Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ Новини галузі

НОВИНИ ГАЛУЗІ


Штрафи за знищення природи збільшать в п'ять разів

Парламентарії намагаються впровадити не тільки європейські стандарти у всіх сферах життя громадян, але і європейські штрафи для порушників. Про це повідомляє ZIB.
Як повідомляється, група народних депутатів зареєструвала проект закону "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо впровадження європейського досвіду при здійсненні державного природоохоронного контролю)" (№8026).
У проекті передбачено зростання більш ніж в п'ять разів штрафів за порушення норм державної власності і правил користування надрами, водами, лісами і тваринами, рибними ресурсами тощо.
Зокрема, штрафи накладатимуться при порушенні правил полювання: на фізичних осіб - від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-5100 грн.), На чиновників - від 150 до 450 неоподатковуваних мінімумів (2550-7650 грн.). Повторне порушення правил полювання буде тягнути за собою накладення штрафу на громадян від 300 до 625 н.м.д.г. (5100-10625 грн.) З конфіскацією рушниць або позбавленням права полювання на термін до трьох років.
Найбільше буде каратися засмічення лісів відходами - для громадян від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів (5100-8500 грн.) і для посадових осіб - від 500 до 1000 н.м.д.г. (5100-17000 грн.).

Дата публікації: 14.02.2018 | Кількість переглядів: 2177 | Детальніше...
Рибак шукатиме шляхи вирішення нагальних проблем лісової галузі в Україні

13 лютого 2018 року у Національному лісотехнічному університеті України відбудеться виїзне засідання Комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин, під час якого на вимогу працівників лісової галузі буде розглянуто питання “Проблематика реформування лісового господарства України”.

Про це повідомив народний депутат України Іван Рибак. 

Наприкінці минулого року Кабміном була схвалена “Стратегія реформування лісового господарства України на період до 2022 року”. Але на думку працівників галузі, цей документ не відповідає її інтересам та положенням Лісового кодексу.

Зокрема, категоричне заперечення у них викликає задекларований намір Уряду ліквідувати державні лісогосподарські підприємства, як самостійних суб’єктів господарювання та створення нового суб’єкта господарювання в галузі лісового господарства, а також не врахування пропозицій про заборону концесії і приватизації державних лісів.

Дата публікації: 13.02.2018 | Кількість переглядів: 2401 | Детальніше...
Лісові карти тепер доступні для громадськості!

Протягом багатьох років лісогосподарські підприємства свідомо обмежували доступ громадськості, науковцями, туристам і навіть природоохоронним чиновникам, до матеріалів лісовпорядкування, посилаючись на те, що данні документи є тільки «для службового користування».

У вищезгаданих матеріалах (таксаційних описах та планах лісонасаджень) міститься інформація про розташування, віковий та породний склад лісових ділянок, тому без неї складно проводити якісні наукові дослідження або здійснювати громадський контроль за проведенням рубок.

Дата публікації: 12.02.2018 | Кількість переглядів: 2504 | Детальніше...
Лісові господарства Прикарпаття через бюрократичні перепони не можуть прибрати вітровальну деревину

Лісові господарства Прикарпаття через бюрократичні перепони не можуть прибрати вітровальну деревину
Наприкінці червня 2017 року Прикарпаттям пронісся буревій. Стихія, що вирувала три дні, повикорчовувала та поламала дерева на площі 700 га. Найбільше постраждали ліси Ворохтянського лісгоспу. Тут негода пошкодила насадження на площі 212 гектарів (14 100 куб. метрів). З них на площі 12 га пройшлись суцільні вітровали.

Дата публікації: 09.02.2018 | Кількість переглядів: 2106 | Детальніше...
У НУБіП відбувся VII з’їзд Товариства лісівників України: Юрій Марчук очолив лісівничу спільноту дер

8 лютого на базі НУБіП відбувся VII з’їзд Товариства лісівників України. І це не випадково, адже всім відома активна і безкомпромісна позиція ректора університету Станіслава Ніколаєнка та колективу ННІ лісового і садово-паркового господарства у питаннях, що стосуються реформування лісівничої галузі. А зовсім недавно це останнє було предметом обговорення виїзного засідання профільного комітету Верховної Ради, що теж пройшло в нашому університеті.

Серед виступаючих на з'їзді були голова Товариства лісівників України Олександр Яресько, який складав свої повноваження на цій посаді, в. о. голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар.

Делегати з’їзду не тільки дали оцінку роботі товариства в цілому за звітний період, а й виробили спільну позицію щодо реформування лісового господарства, що розглядається Кабінетом Міністрів України, висловили своє бачення та пропозиції з ряду проблемних питань галузі. Учасники зібрання окремо виділили питання підготовки кадрів для лісівничого комплексу, наукового супроводу й відзначили провідну роль в цьому нашого університету.

Новим очільником Товариства лісівників України делегати обрали завідувача кафедри дендрології та лісової селекції НУБіП Юрія Марчука, а почесним головою товариства – нашого випускника Валерія Самоплавського, який тривалий час очолював Міністерство лісового господарства.

Член ТЛУ від моменту його заснування, директор Боярської лісової дослідної станції Анатолій Карпук побажав товариству і його новому керівнику більш тісної співпраці з суспільством, змінити негативну думку щодо лісівників, сформовану не лише нездоровою атмосферою в ньому, а й під впливом певної дезінформації, максимально долучатися до ефективного реформування галузі.

Незабаром ННІ лісового і садово-паркового господарства увійде до Товариства лісівників України як колективний член. За словами директора інституту Петра Лакиди, робота в цьому напрямку наразі завершується.

Дата публікації: 09.02.2018 | Кількість переглядів: 2211 | Детальніше...
Володимир Бондар обговорив з громадськістю Прикарпаття питання розвитку лісової галузі

Сьогодні заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар зустрівся з громадськими активістами та представниками Громадської ради при Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, а також місцевими ЗМІ.

Вони приїхали до Держлісагентства з метою обговорити проблемні питання лісової галузі Прикарпаття та України.

Дата публікації: 08.02.2018 | Кількість переглядів: 2285 | Детальніше...
Держлісагентство продовжує роботу щодо відкриття даних про лісове господарство

На офіційному веб-сайті Державного агентства лісових ресурсів України оновлено та доповнено рубрику «ВІДКРИТІ ДАНІ».

Зокрема, в цій рубриці кожен громадянин може ознайомитися з реєстрами лісорубних квитків, які видаються для здійснення рубок у лісах.

Також можна переглянути стан сертифікації лісів, яка здійснюється з метою відповідності системи ведення лісового господарства встановленим міжнародним вимогам щодо управління лісами та лісокористування на засадах сталого розвитку. Метою лісової сертифікації є забезпечення економічно, екологічно і соціально збалансованого ведення лісового господарства шляхом виконання відповідних загальновизнаних і таких, що заслуговують на довіру, стандартів.

Дата публікації: 06.02.2018 | Кількість переглядів: 2093 | Детальніше...
Рись перемогла у всеукраїнському голосуванні і стала символом Карпат

Переможниця, яка набрала більше 30% голосів, стане не тільки героїнею освітніх матеріалів для шкіл, коміксів та мультфільмів про збереження природи в Україні, але й отримає власну скульптуру у Моршинському парку.
 
Національне голосування за тварину-символ Карпат відбулося в рамках всеукраїнського еко-проекту «Разом за природу». До списку кандидатів увійшли 10 тварин. Більшість із них занесені до Червоної книги України як вразливі

Дата публікації: 02.02.2018 | Кількість переглядів: 2194 | Детальніше...
Як володіють землею та продають її у країнах Європи: землю вважають національним багатством не лише

Про це – у розмові з економічним і політичним експертом «Версій», успішним бізнесменом, який має великий досвід закордонних поїздок, спілкування та співпраці із закордонним бізнесом, зокрема аграрним і лісовим, Францом Карловичем ФЕДОРОВИЧЕМ.

– Франце Карловичу, почнімо, мабуть, з того, що ринок сільгоспземлі в нашій країні створювати доведеться. Тому все питання лише в тому, як надати обігу землі цивілізовані рамки, захистити наше національне багатство від заволодіння іноземцями і убезпечити від вимирання сільське населення України. Ваша думка щодо цього?

– Я завжди повторюю: не треба створювати велосипед! Варто лише оглянутися довкола та вивчити досвід більш успішних сусідів.

– Що ви маєте на увазі?

– Достатньо лише познайомитися з досвідом європейських країн, на який, до речі, дуже часто нам кивають і прихильники, і противники вільного продажу землі в Україні, але ніхто й ніколи не договорює до кінця. Я спеціально поцікавився земельним законодавством європейських країн і ось що дізнався.

Дата публікації: 02.02.2018 | Кількість переглядів: 1936 | Детальніше...
ДЕРЖЛІСАГЕНТСТВО ПОСИЛЮЄ КОНТРОЛЬ ЗА ЗАГОТІВЛЕЮ ТА РЕАЛІЗАЦІЄЮ ДЕРЕВИНИ ДЛЯ ПРИПИНЕННЯ ЗЛОВЖИВАНЬ, –

За результатами колегії Державного агентства лісових ресурсів, заступник Голови відомства Володимир Бондар підписав наказ, який, зокрема, зобов’язує начальників обласних управлінь лісового та мисливського господарств і керівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держлісагентства, посилити контроль за заготівлею та реалізацією деревини.

«Забезпечити ведення електронного обліку деревини на лісогосподарських підприємствах з внесенням інформації про всю заготовлену і реалізовану деревину до системи електронного обліку деревини та забезпечити реєстрацію укладених договорів в системі», – йдеться у наказі.

Володимир Бондар доручив посилити контроль за виконанням договорів купівлі-продажу деревини, укладених за результатами аукціонних торгів, та виходом ділових сортиментів і розподілом дров’яної деревини на технологічну та паливну.

Також наказом зобов’язано припинити реалізацію підвідомчими лісогосподарськими підприємства деревини за прямими договорами підрядникам, що виконують роботи по заготівлі деревини та не беруть участь в аукціонних торгах.

Окрім того, заборонено реалізовувати споживачам дубову дров’яну деревину для технологічних потреб виробничо-технічного призначення.

«Керівництво Держлісагентства буде й надалі працювати над встановленням нових правил заготівлі та реалізації деревини, щоб викорінити будь-які зловживання у цьому питанні. Ця робота складна, системна, і ми будемо її робити», – наголосив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар.

  Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства

Дата публікації: 31.01.2018 | Кількість переглядів: 1843 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ][ 35 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX