 | Кількість переглядів: 543 | Детальніше...
ВОЛОДИМИР БОНДАР: «БАЧИМО ПОВНЕ РОЗУМІННЯ ПРЕЗИДЕНТСЬКОЮ ВЕРТИКАЛЛЮ ВЛАДИ ПИТАНЬ ЛІСОВОЇ ГАЛУЗІ»

Про те, яким видався для лісівників минулий рік та чого чекати працівникам галузі в році 2019 наша розмова з заступником Голови Держлісагентства Володимиром Бондарем

– Володимире Нальковичу, минулий рік для лісової галузі виявився досить напруженим і неоднозначним. Ваша оцінка викликів та результатів діяльності галузі у минулому році. 

– Вже сьогодні можемо говорити, що за результатами роботи 2018 року, не найкращого для розвитку лісової галузі, підприємствами сплачено понад шість мільярдів гривень податків.

Безперечно, рік був важким, дуже багато викликів, на які доводилося і доводиться реагувати зараз. Оскільки, на жаль, є люди в державі, які свідомо працюють над знищенням лісової галузі, ускладненням її функціонування для того, аби системно підійти до приватизації лісового ресурсу країни. Виклики того року є наслідками політики, з ними нам доводилося боротися.

Показником серйозних проблем, виявленням протесту, можна так сказати, став IV З’їзд працівників лісової галузі. Проте щоденна боротьба проходила постійно. 

Серед глобальних викликів – проект невідомої стратегії розвитку галузі, який виносився на розгляд Уряду. Її зміст не давав би можливості розвиватися лісогосподарським підприємствам, а зводив їх до єдиної управляючої структури. Яку відповідно легко можна було б згодом приватизувати. 

Минулого року ми працювали над змінами до законодавства щодо недопущення приватизації і концесії лісів. Ще у першій декаді того року ця проблема стояла досить гостро і на рівні Верховної Ради, і на рівні Уряду. Глобально обговорювалася можливість передачі у концесію лісгоспів і лісового фонду України. Нам вдалося прописати у проекті закону про концесії, який прийнятий у першому читанні, що ліси не можуть бути віддані у концесію. 

Дата публікації: 24.01.2019 | Кількість переглядів: 2804 | Детальніше...
Зустріч керівництва Київського управління лісового та мисливського господарства з екологом Борейком

22 січня 2019 року в Київському обласному та по м. Києву управлінні лісового та мисливського господарства відбулася виробнича зустріч начальника управління Олексія Бойко та директора Київського еколого-культурного центру Володимира Борейка, за участю першого заступника начальника управління Руслана Гузенка, фахівців управління та представників державних лісогосподарських підприємств.

В ході зустрічі розглядалися питання щодо стану територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

За підсумками робочої зустрічі окреслено плани співпраці на найближчу перспективу щодо виявлення цінних природних комплексів та розширення лісових територій природно-заповідного фонду.

Дата публікації: 24.01.2019 | Кількість переглядів: 2832 | Детальніше...
Привітання Володимира Бондаря з Новим 2019 роком

                      Шановні колеги, лісівники!

Щиро вітаю всіх працівників лісового та мисливського господарства з прийдешнім святом – Новим 2019 роком!


Рік, що минає, був непростим, але маємо тверде переконання, що у нас вистачить натхнення та сили волі, щоб подолати всі труднощі.

Наша сила – у єдності! Наша велика лісівнича родина завжди славилася взаємодопомогою та підтримкою один одного. І в новому році ми маємо всі шанси стати ще сильнішими.

Упевнений, нам вистачить мудрості здійснити все задумане, щоб прийдешній рік став роком перемог для блага вільної та Незалежної України.

Нехай у новому році результати нашої щоденної й невтомної праці стануть надійним фундаментом для розвитку лісової та мисливської галузей. Адже будь-які досягнення можливі, якщо до них щиро прагнути, відчуваючи плече підтримки однодумців, колег і друзів.

Дата публікації: 31.12.2018 | Кількість переглядів: 3119 | Детальніше...
Нові європейські стандарти обліку лісопродукції впроваджує Україна

Не з чуток знаємо, що останніми роками у лісовій галузі виникали певні труднощі. Податковий тягар на лісництво — одна з існуючих проблем, яку доводиться, без перебільшення, долати.

В одному з інтерв’ю головний лісівник країни розповів про польський досвід у проведенні реформ. А це і будівництво лісових доріг, реалізація лісу тощо. Серед певних елементів польського досвіду реформування лісової галузі, «цікавою» є і фінансово-господарська складова.

У Польщі лісозаготівельники сплачують тільки один податок — лісовий. Це аналог нашого фіксованого сільськогосподарського податку. База оподаткування — кількість гектарів лісу, що перебуває в користуванні і залежить від площі головних порід дерев і від їх класифікації за якістю. При цьому лісовий податок є місцевим: усі надходження йдуть до бюджету громади, де розташований ліс. Так, у Польщі держава фінансово заохочує лісові громади і стимулює ефективне лісокористування, оскільки податок сплачується незалежно від фінансових результатів лісозаготівельника.

Про ситуацію у лісовій галузі, зокрема в Ніжинському державному лісгоспі, розповідає читачам bilahata.net депутат Чернігівської обласної ради від Аграрної партії України, директор Державного підприємства «Ніжинське лісове господарство» Юрій Болоховець.
– Дійсно ситуація – складна, тому що надто велике податкове навантаження на нас, лісівників! Якщо говорити про цей рік, то воно вже складає більше 43 відсотків – від загального доходу ми платимо у вигляді податків. Звичайно, за таких умов жодне промислове підприємство не може розвиватися. У наступному році у нас знову додаються податки, зокрема податок на землю, 50 відсотків додається до так званої попневої плати, про яку ми вже раніше говорили. А ще ж врахуйте інфляцію… Тож ми вже орієнтовно додаємо в податках близько п’яти мільйонів гривень. Потрібно розуміти: звідки ці кошти брати?!

Дата публікації: 28.12.2018 | Кількість переглядів: 3206 | Детальніше...
Рента за заготівлю лісу у 2019 році підвищиться в два рази

Які зміни для платників рентної плати підготував Закон № 2628

Ренти за спеціальне використання лісових ресурсів за кожним видом деревини у 2019 році зросте на 50% (у новій редакції викладено п. 256.3 ПКУ).

Починаючи з 01.01.2019 не оподатковуються рентною платою урановмісні корисні копалини, видобуті на стадії геологічного вивчення на підставі спеціальних дозволів, отриманих після 1 січня 2018 року (новий п. 252.4.9 ПКУ).

Крім того, в наступному році зростуть ставки рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин. Зокрема це стосується видобутку нафти з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 м - очікується підвищення ставки з 29% до 31%, з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 м - з 14% до 16%.

При цьому рента за видобуток конденсату зменшиться: для покладів на глибині до 5000 м - з 45% до 31%, а з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 метрів - з 21% до 16%.

Також протягом усього 2019 року до ставки рентної плати за користування надрами для видобування залізної руди застосовується коефіцієнт 1,1 (п. 252.20 ПКУ).

Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" від 23.11.2018 р. № 2628-VIII.

18.12.2018

 

Дата публікації: 20.12.2018 | Кількість переглядів: 3185 | Детальніше...
У Смілянському лісгоспі продають рідкісні новорічні ялинки

У Смілянському лісгоспі триває активна реалізація новорічних ялинок. Великий вибір ялинок цьогоріч пропонують у нещодавно відкритому Центрі продажу декоративного посадматеріалу на базі Смілянського лісництва, який розміщений понад трасою Київ-Знамянка у селі Балаклея Смілянського району.

Також на початку тижня лісівники облаштували традиційний ялинковий ярмарок у самій Смілі. Крім того, продаж новорічних дерев відбувається у всіх лісництвах підприємства.

Смілянські лісівники задовольнять ялинковий попит навіть найбільш вибагливих споживачів – ялинки, сосни різної величини та розмірів, є також ялинки у контейнерах, в тому числі й блакитні ялинки. І весь цей асортимент за цінами виробника. Загалом Смілянський лісгосп цьогоріч має для реалізації понад три тисячі новорічних ялинок.

Дата публікації: 14.12.2018 | Кількість переглядів: 3155 | Детальніше...
Закарпатцям до відома: як заготовити ялинку, не завдаючи шкоди лісу?

Державні лісогосподарські підприємства розпочинають реалізацію новорічних ялинок, які заготовляються на спеціальних плантаціях або під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів. Це зменшує шкоду для навколишнього середовища.

Заготівля новорічних ялинок без шкоди для навколишнього середовища

У галузі проводяться заходи для того, щоб задовольнити потребу в новорічних ялинках, не завдаючи шкоди для лісу:

– на площі близько 5 тис. га створені спеціальні плантації новорічних ялинок, де зростає 15 млн шт. хвойних дерев різних порід та віку;

– щороку в грудні передбачається проведення рубок догляду за лісом в загущених молодняках, де без шкоди для лісу можна вибрати (відсортувати) близько 1 млн. шт. новорічних ялинок;
– є можливість у достатній кількості забезпечити потреби в гілках хвойних порід для створення новорічних композицій, щоб прикрасити оселю оригінальним ялинковим букетом, не рубаючи все дерево.

 

Дата публікації: 06.12.2018 | Кількість переглядів: 3176 | Детальніше...
Уряд України затвердив новий план заходів із збереження букових пралісів

На виконання Указу Президента України від 21 листопада 2017 року «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об’єктів природно-заповідного фонду», Кабінет міністрів України, 21 листопада 2018 р. прийняв Розпорядження № 892-р про «Деякі питання збереження української частини природного об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи” та сталого розвитку прилеглих до нього територій».
Затверджений План заходів, який за ініціативи та безпосередньої участі автора цієї публікації, розроблено Міністерством екології та природних ресурсів України, включає два великі розділи.
Перший з них передбачає реалізацію комплексу заходів, спрямованих на збереження та охорону української частини природного об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи», а в другому прописуються найважливіші дії урядових структур та місцевих органів влади, які спрямовані на забезпечення сталого розвитку прилеглих до об’єкта всесвітньої спадщини територій.
Урядовим розпорядженням, насамперед, вимагається від Мінприроди, Міністерства освіта та науки й Держлісагенства забезпечити координацію роботи із збереження української частини природного об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО “Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи” (далі — об’єкт всесвітньої спадщини), зокрема, шляхом участі у засіданнях спільного комітету з управління об’єктом всесвітньої спадщини; створенні і впровадженні інтегрованої системи управління об’єктом всесвітньої спадщини; забезпечення співпраці з установами інших країн Європи, що оберігають букові праліси та давні ліси, насамперед з румунськими та словацькими установами, розташованими вздовж українсько-румунського та українсько-словацького кордону; забезпечення провадження діяльності національної керівної групи об’єкта всесвітньої спадщини щодо виконання рішень, прийнятих на засіданнях спільного комітету з управління об’єктом всесвітньої спадщини.

Дата публікації: 06.12.2018 | Кількість переглядів: 3399 | Детальніше...
Лісове господарство потребує посилення державного контролю – Рахункова палата

Держлісагентством не забезпечено виконання його територіальними органами повноважень у частині контролю за дотриманням суб'єктами господарювання чинного законодавства з питань ведення лісового господарства. За відсутності контролю ДФС за її територіальними органами ГУ ДФС у Хмельницькій та Чернівецькій областях не забезпечено повноти і своєчасності сплати податків та інших надходжень до держбюджету суб'єктами господарювання у сфері лісового господарства. Як наслідок, лише по цих двох областях до зведеного бюджету протягом 2016—2017 та першого півріччя 2018 року не надійшло понад 7 млн грн, з яких в ході аудиту сплачено майже 3 млн гривень.

Такі висновки зроблено Рахунковою палатою після перевірки ефективності виконання повноважень органами державної влади Хмельницької та Чернівецької областей щодо своєчасності і повноти сплати податків та інших платежів до держбюджету у сфері лісового господарства. Результати аудиту, відповідальним за проведення якого був член Рахункової палати Цезар Огонь, затверджено на засіданні Рахункової палати.

За неналежного контролю Держлісагенства Чернівецьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства не дотримано вимог при видачі сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, не здійснено якісної перевірки достовірності документів, поданих для видачі таких сертифікатів. Встановлено 142 випадки непідтвердження лісокористувачами відпуску лісопродукції, зазначеної у сертифікатах, або невідповідності кількості та сортиментного складу товарно-супровідним документам. У 98 випадках сертифікати видано різним підприємцям на підставі однакових накладних. За підрахунками аудиторів, загальна сума ймовірних додаткових надходжень до держбюджету від штрафів становила б близько 6 млн гривень.

Дата публікації: 22.11.2018 | Кількість переглядів: 3142 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ][ 35 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX