Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ Новини галузі

НОВИНИ ГАЛУЗІ


Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористання та збереже

План організації виконання Указу Президента від 21.11.2017 р. № 381 "Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористання та збереження об'єктів природно-заповідного фонду".

(схвалено на засіданні Кабінету Міністрів 18.12.2017 (протокол № 70) 

Дата публікації: 29.12.2017 | Кількість переглядів: 2276 | Детальніше...
Щоб зупинити незаконну вирубку лісів потрібно синхронізувати дії трьох міністерств та Академії наук,

«За виробкою лісу стоїть величезний економічний інтерес. Я думаю, що прийшов час серйозніше поставитися до збереження лісів, національних парків та заповідників. Скажімо, я зініціював після свого візиту до Карпат розгляд цього питання на засіданні Кабінету міністрів», – заявив в інтерв’ю Львівському порталу міністр екології та природніх ресурсів України Остап Семерак.

Дата публікації: 29.12.2017 | Кількість переглядів: 2381 | Детальніше...
Уряд ухвалив проект Указу Президента про приєднання України до Конвенції про Європейський інститут л

Сьогодні на засіданні Уряду схвалено проект Указу Президента про приєднання України до Конвенції про Європейський інститут лісу. Відповідний проект документу розробило Державне агентство лісових ресурсів України.

Європейський інститут лісу є міжнародною організацією, створеною європейськими державами. На сьогодні 26 країн Європи є членами Європейського інституту лісу.

Дата публікації: 28.12.2017 | Кількість переглядів: 2467 | Детальніше...
Володимир Бондар обговорив з лісівниками попередні підсумки роботи та плани на наступний рік

Самовідданість роботі та відкритість стане запорукою розвитку лісової галузі України. На цьому наголосив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час наради з начальниками обласних управлінь лісового та мисливського господарства і підприємств, які підпорядковані відомству.

Він звернув увагу на те, що завдяки праці професіоналів лісова галузь займає серйозні позиції в Україні. Однак, потрібно визнати, що за останні роки не було напрацьовано необхідних системних підходів до реформування та розвитку.

Дата публікації: 27.12.2017 | Кількість переглядів: 2187 | Детальніше...
Працювати на безпеку виробництва, не покладаючи рук і не рахуючись з часом - Андрій МУСІЙОВСЬКИЙ

Такою була основна думка наради з питань охорони праці у лісовій галузі, яка відбулася на базі Сторожинецького держлісгоспу
Ліс не прощає зухвальства і помилок. Будь-яка робота у лісі має високий ступінь виробничих ризиків. У першу чергу це стосується лісозаготівлі. Тому професія лісоруба в усьому світі була і залишається однією з найнебезпечніших. Травмонебезпечні професії також у водіїв трелювальних тракторів, майстрів лісу.


Саме з метою запровадження і посилення дієвих заходів у запобіганні виробничому травматизму, на базі Сторожинецького держлісгоспу відбулася чергова семінар-нарада на тему «Стан охорони праці та промислової безпеки на підприємствах лісової галузі Чернівецької області».
Дата публікації: 26.12.2017 | Кількість переглядів: 2594 | Детальніше...
Лісове господарство України

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА

Особливості залісення України. Своєрідність лісового обличчя України зумовлена проміжним геогр. положенням України — між розмірно вогким заходом Европи і сухими степами та півпустелями Азії. В зах. частинах України її ліси, цілком зберігаючи зах.-евр. характер, виявляються у всій повноті складу й сили веґетації, а в півд.-сх. і півд. є лише невеликі степові переліски; тут панують трависті степові формації. Із зміною кліматичних, орографічних, ґрунтових і гідрологічних умов у напрямі від заходу й півночі на схід і південь постають великі відміни не тільки щодо ступеня залісення території й сили розвитку лісу, але й щодо складу основних лісотворних порід. Дуже важливі з погляду біології й екології лісу, як і щодо техн. та госп. вартостей зах.-евр. породи — смерека Picea), ялиця (Abies) і бук (Fagus) на більшій частині території України не ростуть. Саме через Україну проходять сх. й, почасти, півд. межі поширення цих порід, а також сосни та деяких ін. лісових дерев меншого значення (див. Рослинність та мапу мал. 69). Через Україну проходять лісові роздоріжжя (границі ареалів поширення окремих лісових порід) — вона являє собоюкраїну лісових меж та погранич. Ця важлива особливість України відбивається й на різноманітності завдань та на особливостях техніки укр. лісівництва. Наслідуючи техніку центр.-евр. лісівництва, вона розвинула й свої методи лісовирощення. У зв’язку з цим стоять і напрями фахової освіти та дослідної справи на Україні.

Дата публікації: 26.12.2017 | Кількість переглядів: 2616 | Детальніше...
Основні досягнення Держлісагентства: попередні підсумки за 2017 рік

Одним з основних завдань Державного агентства лісових ресурсів України є лісовідновлення та лісорозведення з метою збільшення лісистості нашої держави.

Варто зазначити, що у цьому році лісогосподарські підприємства, підпорядковані Держлісагентству, повністю виконали завдання з лісовідновлення на місцях минулорічних зрубів.

Станом на 20.12.2017 висівання і садіння на землях лісогосподарського призначення виконано на площі 34,7 тис. гектарів, що становить 109,8% до річного завдання, в тому числі 1,7 тис га нових лісів або 95,2% до річного завдання.

Дата публікації: 22.12.2017 | Кількість переглядів: 2259 | Детальніше...
Остап Семерак: « Наступного року заплановано розширення територій 6 національних природних парків»

Україна активно працює над розширенням територій природно-заповідного фонду. Про це міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак заявив під час підсумкової прес-конференції. 

«Уряд ухвалив рішення про розширення території двох національних природних парків загальною площею майже 5 тис га, а також підтримав створення гідрологічного заказника загальнодержавного значення «Приморський», який охоплює прибережну акваторію Азовського моря загальною площею 13 тис 115 га.», - сказав він. 

Міністр також повідомив, що вже підготовлено пакет документів для розширення територій 6 національних природних парків. Серед яких, «Нобельський» на Рівненщині, «Бойківщина» на Львівщині, «Західне Побужжя» на Волині, «Куяльницький лиман» на Одещині та в інших регіонах. 

Остап Семерак також повідомив, що важливим цьогорічним досягненням в природно-заповідній справі стало включення Комітетом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО 9 ділянок букових пралісів та старовікових лісів України до складу об’єкту Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Європи.

Дата публікації: 21.12.2017 | Кількість переглядів: 2153 | Детальніше...
Карпати в обмін на півтисячі робочих місць: чим загрожує лісам завод Швайкгофера в Коломиї

Запуск потужного лісопереробного заводу австрійської компанії Holzindustrie Schweighofer може мати катастрофічні наслідки для лісів області і карпатського регіону в цілому.

Останній і найбільший в Європі незайманий осередок дикої природи при сприянні українських чиновників взявся вбити австрійський мільярдер Джеральд Швайкгофер, власник надпотужної деревообробної компанії Holzindustrie Schweighofer, значна частина мережі лісопилень якого працює за рахунок лісу румунських Карпат і українських "дров»" пише журналіст-розслідувач Петро Чечелюк на Українському лісовому порталі

Як повідомляє Фонд WWF Румунії, який відслідковує заготівлю незаконної деревини в Карпатах, висновки з цього моніторингу вкрай сумні: за 6-8 років в гірському масиві сусідньої держави може не залишитись й сліду від комерційної деревини.

Дата публікації: 21.12.2017 | Кількість переглядів: 2295 | Детальніше...
Державні лісгоспи хочуть ліквідувати

Схвалена Кабінетом Міністрів «Стратегія сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року» передбачає реформування Державного агентства лісових ресурсів і ймовірну ліквідацію державних лісгоспів як самостійних суб’єктів господарювання.

Згідно з новою Стратегією передбачено створення єдиної господарюючої структури в лісовому господарстві.

Проте, за словами представників лісгоспів схвалена урядом Стратегія суттєво відрізняється від варіанту, який обговорювався з асоціаціями та представниками галузі. Фактично, вона не містить напрямків розвитку лісової галузі, а зосереджена лише на реформуванні Держлісагентства та створенні нового органу.

Дата публікації: 18.12.2017 | Кількість переглядів: 2288 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ][ 35 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX