Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ Новини галузі

НОВИНИ ГАЛУЗІ


Чому всихають сосни або невеселі роздуми про майбутнє лісів України

Видатний польський філософ і діяч в галузі охорони природи Ян Павліковський писав, що зовнішній вигляд нашої землі є свідченням духовної культури народу. Жахливий стан наших лісових ландшафтів в останні десятиріччя свідчить про те, що ця культура перебуває в глибокому занепаді. Невід’ємним елементом сучасних лісових екосистем України є куртини засохлих сосен із порижілою хвоєю, які досить широко поширились в лісових масивах від кордону з Польщею до кордону з Росією. Такого явища раніше ніколи не було зафіксовано за всю історію лісівництва. Жах ситуації в тому, що з кожним роком таких ділянок стає все більше . Моторошна картина сучасного стану наших лісів викликає глибоке занепокоєння про їх майбутнє. Причини цього жахливого явища офіційно не названі і, відповідно, не розроблені заходи щодо його подолання і упередження подальшого розвитку.

Дата публікації: 02.11.2017 | Кількість переглядів: 2099 | Детальніше...
Члени Громадської ради при Івано-Франківському ОУЛМГ висадили більше сотні молодих дерев

 Днями члени Громадської ради при Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства спільно із студентами провели акцію з висадки молодих дерев.

Для громадських активістів такі заходи вже стали доброю традицією.

Для озеленення обрали територію дендропарку ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».

Дата публікації: 31.10.2017 | Кількість переглядів: 2591 | Детальніше...
Волинські лісівники хочуть надзвичайного стану у лісах через короїда

Уже понад два роки волинські лісівники спільно з науковцями напрацьовують дієві шляхи боротьби зі шкідниками, які спричиняють масове всихання соснових насаджень. Влітку цього року у зонах ураження вивісили 1000 феромонних пасток, завдяки яким вдалося дослідити видовий склад шкідника. Спільно з лісівниками нагляд за шкідниками проводять науковці та спеціалісти лісозахисних підприємств. Як свідчать оперативні дані, заселення соснових насаджень шкідниками лісу, в тому числі верхівковим короїдом, неухильно зростає. На збільшення чисельності впливають як сприятливі для його поширення кліматичні умови, так і окремі недосконалі нормативно-правові акти, що регулюють порядок проведення заходів із поліпшення санітарного стану лісів на вражених ділянках. Площа осередків на Волині збільшується. З середини 2015 року з 1305 гектарів до нинішнього часу площа уражених насаджень зросла до 8642 гектарів.

Дата публікації: 30.10.2017 | Кількість переглядів: 2494 | Детальніше...
Галасюк: заборона на експорт кругляка не подобається нашим друзям у ЄС

Нещодавно Галасюк презентував пакет законопроектів, спрямованих на оновлення промислової галузі.

Віктор Галасюк, голова Комітету Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва розповів журналістові Едуарду Солодовнику у студії Радіо Hayat про те, як можна розвити позитивну динаміку промисловості. 
Радіо Hayat: Які труднощі в Україні існують для деревообробної промисловості, в тому числі, на законодавчому рівні? Навіщо потрібна норма з розстрочки ПДВ на деревообробне обладнання?
Віктор Галасюк: Деревообробна галузь сьогодні недооцінена в Україні, вона потребує правил гри, які дозволять підвищувати і виробництво, і зарплати. Простий приклад: в Польщі і в Україні абсолютно однакова площа лісів, причому поляки роблять товарної продукції – меблів, паперу тощо – на 28 мільярдів доларів, а ми - на 2,5 мільярди. 
Дата публікації: 25.10.2017 | Кількість переглядів: 2225 | Детальніше...
ЛІСІВНИКИ ВОЛИНІ ПРОВЕЛИ ВЖЕ ПОНАД 50 ВИЇЗНИХ СЕМІНАРІВ З ПИТАНЬ ВСИХАННЯ СОСНОВИХ ЛІСІВ

20 жовтня, Волинь відвідав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. В рамках робочого візиту глава уряду оглянув будівництво Волинського обласного перинатального центру, ознайомився з ремонтними роботами на дорозі Н-22 Устилуг-Луцьк-Рівне та відвідав підприємство «Modern-Expo», де й відбулася зустріч з діловими колами нашого краю.

Про це повідомляє прес-служба Волинського ОУЛМГ.

Дата публікації: 23.10.2017 | Кількість переглядів: 2095 | Детальніше...
Досвід Німеччини закладено в проекті Стратегії реформування лісового господарства України

 

Цього тижня делегація Федерального Міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини за підтримки Німецько-українського агрополітичного діалогу перебуває в Україні з метою обговорення подальшої співпраці з Державним агентством лісових ресурсів України та підтримки реформування лісового господарства. Також до складу делегації входять науковці з Німеччини та Австрії.

Дата публікації: 18.10.2017 | Кількість переглядів: 2242 | Детальніше...
Рубати не можна, і не рубати теж: українські ліси потерпають від нашестя короїда

                          Сосни вмирають.

До багатьох проблем українських лісів кілька років тому додалася ще одна біда, масштаби якої вражають: майже 350 тисяч гектарів соснових насаджень вражено жуком-короїдом. А це площа, що дорівнює чотирьом Києвам!  Лісівники й науковці переконують: якщо не вирубувати хворі площі, матимемо не просто велику екологічну проблему, а й незворотні наслідки для економіки країни. Боротися ефективно з засиллям шкідника лісівники не можуть через законодавчі обмеження та спротив екологів. Рубати не можна, і не рубати не можна теж. І як знайти золоту середину в цій ситуації? 

Дата публікації: 18.10.2017 | Кількість переглядів: 2248 | Детальніше...
Пріоритет — чисте довкілля

Як ми вже повідомляли нижче, перебуваючи наприкінці  вересня  в рамках візиту Президента України на Прикарпаття, міністр екології та природних ресурсів України Остап СЕМЕРАК дав ексклюзивне інтерв’ю газеті «Галичина». Він поділився своїм баченням шляхів вирішення екологічних проблем на Івано-Франківщині, розповів про заходи, які нині ініціюють на державному рівні щодо поліпшення стану довкілля в Україні загалом та про нову державну  екологічну політику. Отож головні фрагменти розмови з міністром пропонуємо нині увазі читачів. 

Дата публікації: 17.10.2017 | Кількість переглядів: 2057 | Детальніше...
Про оголошення конкурсу на заступника начальника Івано-Франківського ОУЛМГ

Наказ Держлісагентства від 27.09.2017 № 361-к "Про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади державного службовця" Увага! У додатку до наказу були внесені зміни наказом Держлісагентства від 02.10.2017 № 370-к "Про внесення змін до наказу Держлісагентства від 27.09.2017 № 361-к

НАКАЗУЮ:

 1. Оголосити конкурс на зайняття вакантної посади державної служби категорії ”Б“ – заступника начальника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства згідно з додатком.

Дата публікації: 17.10.2017 | Кількість переглядів: 2008 | Детальніше...
Як оцифрувати український ліс?

 

  Євген Кузьменко

коодинатор комітету деревообробної галузі Європейської Бізнес Асоціації

Нещодавно Президент України заявив, що необхідно запровадити єдину державну систему обліку деревини – система ЕОД – яка буде розповсюджуватись на всі без виключення лісові угіддя.

Незважаючи на досить чітку позицію голови держави, відбувається затягування прийняття відповідного проекту рішення уряду, який вже близько двох років знаходиться на стадії розробки та погодження.

Дата публікації: 17.10.2017 | Кількість переглядів: 2353 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ][ 35 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX