Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ Новини галузі

НОВИНИ ГАЛУЗІ


У Парламенті зареєстровано законопроекти, які закладають основи для реформування лісової галузі, - В

Днями за авторства народних депутатів України – членів Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин у Парламенті зареєстровано низку законопроектів, спрямованих на забезпечення фінансування лісового господарства, ефективного його ведення та посилення охорони лісів. Про це повідомив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар.

Зокрема, чотири законопроекти (реєстр. № 8246, 8238, 8239, 8240) розроблено та зареєстровано з метою створення Державного фонду розвитку лісового господарства.

Зазначений Фонд утворюватиметься у складі спеціального фонду Державного бюджету України. Джерелами формування Державного фонду розвитку лісового господарства є: 

- частина рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої від рубок головного користування; 

- добровільні внески юридичних та фізичних осіб; 

- інші надходження, визначені законом про Державний бюджет України.

Дата публікації: 12.04.2018 | Кількість переглядів: 1848 | Детальніше...
Про щорічну додаткову відпустку за роботу на комп'ютері

Працівникам, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах (в тому числі персональних комп'ютерах), передбачено надання щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці тривалістю до 4 календарних днів (позиція 58). Дана категорія працівників передбачена розділом ХХII "Загальні професії за всіма галузями господарства" Списку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 № 1290.

Зазначена позиція Списку поширюється на всіх працівників, на яких поширюється дія Закону "Про відпустки", незалежно від займаної посади (професії), які в своїй роботі використовують персональний комп'ютер.

Що стосується надання працівникам додаткової відпустки за ненормований робочий день, це питання вирішується колективним договором.

Надавати одночасно додаткові відпустки за особливий характер праці, який передбачає зайнятість працівника в цих умовах 50% робочого часу, і ненормований робочий день законодавством не передбачено.

Лист Мінсоцполітики від 21.09.2016 № 1344/13/84-16

Дата публікації: 11.04.2018 | Кількість переглядів: 2390 | Детальніше...
На Волині очікують на атаки шкідників

Науковці, які працюють цими роками на Волині в зв’язку з масовим всиханням соснових лісів, прогнозують новий спалах агресії комах-шкідників. 

Так, їх перший виліт за теперішніх погодніх умов очікується в другій декаді квітня, - повідомили у прес-службі Волинського облуправління лісового та мисливського господарства.

За словами директора державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Херсонлісозахист» Тетяни Касіч, взимку зазвичай, при низькій температурі, шкідники припиняють свою активність. Але слід врахувати те, що через погодні умов та помірний температурний режим, який спостерігався восени і на початку зими, вони довго харчувалися.Тому набрались сил і необхідних поживних речовин.

«Зважаючи на лісопатологічні обстеження в осінньо-зимовий період, ми можемо констатувати той факт, що ураження шкідника цього року буде ще потужнішим, ніж в 2017-ому. Він має другу стадію спалаху із 4-ох, тобто підвищується рівень небезпеки. У декілька разів збільшився його вихід, відповідно – збільшилися його так звані сім’ї, за рахунок чого збільшуватимуться і об’єми уражень», - каже Касіч.

Дата публікації: 05.04.2018 | Кількість переглядів: 2252 | Детальніше...
Верховна Рада прийняла проект закону заборони на суцільну вирубку у Карпатах

Верховна Рада прийняла у першому читанні проект закону Про внесення змін до деяких законів(щодо введення заборони на суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону).

Автори законопроекту стверджують, документ дозволяє проводити тільки вибіркові рубки для оздоровлення ялицево-букових лісів на крутих схилах в лісах Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської та Чернівецької областей.

Дата публікації: 04.04.2018 | Кількість переглядів: 1984 | Детальніше...
Відбулась засідання розширеної колегії Держлісагентства

29 березня під головуванням заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимира Бондаря відбулася колегія Держлісагентства. На ній розглянуто питання організації роботи із захисту лісів від шкідників і хвороб, про стан галузевої науки, організації роботи на підприємствах галузі з обладнання транспортних засобів рейдових бригад GPS-трекерами. 

Окрім того, учасникам засідання представлена інформація щодо розробки та функціонування геопорталу «Ліси України», впровадження електронного обліку деревини на підприємствах галузі, використання продукції побічного користування в лісах підприємств галузі. 

Дата публікації: 02.04.2018 | Кількість переглядів: 1945 | Детальніше...
Не ліс безгоспний, а пеньки! - Дзеркало тижня

У лісах України не стихає вищання бензопил — "чорних" лісорубів не можуть зупинити ні шлагбауми, ні переорані-перекопані дороги, ні електронний облік деревини. Громадські активісти і державні екологічні органи, які останнім часом активно і показово затримують навантажений деревиною автотранспорт, лише засвідчують: хоч би якою народною і демократичною вважала себе влада, вона не може впоратися з неконтрольованим вирубуванням лісів.
Недавно громадськість і владу Тернопільщини сколихнула неординарна подія — в одному з безгоспних лісів поблизу села Личківці Гусятинського району було самовільно зрубано аж 128 дерев цінної породи — дуба. Сумний пейзаж з пеньками доповнюють 40 дерев, пошкоджених до ступеня припинення росту. Розмір шкоди, завданої довкіллю, таки вражає — 1,7 млн грн. Поліція, звісно, була змушена відреагувати на це кричуще порушення, відкрила кримінальне провадження за фактом незаконної порубки лісу (ст. 246 Кримінального кодексу), і нині триває розслідування цього злочину.

Ліс незаконно рубають у різних куточках області. Лише торік працівники Державної екологічної інспекції в Тернопільській області за результатами перевірок, обстежень та участі у слідчих діях нарахували пристойну суму збитків, завданих довкіллю від самовільних рубок лісу, — 5,8 млн грн. Та це лише виявлена і підрахована шкода, адже далеко не всі обсяги рубок потрапили в зону уваги контролюючих і правоохоронних органів.

Дата публікації: 02.04.2018 | Кількість переглядів: 1989 | Детальніше...
У ЄС змінюють політику лісового господарства

Метою Лісової Стратегії відтепер буде сталий розвиток лісового господарства та біорозмаїття

12 березня Комісія з природних ресурсів Європейського комітету регіонів схвалила проект представника Фінляндії Оссі Мартіканена щодо перегляду Стратегії лісової політики ЄС у середньостроковій перспективі. Проект встановлює пріоритет у екологічній та соціальній орієнтації лісового господарства замість економічного зростання та зайнятості.

Дата публікації: 17.03.2018 | Кількість переглядів: 2213 | Детальніше...
21 березня в Україні стартує акція Держлісагентства «Майбутнє лісу у твоїх руках»

Із 21 березня 2018 року, у Міжнародний день лісів, в Україні стартує щорічна акція Державного агентства лісових ресурсів «Майбутнє лісу у твоїх руках». Вона триватиме протягом місяця – до Дня довкілля, який цього року в Україні відзначається 21 квітня. 

Варто зазначити, що Міжнародний день лісів започаткований Генеральною Асамблеєю ООН з 2012 року. Щороку він проходить під різними гаслами. У 2018 році він відбуватиметься під гаслом «Ліси та населені пункти».

В Україні ж фактично це означає початок лісокультурної кампанії. Державні лісогосподарські підприємства розпочинають відтворювати лісові насадження на минулорічних зрубах та створювати нові ліси*.

Заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар закликав всіх охочих долучитися до акції та протягом місяця висаджувати ліс разом із лісівниками.

«Метою акції є виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки у лісі. Для нас важливо надати можливість учнівській молоді, представникам громадськості та загалом всім бажаючим взяти участь у створенні лісів, а також підвищити довіру громадян до діяльності лісогосподарської галузі», - підкреслив Володимир Бондар.

Також під час акції буде приділена увага до проведення ознайомчих та пізнавальних заходів (екскурсії, тематичні зустрічі, лекції тощо).

«Ми закликаємо, щоб до нашої акції з посадки лісу долучалися родинами. Проводитимуться дні лісу для малюків та учнів молодших класів, озеленення територій будинків-інтернатів спільно з вихованцями закладу, екскурсії до лісу. Тож, відтворимо ліси разом!», - наголосив заступник Голови Держлісагентства.

Зазначимо, що у 2017 році в акції взяли участь майже 30 тис. громадян, що стало своєрідним рекордом. Сподіваємося, що цього року разом ми зможемо побити цей рекорд.

Дата публікації: 14.03.2018 | Кількість переглядів: 1923 | Детальніше...
ЛІКВІДОВАНО 12 ОБЛАСНИХ ЕКОІНСПЕКЦІЙ

21 лютого 2018 року Кабінет Міністрів України ліквідував 12 територіальних органів Державної екологічної інспекції України, які діяли на обласному рівні:

Державну екологічну інспекцію в Автономній Республіці Крим

Державну екологічну інспекцію у Житомирській області

Державну екологічну інспекцію в Івано-Франківській області

Таке рішення було прийнято на виконання Концепції реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища (далі – Концепція).

Дата публікації: 12.03.2018 | Кількість переглядів: 2177 | Детальніше...
Google простежить за лісами

Продовольча та сільськогосподарська організація при ООН (ФАО) у партнерстві з інтернет-гігантом створила нову онлайн-платформу для моніторингу та звітності щодо стану лісів.

Новий електронний сервіс, що має на меті збільшити ефективність звітності та поліпшити ситуацію з прозорістю у лісовій галузі, була презентована 5 березня 2018 року у місті Толука, Мексика. Дієвий моніторинг, впорядкування даних про розміри лісових насаджень та зміни у землекористуванні мають важливе значення у досягненні цілей сталого розвитку лісу. Нова система також допоможе державним лісовим агентствам в адаптації до кліматичних змін та їх наслідків.

Дата публікації: 12.03.2018 | Кількість переглядів: 2133 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ][ 35 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX